Rozdział 3 - Sposób obliczania wartości elementów scalonych nie zakończonych. - Rozliczanie się fakturami miesięcznymi za roboty budowlano-montażowe wykonywane przez jednostki podległe Ministrowi Budownictwa Przemysłowego.

Monitor Polski

M.P.1955.121.1593

Akt utracił moc
Wersja od: 23 października 1957 r.

III.

Sposób obliczania wartości elementów scalonych nie zakończonych.

§  6.
Podstawą do ustalenia wartości elementów scalonych nie zakończonych lub zakończonych, lecz nie odebranych, są w zasadzie tabele elementów scalonych załączone do kosztorysu umownego.
§  7.
Obliczenie wartości elementu scalonego nie zakończonego polega na ustaleniu procentowego zaawansowania robót w danym elemencie (licząc od początku budowy obiektu) w stosunku do pełnej wartości tego elementu, wymienionej w tabeli elementów scalonych, o której mowa w § 6, przy uwzględnieniu obowiązujących mnożników przeliczeniowych na ceny aktualne danego roku.
§  8.
1.
W przypadkach wyjątkowych, w razie braku kosztorysu umownego i związanej z tym niemożności opracowania tabeli elementów scalonych, wartość robót w elementach nie zakończonych ustala się w oparciu o obmiar i wykaz cen jednostkowych.
2.
Wykazy cen jednostkowych należy opracowywać w trybie zarządzenia nr 168 Prezesa Rady Ministrów z dnia 10 lipca 1954 r. w sprawie zasad i trybu ustalania cen jednostkowych na roboty budowlano-montażowe oraz innych przygotowań umożliwiających rozliczenia za wykonane roboty na podstawie obmiarów i cen jednostkowych (Monitor Polski Nr A-68, poz. 857).