Spółdzielnie, którym mogą być udzielane zamówienia w zakresie robót budowlanych na równi z przedsiębiorstwami państwowymi.

Monitor Polski

M.P.1951.A-28.363

Akt utracił moc
Wersja od: 9 kwietnia 1951 r.

ZARZĄDZENIE
PRZEWODNICZĄCEGO PAŃSTWOWEJ KOMISJI PLANOWANIA GOSPODARCZEGO
z dnia 23 marca 1951 r.
w sprawie spółdzielni, którym mogą być udzielane zamówienia w zakresie robót budowlanych na równi z przedsiębiorstwami państwowymi.

Na podstawie § 8 ust. 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 lutego 1949 r. w sprawie dostaw, robót i usług na rzecz Skarbu Państwa, samorządu oraz niektórych kategorii osób prawnych (Dz. U. R. P. Nr 12, poz. 73 i Nr 58, poz. 448) zarządza się, co następuje:
1.
Na równi z przedsiębiorstwami, wymienionymi w § 8 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 lutego 1949 r. (Dz. U. R. P. Nr 12, poz. 73), pod względem udzielania zamówień w zakresie robót budowlanych należy traktować spółdzielnie pracy zrzeszone w centrali spółdzielni "Związek Spółdzielni Pracy" oraz rzemieślnicze spółdzielnie pracy zrzeszone w centrali spółdzielczo-państwowej "Centrala Rzemieślnicza", zamieszczone na wykazach spółdzielni, którym mogą być udzielane zamówienia na równi z przedsiębiorstwami państwowymi.
2.
Wykazy, o których mowa w ust. 1, obejmujące spółdzielnie mające siedzibę na terenie danego województwa, będą ustalane przez prezydia wojewódzkich rad narodowych (Rad Narodowych m. st. Warszawy i m. Łodzi)
3.
Przed przyjęciem zamówienia spółdzielnia powinna przedstawić zamawiającemu zaświadczenie prezydium właściwej wojewódzkiej rady narodowej (Rady Narodowej m. st. Warszawy lub m. Łodzi) o aktualnym zamieszczeniu na wykazie, o którym mowa w ust. 1. Zaświadczenie ważne jest w ciągu jednego roku od dnia wystawienia.
4.
Kopie wykazów, o których mowa w ust. 1, będą wyłożone w prezydiach wojewódzkich rad narodowych (Rad Narodowych m. st. Warszawy i m. Łodzi) oraz w prezydiach powiatowych (miejskich) rad narodowych do wglądu przedstawicieli jednostek wymienionych w § 1 powołanego w ust. 1 rozporządzenia.
Spółdzielniom, wymienionym w § 1, mogą być udzielane zamówienia, których wartość nie przekracza zł 300.000. Udzielenie na podstawie § 1 zamówienia o wyższej wartości może nastąpić tylko za zgodą Centralnego Urzędu Drobnej Wytwórczości.
Traci moc zarządzenie Ministra Budownictwa z dnia 17 sierpnia 1949 r. w sprawie przedsiębiorstw, którym mogą być udzielane zamówienia na równi z przedsiębiorstwami państwowymi (Monitor Polski Nr A-58, poz. 792).
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.