§ 1. - Organizacyjno-techniczna rekonstrukcja branż i gałęzi gospodarki uspołecznionej oraz regionów.

Monitor Polski

M.P.1964.55.261

Akt utracił moc
Wersja od: 18 sierpnia 1964 r.
§  1.
1.
Ministerstwa (centralne urzędy) nadzorujące branże i gałęzie gospodarcze, zjednoczenia wiodące, prezydia wojewódzkich rad narodowych oraz wyznaczone przedsiębiorstwa (lub zrzeszenia przedsiębiorstw) przystąpią do opracowania programów organizacyjno-technicznej rekonstrukcji nadzorowanych branż i gałęzi gospodarki narodowej lub regionów według zasad uregulowanych uchwałą, dostosowanych do ich warunków i potrzeb.
2.
Uchwała dotyczy głównie branż oraz gałęzi przemysłowych i budowlanych. Programy rekonstrukcji branż resortów przemysłowych i budowlanych powinny być opracowane w takich terminach, by zadania i efekty gospodarcze związane ze sporządzeniem innych części planu wieloletniego mogły być włączone do planu 5-letniego na lata 1966-1970. Programy te powinny być opracowane nie później niż do dnia 31 marca 1965 r. Zakres branż, gałęzi gospodarczych i regionów objętych obowiązkiem opracowania programu rekonstrukcji określi dla poszczególnych resortów Przewodniczący Komitetu Nauki i Techniki w porozumieniu z Przewodniczącym Komisji Planowania przy Radzie Ministrów oraz zainteresowanymi ministrami.
3.
Ministrowie nadzorujący branże i gałęzie gospodarcze nie wymienione w ust. 2 (np. komunikacyjne, transportowe, łączności, rolnicze, leśne, handlowe, komunalne, geologiczne, gospodarki wodnej, żeglugowe itd.) wydadzą w terminie 3 miesięcy od wydania wytycznych, o których mowa w § 7 pkt 1, w porozumieniu z Przewodniczącym Komitetu Nauki i Techniki, wytyczne w sprawie metod, trybu i terminów opracowania programu organizacyjno-technicznej rekonstrukcji podległych im gałęzi gospodarki.
4.
Prezydia wojewódzkich rad narodowych wydadzą wytyczne w sprawie opracowania regionalnych planów rekonstrukcji w terminie 2 miesięcy od otrzymania wytycznych wymienionych w ust. 3.