Przystosowanie organizacji instytutu naukowo-badawczego przemysłu pod nazwą Główny Instytut Chemii Przemysłowej do wymagań ustawy z dnia 8 stycznia 1951 r. o tworzeniu instytutów naukowo-badawczych dla potrzeb gospodarki narodowej.

Monitor Polski

M.P.1951.A-105.1528

Akt utracił moc
Wersja od: 29 grudnia 1951 r.

ZARZĄDZENIE
MINISTRA PRZEMYSŁU CHEMICZNEGO
z dnia 7 grudnia 1951 r.
w sprawie przystosowania organizacji instytutu naukowo-badawczego przemysłu pod nazwą Główny Instytut Chemii Przemysłowej do wymagań ustawy z dnia 8 stycznia 1951 r. o tworzeniu instytutów naukowo-badawczych dla potrzeb gospodarki narodowej.

W celu przystosowania organizacji instytutu naukowo-badawczego przemysłu pod nazwą Główny Instytut Chemii Przemysłowej do wymagań ustawy z dnia 8 stycznia 1951 r. o tworzeniu instytutów naukowo-badawczych dla potrzeb gospodarki narodowej (Dz. U. R. P. Nr 5, poz. 38) na podstawie art. 24 ust. 2 tejże ustawy zarządza się, co następuje:
Powołany zarządzeniem Ministra Przemysłu i Handlu z dnia 1 kwietnia 1948 r. Główny Instytut Chemii Przemysłowej przekształca się w instytut naukowo-badawczy w rozumieniu ustawy z dnia 8 stycznia 1951 r. (Dz. U. R. P. Nr 5, poz. 38) pod nazwą Instytut Chemii Ogólnej, zwany dalej w skrócie instytutem.
Siedzibą instytutu jest m. st. Warszawa.
Zadaniem instytutu jest prowadzenie teoretycznych i technologicznych prac naukowo-badawczych z zakresu inżynierii chemicznej, fizykochemii, fizyki oraz analizy technicznej w celu zapewnienia postępu technicznego w przemyśle chemicznym.
Zwierzchni nadzór nad instytutem sprawuje Minister Przemysłu Chemicznego.
Organizację i szczegółowy zakres działania instytutu określi statut, który nadany zostanie odrębnym zarządzeniem.
Ogół dochodów i wydatków instytutu objęty jest budżetem Państwa (budżet centralny) w części dotyczącej Ministerstwa Przemysłu Chemicznego.
Instytutowi przydziela się do wykonania zadań planowych następujące środki trwałe: nieruchomość położoną w Warszawie, przy ul. Łączności 8 oraz maszyny, urządzenia techniczne i sprzęt, objęte spisem inwentarza, zatwierdzonym przez Ministra Przemysłu Chemicznego.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 1952 r.