Prawa i obowiązki, wynikające z dotychczasowego stosunku pracy pracowników prezydiów gminnych rad narodowych.

Monitor Polski

M.P.1954.118.1674

Akt utracił moc
Wersja od: 17 grudnia 1954 r.

UCHWAŁA NR 855
RADY MINISTRÓW
z dnia 11 grudnia 1954 r.
w sprawie praw i obowiązków, wynikających z dotychczasowego stosunku pracy pracowników prezydiów gminnych rad narodowych.

Na podstawie art. 41 ust. 2 pkt 3 ustawy z dnia 25 września 1954 r. o reformie podziału administracyjnego wsi i powołaniu gromadzkich rad narodowych (Dz. U. Nr 43, poz. 191) Rada Ministrów uchwala:
1.
Pracownicy prezydiów gminnych rad narodowych przechodzą do pracy w prezydiach rad narodowych innych stopni.
2.
W przypadku niemożności zatrudnienia pracowników w prezydiach rad narodowych innych stopni prezydia powiatowych rad narodowych skierują ich w miarę możliwości do pracy w przedsiębiorstwach, zakładach lub instytucjach, w porozumieniu z kierownikami tych przedsiębiorstw, zakładów lub instytucji.
Rozwiązanie stosunku służbowego bądź umowy o pracę z pracownikami wymienionymi w § 1 ust. 2 następuje na ogólnych zasadach.
Wszelkie zobowiązania wynikłe ze stosunku pracy byłych pracowników prezydiów gminnych rad narodowych przejmuje i reguluje właściwe prezydium powiatowej rady narodowej.
Stale urzędujący członkowie i pracownicy prezydiów gminnych rad narodowych przeniesieni do pracy w prezydiach gromadzkich rad narodowych na stanowiska pracowników zachowują dotychczas pobierane uposażenie, z tym że nie może ono przekraczać najwyższej stawki uposażenia przewidzianej dla pracowników prezydiów gromadzkich rad narodowych.
Pracownicy prezydiów gminnych rad narodowych przeniesieni do pracy w przedsiębiorstwach, zakładach lub instytucjach w przypadku otrzymania w nowym miejscu pracy niższego uposażenia od ostatnio pobieranego otrzymują z właściwych prezydiów powiatowych rad narodowych odpowiednie wyrównanie przez okres odpowiadający okresowi ustawowego wypowiedzenia.
Pracownikom prezydiów gminnych rad narodowych, którzy przejdą do pracy w innych prezydiach lub instytucjach, czas przepracowany w prezydiach rad narodowych zalicza się do ciągłości pracy.
Wykonanie uchwały porucza się Prezesowi Rady Ministrów i Ministrowi Finansów.
Uchwała wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.