§ 1. - Organizacja praktyk robotniczych studentów szkół wyższych oraz ponoszenie kosztów związanych z organizacją tych praktyk.

Monitor Polski

M.P.1970.10.89

Akt utracił moc
Wersja od: 18 lipca 1977 r.
§  1.
1.
Kierownicy przedsiębiorstw zobowiązanych do zatrudniania studentów odbywających praktyki robotnicze przedstawiają właściwym terenowo wojewódzkim zespołom koordynacyjnym do spraw studenckich praktyk robotniczych, zwanym dalej "zespołami koordynacyjnymi", w terminie do dnia 20 marca każdego roku propozycje frontu pracy, z uwzględnieniem przewidywanej liczby zatrudnienia studentów z podziałem na mężczyzn i kobiety, terminów rozpoczęcia turnusów, charakteru prac oraz określenia warunków socjalno-bytowych.
2.
Szkoły wyższe przedstawiają w terminie do dnia 10 kwietnia każdego roku zespołom koordynacyjnym liczbę studentów przewidzianych do odbycia praktyk robotniczych, z uwzględnieniem podziału na mężczyzn i kobiety.
3.
Zespoły koordynacyjne dokonują w terminie do dnia 20 kwietnia każdego roku rozdziału zgłoszonych przez szkoły wyższe studentów między poszczególne przedsiębiorstwa, które zgłosiły propozycje frontu pracy. W razie braku pełnego frontu pracy dla zgłoszonych przez szkoły wyższe studentów, zespoły koordynacyjne zapewniają miejsca pracy dla tych studentów w porozumieniu z zespołami koordynacyjnymi innych województw, uwzględniając dotychczasowe powiązania szkół wyższych z przedsiębiorstwami położonymi na terenie tych województw.
4.
Zespoły koordynacyjne po dokonaniu rozdziału studentów (ust. 3) zgłaszają Przewodniczącemu Komitetu Pracy i Płac w terminie do dnia 30 kwietnia każdego roku posiadane nadwyżki miejsc pracy dla studentów bądź ich niedobór w stosunku do zgłoszeń szkół wyższych.
5.
Szkoły wyższe w terminie do dnia 15 maja każdego roku przeprowadzają, przy współudziale zespołu koordynacyjnego, kontrole miejsc pracy oraz warunków socjalno-bytowych w przedsiębiorstwach, w których mają być zatrudnieni studenci, oraz podpisują umowy z tymi przedsiębiorstwami.
6.
Szkoły wyższe składają w terminie do dnia 25 maja każdego roku zespołom koordynacyjnym informacje o wynikach przeprowadzonych kontroli miejsc pracy studentów oraz liczbie podpisanych umów z przedsiębiorstwami, w których mają być zatrudnieni studenci.
7.
Zespoły koordynacyjne składają Przewodniczącemu Komitetu Pracy i Płac w terminie do dnia 10 czerwca każdego roku ocenę stanu przygotowań do rozpoczęcia studenckich praktyk robotniczych.
8.
Zespoły koordynacyjne zobowiązane są do nadzoru nad przebiegiem wszystkich organizowanych na ich terenie praktyk robotniczych w zakresie właściwego zatrudnienia studentów oraz zapewnienia im odpowiednich warunków socjalno-bytowych.