Pobór w formie ryczałtu podatków: obrotowego, od operacji nietowarowych oraz dochodowego od niektórych zakładów usługowych spółdzielni zrzeszonych w Centralnym Związku Spółdzielczości Pracy.

Monitor Polski

M.P.1960.40.200

Akt utracił moc
Wersja od: 1 stycznia 1961 r.

ZARZĄDZENIE
MINISTRA FINANSÓW
z dnia 14 kwietnia 1960 r.
w sprawie poboru w formie ryczałtu podatków: obrotowego, od operacji nietowarowych oraz dochodowego od niektórych zakładów usługowych spółdzielni zrzeszonych w Centralnym Związku Spółdzielczości Pracy.

Na podstawie § 19 uchwały nr 189 Rady Ministrów z dnia 5 marca 1955 r. o podatku dochodowym od spółdzielczości (Monitor Polski z 1955 r. Nr 25, poz. 253, z 1956 r. Nr 22, poz. 278, z 1957 r. Nr 75, poz. 456 i z 1959 r. Nr 3, poz. 11) oraz art. 3 dekretu z dnia 16 maja 1946 r. o postępowaniu podatkowym (Dz. U. z 1957 r. Nr 7, poz. 25) zarządza się, co następuje:
Ilekroć w niniejszym zarządzeniu jest mowa o:
1)
spółdzielni - należy przez to rozumieć spółdzielnię prowadzącą zakłady usługowe, o których mowa w § 2,
2)
zakładach - należy przez to rozumieć zakłady usługowe, o których mowa w § 2,
3)
organie finansowym - należy przez to rozumieć wydział finansowy prezydium powiatowej rady narodowej, rady narodowej miasta stanowiącego powiat lub dzielnicowej rady narodowej, właściwy miejscowo dla zakładu usługowego, o którym mowa w § 2.
1.
Spółdzielnie, zrzeszone w Centralnym Związku Spółdzielczości Pracy, prowadzące zakłady usługowe, które świadczą usługi wymienione w wykazie stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszego zarządzenia, mogą uiszczać z tytułu świadczenia tych usług podatek w formie ryczałtu, obejmującego podatek obrotowy, podatek od operacji nietowarowych oraz podatek dochodowy.
2. 1
Wysokość ryczałtu ustala się na podstawie stawek ryczałtu kwotowego określonych w przepisach w sprawie poboru w formie ryczałtu podatków obrotowego i dochodowego od osób prowadzących zakłady rzemieślnicze oraz na podstawie stawek określonych w przepisach w sprawie kart podatkowych dla drobnych rzemieślników - w kwotach podanych w załącznikach nr 2-16 do zarządzenia.
3.
Jeżeli w załącznikach, o których mowa w ust. 2, określa się górną i dolną granicę ryczałtu, jego wysokość ustala w powyższych granicach organ finansowy.
4.
W razie zatrudnienia w zakładzie osoby, która ukończyła do dnia 1 stycznia roku podatkowego 60 lat bądź została uznana za inwalidę, stawkę ryczałtu (ust. 2) obniża się o 20%. W razie zatrudnienia w zakładzie 2 osób, odpowiadających jednemu z wyżej wymienionych warunków, stawkę ryczałtu obniża się o 30%.
5. 2
Przy ustalaniu ryczałtu dla zakładów usługowych uruchamianych na peryferiach miast (liczących ponad 25.000 mieszkańców) bądź w budowanych osiedlach robotniczych organ finansowy powinien zastosować ulgę dochodzącą do 50% w stosunku do ryczałtu ustalonego dla zakładów usługowych zlokalizowanych w śródmieściu.
Wytwarzanie przez zakłady wyrobów z własnego surowca podstawowego nie zmienia charakteru usługowego tych zakładów w przypadku, gdy świadczenia, o których wyżej mowa, są:
1)
dokonywane na indywidualne zamówienie konsumenta,
2)
objęte obowiązującymi cennikami ustalającymi ceny bez wartości zużytego materiału,
3)
dokonywane po cenie cennikowej bądź po cenie, w której należność za robociznę i inne narzuty są liczone według cen cennikowych.
1.
Opodatkowanie w formie ryczałtu stosuje się do zakładów, których działalność odpowiada statutowi spółdzielni i wytycznym Centralnego Związku Spółdzielczości Pracy, pod warunkiem że:
1) 3
nie zatrudniają więcej niż 2 osób; osoby te muszą być członkami spółdzielni lub kandydatami na członków,
2)
w roku poprzedzającym rok podatkowy oraz w roku podatkowym osiągnęły obrót nie przekraczający 250.000 zł,
3)
nabywają po cenach detalicznych potrzebne do świadczenia usług surowce wyłącznie od własnej spółdzielni, a materiały pomocnicze od jednostek uspołecznionych.
2.
Zarząd spółdzielni może upoważnić zakłady do dokonywania bezpośrednich zakupów surowców (ust. 1 pkt 3) w jednostkach gospodarki uspołecznionej, z tym że rachunki dotyczące tych zakupów będą ewidencjonowane w spółdzielni.
3.
Przy ustalaniu wysokości ryczałtu nie bierze się pod uwagę:
1)
uczniów zatrudnionych na podstawie pisemnej umowy o naukę, zawartej i zarejestrowanej zgodnie z obowiązującymi przepisami,
2)
zatrudnionego w charakterze czeladnika jednego z wyszkolonych w danym zakładzie uczniów, będącego członkiem spółdzielni, przez okres pierwszego roku podatkowego po złożeniu przez tego ucznia egzaminu czeladniczego,
3)
osób wykonujących jedynie prace pomocnicze (np. sprzątaczek).

Wykazy tych osób oraz zmiany wykazu spółdzielnia obowiązana jest przedstawić organowi finansowemu w terminie 7 dni od dnia ich zatrudnienia, dołączając w przypadku, o którym mowa w pkt 2, dowód stwierdzający datę złożenia przez ucznia egzaminu czeladniczego.

1.
Spółdzielnia zamierzająca korzystać z opodatkowania zakładów w formie ryczałtu obowiązana jest złożyć organowi finansowemu zgłoszenie, w którym należy podać:
1)
nazwę i siedzibę spółdzielni,
2)
adres zakładu,
3)
rodzaj działalności zakładu,
4)
liczbę osób, o których mowa w § 4 ust. 1 pkt 1 i ust. 3,
5)
datę uruchomienia zakładu,
6)
obrót osiągnięty w ubiegłym roku podatkowym, a jeżeli chodzi o zakład uruchomiony w roku podatkowym - przypuszczalny obrót do końca roku podatkowego; wysokość przypuszczalnego obrotu należy uzasadnić,
7)
inne dane potrzebne do ustalenia wysokości ryczałtu.
2.
Zgłoszenie, o którym mowa w ust. 1, należy złożyć:
1)
do dnia 15 stycznia roku podatkowego - co do zakładów korzystających z ryczałtowego opodatkowania w dniu 31 grudnia roku poprzedzającego;
2)
nie później niż na 30 dni przed uruchomieniem nowego zakładu bądź przed ponownym uruchomieniem zakładu nieczynnego dłużej niż 6 miesięcy.
3.
Odpis zgłoszenia należy złożyć organowi finansowemu szczebla powiatowego właściwemu miejscowo według siedziby zarządu spółdzielni. Otrzymanie odpisów powinno być potwierdzone przez ten organ, a potwierdzenie przesłane przez spółdzielnię organowi finansowemu właściwemu miejscowo dla poszczególnych zakładów.
1.
Na podstawie zgłoszenia (§ 5) organ finansowy orzeka o zaliczeniu zakładu do właściwej pozycji tabeli stawek ryczałtu oraz o wysokości ryczałtu.
2.
Ryczałt ustala się na rok podatkowy.
3.
Przy ustalaniu wysokości ryczałtu organ finansowy bierze pod uwagę wszystkie istotne okoliczności, mające znaczenie dla wysokości ryczałtu.
4.
Od decyzji w sprawie ustalenia wysokości ryczałtu przysługuje spółdzielni prawo wniesienia odwołania w terminie dwutygodniowym od dnia doręczenia decyzji.
Płatnikiem ryczałtu jest spółdzielnia prowadząca zakład.
1.
Ryczałt płatny jest z dołu w ratach miesięcznych na rachunek organu finansowego w terminie do dnia 10 każdego miesiąca w wysokości 1/12 obowiązującej stawki ryczałtu.
2.
Spółdzielnia powinna wpłaconą ratę ryczałtu zadeklarować pisemnie organowi finansowemu.
1.
Spółdzielnia obowiązana jest zawiadomić organ finansowy o:
1)
utracie warunków, które uzasadniały ryczałtowe opodatkowanie zakładu (§ 2 ust. 1 i § 4 ust. 1),
2)
zmianie liczby zatrudnionych osób, o których mowa w § 2 ust. 4 i w § 4 ust. 1 pkt 1, oraz o zmianie kategorii miejscowości będącej siedzibą zakładu, od której uzależniona jest wysokość ryczałtu.
2.
Zmiana w ciągu roku podatkowego wysokości ryczałtu następuje w przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt 2, oraz w razie podania w zgłoszeniu (§ 5) danych niezgodnych ze stanem rzeczywistym.
3.
Zawiadomienie, o którym mowa w ust. 1, powinno być złożone przez spółdzielnię w terminie 7 dni, licząc od dnia, w którym nastąpiła zmiana warunków uzasadniających zmianę zasady opodatkowania lub zmianę wysokości ryczałtu.
4.
Wyłączenie spod ryczałtowego opodatkowania lub zmiana wysokości ryczałtu następuje:
1)
od miesiąca następującego po powstaniu okoliczności uzasadniających zmianę opodatkowania danego zakładu (ust. 1), jeżeli zachowane zostały warunki określone w ust. 3,
2)
od początku bieżącego roku bądź od początku okresu, w którym przyznano ryczałt, gdy przyznanie nastąpiło w ciągu roku - jeżeli spółdzielnia nie zastosowała się do przepisu ust. 3, a wyłączenie spod ryczałtu lub zmiana wysokości ryczałtu pociąga za sobą podwyższenie opodatkowania,
3)
od następnego roku podatkowego, jeżeli spółdzielnia nie zastosowała się do przepisu ust. 3, a wyłączenie spod ryczałtu lub zmiana jego wysokości pociąga za sobą obniżenie opodatkowania.
5.
O wyłączeniu spod ryczałtowego opodatkowania, jak również o zmianie wysokości ryczałtu orzeka organ finansowy. Odpis orzeczenia powinien być przesłany organowi finansowemu właściwemu miejscowo dla siedziby zarządu spółdzielni, jeżeli dla zakładu właściwy jest inny organ finansowy. Przepisy § 5 ust. 3 i § 6 ust. 4 stosuje się odpowiednio.
6.
Przepisy ust. 4 pkt 2 i 3 oraz ust. 5 stosuje się również w razie podania przez spółdzielnię w zgłoszeniu (§ 5) danych niezgodnych ze stanem rzeczywistym, powodujących nieuzasadnione przyznanie ryczałtu lub ustalenie go w niewłaściwej wysokości albo na niewłaściwy okres.
1.
Zakłady, o których mowa w § 5 ust. 2 pkt 2, oraz zakłady opodatkowane dotychczas według zasad ogólnych mogą korzystać z opodatkowania w formie ryczałtu począwszy od miesiąca następującego po upływie 30 dni od dnia dokonania zgłoszenia (§ 5 ust. 1).
2.
Zakłady uruchomione ponownie po przerwie nie przekraczającej 6 miesięcy mogą korzystać z opodatkowania w formie ryczałtu począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym spółdzielnia zawiadomiła organ finansowy o ponownym uruchomieniu zakładu.
3.
W razie unieruchomienia lub zlikwidowania w ciągu roku podatkowego zakładu nie pobiera się ryczałtu za czas od miesiąca następującego po miesiącu, w którym zakład zaprzestał swej działalności - pod warunkiem zgłoszenia powyższego faktu w ciągu 7 dni organowi finansowemu.
4.
W razie uzasadnionej czasowej przerwy w działalności zakładu spowodowanej szczególnymi okolicznościami, np. chorobą, wypoczynkiem, powołaniem na ćwiczenia wojskowe pracownika (pracowników), a trwającej nieprzerwanie co najmniej 15 dni - nie pobiera się ryczałtu za pełny okres trwania przerwy w wysokości 1/30 miesięcznej raty ryczałtu za każdy dzień przerwy; warunkiem zastosowania tego przepisu jest zgłoszenie przerwy i jej ustania przez spółdzielnię organowi finansowemu w terminie 7 dni po zaistnieniu powyższych okoliczności.
1.
Jeżeli spółdzielnia nie zamierza dalej korzystać z ryczałtowego opodatkowania zakładów, powinna zawiadomić o powyższym pisemnie organ finansowy. Przepis § 5 ust. 3 stosuje się odpowiednio.
2.
W razie zrzeczenia się opłacania ryczałtu powstaje dla spółdzielni obowiązek płacenia podatków obrotowego, od operacji nietowarowych i dochodowego na zasadach ogólnych od zakładów objętych ryczałtowym opodatkowaniem - począwszy od następnego kwartału; do tego czasu istnieje nadal obowiązek uiszczania ryczałtu.
1.
Spółdzielnie wolne są od prowadzenia dla zakładów ewidencji dla celów podatkowych oraz od składania sprawozdań i deklaracji (zeznań) podatkowych w zakresie działalności zakładów.
2.
Centralny Związek Spółdzielczości Pracy w porozumieniu z Ministerstwem Finansów ustali rodzaj i sposób prowadzenia ewidencji i dokumentacji w zakładach w zakresie:
1)
zakupu i zużycia przez zakłady surowców podstawowych, a w szczególności reglamentowanych,
2)
rozliczeń zarobków między pracownikami zakładów.
3.
Spółdzielnia obowiązana jest ewidencjonować na osobnych kontach dla każdego zakładu rodzaj, ilość i wartość surowców i materiałów zbywanych zakładom oraz zakupywanych przez zakłady bezpośrednio.
1.
W razie stwierdzenia przez organ finansowy, że zakład nie przestrzega przepisów niniejszego zarządzenia bądź obowiązujących przepisów w zakresie cen, zakład ten, niezależnie od zastosowania innych sankcji wynikających z obowiązujących przepisów, może być wyłączony spod działania przepisów niniejszego zarządzenia i podlega wówczas opodatkowaniu na zasadach ogólnych. Przepisy § 9 ust. 5 zdanie pierwsze i § 6 ust. 4 stosuje się odpowiednio.
2.
Przepis ust. 1 stosuje się odpowiednio, gdy spółdzielnia w zakresie działalności zakładu (zakładów) nie przestrzega przepisów niniejszego zarządzenia.
3.
Opodatkowanie na zasadach ogólnych (ust. 1) następuje począwszy od miesiąca, w którym nastąpiło naruszenie przepisów niniejszego zarządzenia, a w razie niemożności ustalenia powyższej daty - począwszy od miesiąca, w którym stwierdzono fakt nieprzestrzegania powyższych przepisów.
1.
Spółdzielnia prowadząca, niezależnie od zakładów, inną działalność gospodarczą opłaca od obrotów osiągniętych z tej działalności podatek obrotowy i podatek od operacji nietowarowych stosownie do ogólnie obowiązujących w tym względzie przepisów. W tym przypadku kwoty wpłaconego za zakłady ryczałtu powinna wykazywać w miesięcznym i rocznym sprawozdaniu podatkowym w rubryce "Uwagi".
2.
Nadwyżki, osiągnięte przez spółdzielnię z tytułu działalności nie objętej działalnością zakładów, jak również z tytułu otrzymywanych od zakładów zryczałtowanych opłat, z wyłączeniem części opłat przeznaczonych na fundusz rezerwowy, podlegają opodatkowaniu według ogólnie obowiązujących przepisów o podatku dochodowym dla spółdzielczości.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia z mocą od dnia 1 stycznia 1960 r.
ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK  Nr 1. 4

WYKAZ

usług świadczonych przez zakłady usługowe spółdzielni zrzeszonych w Centralnym Związku Spółdzielczości Pracy, które mogą korzystać z ryczałtowego opodatkowania:

1. Fotografowanie,

2. Fryzjerstwo,

3. Krawiectwo,

4. Szewstwo.

5. Bednarstwo i kołodziejstwo,

6. Elektromechanika,

7. Instalatorstwo,

8. Kowalstwo,

9. Radio i telemechanika,

10. Rymarstwo,

11. Stolarstwo,

12. Ślusarstwo,

13. Tapicerstwo,

14. Zegarmistrzostwo i złotnictwo,

15. Usługi drobne.

ZAŁĄCZNIK  Nr 2 5

TABELA

stawek ryczałtu podatkowego dla spółdzielczych zakładów usługowych.

FOTOGRAFOWANIE

Rodzaj usługiLiczba zatrudnionychW miejscowościach na terenie gromadW osiedlu lub w mieście o liczbie mieszkańców
do 5.0005.000–10.00010.000–25.00025.000–75.00075.000–200.000ponad 200.000
Kategoria IFotografowanie18281.1161.5121.800–2.0852.000–2.3502.200–2.4602.350–2.570
21.600-2.2352.300–3.2053.200–3.7303.600–4.1754.000–4.6954.400–4.9204.700–5.145
Kategoria IIFotografowanie18281.1161.5121.700–2.0151.950–2.2352.150–2.3502.200–2.460
21.500–2.1602.200–3.1303.000–3.5803.400–4.0303.900–4.4704.300–4.7004.400–4.920

ZAŁĄCZNIK  Nr 3 6

TABELA

stawek ryczałtu podatkowego dla spółdzielczych zakładów usługowych.

FRYZJERSTWO

Rodzaj usługiLiczba zatrudnionychW miejscowościach na terenie gromadW osiedlu lub w mieście o liczbie mieszkańców
do 5.0005.000–10.00010.000–25.00025.000–75.00075.000–200.000ponad 200.000
Kategoria IFryzjerstwo męskie12304407901.0101.6001.8002.010
24701.4202.100–2.6102.550–3.0603.000–3.5003.300–3.7303.500–3.950
Fryzjerstwo damskie12304407901.0101.6002.2002.570
24701.4203.200–3.4703.600–3.9004.000–4.3604.350–4.6604.600–5.030
Fryzjerstwo mieszane12304407901.0101.6002.1002.300
24701.4202.600–3.0003.100–3.5003.500–3.9003.800–4.2004.000–4.500
Kategoria IIFryzjerstwo męskie12304407901.0101.6001.7101.810
24701.4201.800–2.2902.150–2.3902.600–3.1503.000–3.3603.200–3.560
Fryzjerstwo damskie12304407901.0101.6002.1502.320
24701.4202.700–3.1203.000–3.5203.400–3.9203.800–4.1904.100–4.530
Fryzjerstwo mieszane12304407901.0101.6001.9502.100
24701.4202.250–2.7502.600–3.1003.000–3.5503.400–3.8003.650–4.050
Kategoria IIIFryzjerstwo męskie12304407901.0101.5201.6101.710
24701.4201.610–1.7901.790–1.8902.160–2.2002.800–3.1703.000–3.360
Fryzjerstwo damskie12304407901.0101.6002.0302.190
24701.4202.500–2.9502.900–3.2703.200–3.7103.600–3.9603.800–4.280
Fryzjerstwo mieszane12304407901.0101.6001.8201.950
24701.4202.100–2.5852.500–2.9002.800–3.3503.200–3.5503.400–3.800

ZAŁĄCZNIK  Nr 4 7

TABELA

stawek ryczałtu podatkowego dla spółdzielczych zakładów usługowych.

KRAWIECTWO

Rodzaj usługiLiczba zatrudnionychW miejscowościach na terenie gromadW osiedlu lub w mieście o liczbie mieszkańców
do 5.0005.000–10.00010.000–25.00025.000–75.00075.000–200.000ponad 200.000
Kategoria IKrawiectwo męskie i damskie ciężkie14004506007009001.0001.200
28009001.200–1.3201.400–1.5401.800–1.9802.000–2.2002.400–2.640
Krawiectwo damskie lekkie i bieliźniarstwo13504005006007009001.100
27008001.000–1.1001.200–1.3201.400–1.5401.800–1.8802.000–2.200
Kategoria IIKrawiectwo męskie i damskie ciężkie13504005006008009001.100
27008001.000–1.1001.200–1.3201.600–1.7601.800–1.9802.200–2.420
Krawiectwo damskie lekkie i bieliźniarstwo1350350450550600850950
2700700900–9901.110–1.2201.200–1.3201.700–1.8701.900–2.090
Kategoria IIIKrawiectwo męskie i damskie ciężkie13503504005507508501.050
2360700800–8801.100–1.2101.500–1.6501.600–1.7602.100–2.310
Krawiectwo damskie lekkie i bieliźniarstwo1320320400500550800850
2640640800–8801.000–1.1601.100–1.2101.600–1.7601.700–1.870

ZAŁĄCZNIK  Nr 5 8

TABELA

stawek ryczałtu podatkowego dla spółdzielczych zakładów usługowych.

SZEWSTWO

Rodzaj usługiLiczba zatrudnionychW miejscowościach na terenie gromadW osiedlu lub w mieście o liczbie mieszkańców
do 5.0005.000–10.00010.000–25.00025.000–75.00075.000–200.000ponad 200.000
Naprawa i wyrób obuwia (miarówka)14806509201.0501.2201.3001.420
27801.5251.500–1.8401.800–2.0902.100–2.4102.400–2.5902.600–2.840
Kategoria IWyrób obuwia (miarówka)12.250–4.2602.700–5.0653.000–5.5703.600–6.6354.200–7.6904.500–8.1504.900–8.590
25.550–10.8606.300–12.2657.050–13.6708.400–16.2359.000–17.2909.900–18.95010.200–19.190
Kategoria II Wyrób obuwia (miarówka)11.350–2.4601.800–3.2652.400–4.3702.700–4.3353.150–5.5903.600–6.3503.900–6.590
23.300–5.7603.750–7.1654.800–9.1705.400–10.2356.450–12.1906.900–12.9507.500–13.790

ZAŁĄCZNIK  Nr 6 9

TABELA

stawek ryczałtu podatkowego dla spółdzielczych zakładów usługowych.

BEDNARSTWO I KOŁODZIEJSTWO

Liczba zatrudnionychW miejscowościach na terenie gromadW osiedlu lub w mieście o liczbie mieszkańców
do 5.000ponad 5.000 do 10.000ponad 10.000 do 25.000ponad 25.000 do 75.000ponad 75.000 do 200.000ponad 200.000
12345678
1 osoba400400550750750750750
2 osoby8008001.000–1.1001.350–1.5001.350–1.5001.350–1.5001.350–1.500

ZAŁĄCZNIK  Nr 7 10

TABELA

stawek ryczałtu podatkowego dla spółdzielczych zakładów usługowych.

ELEKTROMECHANIKA (grzejnicza, medyczna, samochodowa, silnikowa, elektromiernictwo)

Liczba zatrudnionych osóbW miejscowościach na terenie gromadW osiedlu lub w mieście o liczbie mieszkańców
do 5.0005.000–10.00010.000–25.00025.000–75.00075.000–200.000ponad 200.000
od–dood–dood–dood–dood–dood–dood–do
12345678
11.010–1.1201.040–1.1501.210–1.3401.350–1.5001.670–1.8602.020–2.2402.520–2.800
22.020–2.2402.080–2.3002.420–2.6802.700–3.0003.340–3.7204.040–4.4805.040–5.600

ZAŁĄCZNIK  Nr 8 11

TABELA

stawek ryczałtu podatkowego dla spółdzielczych zakładów usługowych.

INSTALATORSTWO (elektryczne, centralnego ogrzewania, chłodnicze, wodociągowo-kanalizacyjne, gazowe)

Liczba zatrudnionych osóbW miejscowościach na terenie gromadW osiedlu lub w mieście o liczbie mieszkańców
do 5.0005.000–10.00010.000–25.00025.000–75.00075.000–200.000ponad 200.000
od–dood–dood–dood–dood–dood–dood–do
12345678
11.2301.2301.6401.920–2.1302.210–2.4602.370–2.6302.470–2.740
22.210–2.4602.210–2.4602.950–3.2803.840–4.2604.420–4.9204.740–5.2604.940–5.480

ZAŁĄCZNIK  Nr 9 12

TABELA

stawek ryczałtu podatkowego dla spółdzielczych zakładów usługowych.

KOWALSTWO (artystyczne, pojazdowe, naprawa maszyn i narzędzi rolniczych, podkuwanie koni)

Liczba zatrudnionychW miejscowościach na terenie gromadW osiedlu lub w mieście o liczbie mieszkańców
do 5.000ponad 5.000 do 10.000ponad 10.000 do 25.000ponad 25.000 do 75.000ponad 75.000 do 200.000ponad 200.000
12345678
1 osoba600750800810–900810–900810–900850–950
2 osoby1.2001.5001.440–1.6001.620–1.8001.620–1.8001.620–1.8001.700–1.900

ZAŁĄCZNIK  Nr 10 13

TABELA

stawek ryczałtu podatkowego dla spółdzielczych zakładów usługowych.

RADIO I TELEMECHANIKA

Liczba zatrudnionych osóbW miejscowościach na terenie gromadW osiedlu lub w mieście o liczbie mieszkańców
do 5.0005.000–10.00010.000–25.00025.000–75.00075.000–200.000ponad 200.000
od–dood–dood–dood–dood–dood–dood–do
12345678
1520610680760–840900–1.0001.040–1.1501.170–1.300
2940–1.4001.100–1.2201.230–1.3601.510–1.6801.800–2.0002.070–2.3002.340–2.600

ZAŁĄCZNIK  Nr 11 14

TABELA

stawek ryczałtu podatkowego dla spółdzielczych zakładów usługowych.

RYMARSTWO (kaletnictwo, rymarstwo sportowe, siodlarstwo, siodlarstwo pojazdowe, wyrób i naprawa uprzęży, odświeżanie wyrobów skórzanych)

Liczba zatrudnionychW miejscowościach na terenie gromadW osiedlu lub w mieście o liczbie mieszkańców
do 5.000ponad 5.000 do 10.000ponad 10.000 do 25.000ponad 25.000 do 75.000ponad 75.000 do 200.000ponad 200.000
12345678
1 osoba525525615665630–700660–735710–790
2 osoby950–1.050950–1.0501.100–1.2301.200–1.3301.260–1.4001.320–1.4701.420–1.580

ZAŁĄCZNIK  Nr 12 15

TABELA

stawek ryczałtu podatkowego dla spółdzielczych zakładów usługowych.

STOLARSTWO (meblowe, sportowe, rzeźbiarstwo i wyrób trumien)

Liczba zatrudnionych osóbW miejscowościach na terenie gromadW osiedlu lub w mieście o liczbie mieszkańców
do 5.0005.000–10.00010.000–25.00025.000–75.00075.000–200.000ponad 200.000
od–dood–dood–dood–dood–dood–dood–do
12345678
11.5001.9802.1602.610–2.9003.150–3.5003.420–3.8003.600–4.000
23.700–4.1003.900–4.3004.500–5.0005.200–5.8006.300–7.0006.840–7.6007.200–8.000

ZAŁĄCZNIK  Nr 13 16

TABELA

stawek ryczałtu podatkowego dla spółdzielczych zakładów usługowych.

ŚLUSARSTWO (naprawa maszyn, naprawa rowerów, nożownictwo, pilnikarstwo, spawalnictwo, ślusarstwo ogólne, tokarstwo w metalu, ślusarstwo budowlane, naprawa wag i naprawa narzędzi)

Liczba zatrudnionych osóbW miejscowościach na terenie gromadW osiedlu lub w mieście o liczbie mieszkańców
do 5.0005.000–10.00010.000–25.00025.000–75.00075.000–200.000ponad 200.000
od–dood–dood–dood–dood–dood–dood–do
12345678
12.1002.2002.3501.950–2.6002.570–2.8502.750–3.0502.970–3.300
23.780–4.2004.000–4.4404.230–4.7003.900–5.2005.140–5.7005.500–6.1005.940–6.600

ZAŁĄCZNIK  Nr 14 17

TABELA

stawek ryczałtu podatkowego dla spółdzielczych zakładów usługowych.

TAPICERSTWO (dekoracyjne i meblowe)

Liczba zatrudnionychW miejscowościach na terenie gromadW osiedlu lub w mieście o liczbie mieszkańców
do 5.000ponad 5.000 do 10.000ponad 10.000 do 25.000ponad 25.000 do 75.000ponad 75.000 do 200.000ponad 200.000
12345678
11.9001.9802.3602.550–2.8302.970–3.3003.190–3.5403.400–3.780
23.420–3.8003.560–3.9604.250–4.7205.090–5.6605.940–6.6006.380–7.0806.800–7.560

ZAŁĄCZNIK  Nr 15 18

TABELA

stawek ryczałtu podatkowego dla spółdzielczych zakładów usługowych.

ZEGARMISTRZOSTWO I ZŁOTNICTWO

Liczba zatrudnionychW miejscowościach na terenie gromadW osiedlu lub w mieście o liczbie mieszkańców
do 5.000ponad 5.000 do 10.000ponad 10.000 do 25.000ponad 25.000 do 75.000ponad 75.000 do 200.000ponad 200.000
12345678
1 osoba1.2601.2951.7302.300–2.5502.790–3.1002.970–3.3003.190–3.550
2 osoby1.890–2.1002.130–2.3753.780–4.2004.590–5.1005.580–6.2005.940–6.6006.390–7.100

ZAŁĄCZNIK  Nr 16 19

TABELA

stawek ryczałtu podatkowego dla spółdzielczych zakładów usługowych.

USŁUGI DROBNE (parasolnictwo, naprawa zabawek i lalek, naprawa wiecznych piór, naprawa i napełnianie długopisów, cerowanie artystyczne, podnoszenie oczek, plisowanie i dekatyzacja tkanin, obciąganie guzików, usługi pomocy domowej, hafciarstwo itp.)

Liczba zatrudnionychW miejscowościach na terenie gromadW osiedlu lub w mieście o liczbie mieszkańców
do 5.0005.000–10.00010.000–25.00025.000–75.00075.000–200.000ponad 200.000
od–dood–dood–dood–dood–dood–dood–do
12345678
1360–400360–400400–450500–550590–650900–1.0001.000–1.100
2720–800720–800800–9001.000–1.1001.180–1.3001.800–2.0002.000–2.200
1 § 2 ust. 2 zmieniony przez § 1 pkt 1 zarządzenia z dnia 14 stycznia 1961 r. (M.P.61.12.63) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 stycznia 1961 r.
2 § 2 ust. 5 dodany przez § 1 pkt 2 zarządzenia z dnia 14 stycznia 1961 r. (M.P.61.12.63) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 stycznia 1961 r.
3 § 4 ust. 1 pkt 1 zmieniony przez § 1 pkt 3 zarządzenia z dnia 14 stycznia 1961 r. (M.P.61.12.63) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 stycznia 1961 r.
4 Załącznik nr 1 zmieniony przez § 1 pkt 4 zarządzenia z dnia 14 stycznia 1961 r. (M.P.61.12.63) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 stycznia 1961 r.
5 Załącznik nr 2 zmieniony przez § 1 pkt 5 zarządzenia z dnia 14 stycznia 1961 r. (M.P.61.12.63) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 stycznia 1961 r.
6 Załącznik nr 3 zmieniony przez § 1 pkt 5 zarządzenia z dnia 14 stycznia 1961 r. (M.P.61.12.63) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 stycznia 1961 r.
7 Załącznik nr 4 zmieniony przez § 1 pkt 5 zarządzenia z dnia 14 stycznia 1961 r. (M.P.61.12.63) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 stycznia 1961 r.
8 Załącznik nr 5 zmieniony przez § 1 pkt 5 zarządzenia z dnia 14 stycznia 1961 r. (M.P.61.12.63) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 stycznia 1961 r.
9 Załącznik nr 6 dodany przez § 1 pkt 5 zarządzenia z dnia 14 stycznia 1961 r. (M.P.61.12.63) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 stycznia 1961 r.
10 Załącznik nr 7 dodany przez § 1 pkt 5 zarządzenia z dnia 14 stycznia 1961 r. (M.P.61.12.63) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 stycznia 1961 r.
11 Załącznik nr 8 dodany przez § 1 pkt 5 zarządzenia z dnia 14 stycznia 1961 r. (M.P.61.12.63) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 stycznia 1961 r.
12 Załącznik nr 9 dodany przez § 1 pkt 5 zarządzenia z dnia 14 stycznia 1961 r. (M.P.61.12.63) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 stycznia 1961 r.
13 Załącznik nr 10 dodany przez § 1 pkt 5 zarządzenia z dnia 14 stycznia 1961 r. (M.P.61.12.63) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 stycznia 1961 r.
14 Załącznik nr 11 dodany przez § 1 pkt 5 zarządzenia z dnia 14 stycznia 1961 r. (M.P.61.12.63) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 stycznia 1961 r.
15 Załącznik nr 12 dodany przez § 1 pkt 5 zarządzenia z dnia 14 stycznia 1961 r. (M.P.61.12.63) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 stycznia 1961 r.
16 Załącznik nr 13 dodany przez § 1 pkt 5 zarządzenia z dnia 14 stycznia 1961 r. (M.P.61.12.63) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 stycznia 1961 r.
17 Załącznik nr 14 dodany przez § 1 pkt 5 zarządzenia z dnia 14 stycznia 1961 r. (M.P.61.12.63) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 stycznia 1961 r.
18 Załącznik nr 15 dodany przez § 1 pkt 5 zarządzenia z dnia 14 stycznia 1961 r. (M.P.61.12.63) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 stycznia 1961 r.
19 Załącznik nr 16 dodany przez § 1 pkt 5 zarządzenia z dnia 14 stycznia 1961 r. (M.P.61.12.63) zmieniającego nin. zarządzenie z dniem 1 stycznia 1961 r.