Przedłużenie okresu użycia Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Siłach Międzynarodowych w Kosowie w Federalnej Republice Jugosławii, Byłej Jugosłowiańskiej Republice Macedonii i Republice Albanii.

Monitor Polski

M.P.2000.43.839

Akt utracił moc
Wersja od: 30 grudnia 2000 r.

POSTANOWIENIE
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 28 grudnia 2000 r.
o przedłużeniu okresu użycia Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Siłach Międzynarodowych w Kosowie w Federalnej Republice Jugosławii, Byłej Jugosłowiańskiej Republice Macedonii i Republice Albanii.

Na podstawie art. 3 ust. 1 pkt 1 w związku z art. 5 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o zasadach użycia lub pobytu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej poza granicami państwa (Dz. U. Nr 162, poz. 1117) na wniosek Rady Ministrów postanawiam, co następuje:
W okresie od dnia 1 stycznia 2001 r. do dnia 31 grudnia 2001 r. zostanie użyty Polski Kontyngent Wojskowy w Siłach Międzynarodowych w Kosowie w Federalnej Republice Jugosławii, Byłej Jugosłowiańskiej Republice Macedonii i Republice Albanii, zwany dalej "PKW", o liczebności do 600 żołnierzy.
PKW działa w Siłach Międzynarodowych w składzie Polsko-Ukraińskiego Batalionu w Kosowie w Federalnej Republice Jugosławii, Byłej Jugosłowiańskiej Republice Macedonii i Republice Albanii, nadzorujących przestrzeganie porozumienia pokojowego.
1.
PKW jest podporządkowany operacyjnie Dowódcy Polsko-Ukraińskiego Batalionu w składzie Wielonarodowej Brygady Sił Międzynarodowych w Kosowie, operacyjnie podporządkowanej Naczelnemu Dowódcy Połączonych Sił Zbrojnych Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego w Europie.
2.
Pod względem kierowania narodowego PKW podlega Ministrowi Obrony Narodowej.
Za współpracę z kierowniczymi organami właściwej organizacji międzynarodowej w zakresie kierowania i zaopatrzenia PKW odpowiedzialny jest Minister Obrony Narodowej.
Górny limit ilościowy uzbrojenia i sprzętu wojskowego PKW określa utworzony w tym celu etat.
Postanowienie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2001 r.