§ 2. - Przyjmowanie, ewidencja i realizacja postulatów i wniosków wyborców.

Monitor Polski

M.P.1973.48.268

Akt utracił moc
Wersja od: 6 listopada 1973 r.
§  2.
1.
Wstępna ocena słuszności i realności postulatów i wniosków powinna być dokonywana już w czasie spotkania z wyborcami przez kandydatów na radnych oraz obecnych na zebraniu przedstawicieli prezydiów rad narodowych. Celem tej oceny powinno być wyeliminowanie postulatów i wniosków oczywiście niesłusznych bądź niemożliwych do realizacji w aktualnych warunkach oraz takich, które pomimo swej zasadności nie mogą być wykonane w okresie kadencji. O uznaniu wniosku lub postulatu za niesłuszny lub niemożliwy do realizacji należy poinformować uczestników zebrania wyjaśniając powody takiego stanowiska.
2.
Obowiązującą ewidencją (§ 5) nie powinny być obejmowane te postulaty i wnioski, które z uwagi na charakter poruszonych w nich spraw zostały na zebraniu wyjaśnione bądź przyjęte do bezzwłocznego załatwienia przez przedstawicieli organów i instytucji biorących udział w spotkaniu, a także te postulaty i wnioski, które sformułowane zostały bardzo ogólnie w formie wyrażającej opinię w danej sprawie.
3.
W protokole zebrania powinna być poczyniona odpowiednia wzmianka o postulatach i wnioskach uznanych w czasie zebrania za niesłuszne lub niemożliwe do zrealizowania oraz o postulatach i wnioskach wyjaśnionych bądź przyjętych do bezzwłocznego załatwienia.