Organizacja akcji socjalnej dla pracowników państwowych.

Monitor Polski

M.P.1952.A-35.525

Akt utracił moc
Wersja od: 7 maja 1952 r.

OKÓLNIK NR 69
PREZESA RADY MINISTRÓW
z dnia 4 kwietnia 1952 r.
w sprawie organizacji akcji socjalnej dla pracowników państwowych.

Na skutek zmiany trybu finansowania w 1952 r. akcji socjalnej, obejmującej bezpośrednio tylko urządzenia opieki nad dzieckiem, po zasięgnięciu opinii Centralnej Rady Związków Zawodowych uchylam z ważnością od dnia 1 stycznia 1952 r. moc obowiązującą:
a)
okólnika Nr 7 Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 lutego 1950 r. w sprawie akcji socjalnej dla pracowników państwowych i samorządowych (Monitor Polski Nr A-26, poz. 279) oraz
b)
zarządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 7 kwietnia 1950 r. w sprawie trybu zatwierdzania budżetów Funduszu Socjalnego oraz sposobu administrowania tymi funduszami w administracji państwowej (Monitor Polski Nr A-53, poz. 604).

Organizację i kierownictwo akcji socjalnej poszczególnych resortów wykonują samodzielne referaty akcji socjalnej, utworzone w ministerstwach i urzędach centralnych.

Sprawy akcji socjalnej dla pracowników państwowych prezydiów rad narodowych prowadzą:

a)
oddziały (referaty) akcji socjalnej w prezydiach wojewódzkich rad narodowych,
b)
referenci akcji socjalnej w innych urzędach II instancji oraz w jednostkach zatrudniających większą liczbę pracowników,
c)
samodzielne referaty akcji socjalnej we właściwych ministerstwach i urzędach centralnych - w odniesieniu do pracowników tych ministerstw i urzędów.

Obsadę personalną samodzielnych referatów oraz referatów akcji socjalnych należy ustalić w zależności od ich zadań, a w szczególności od liczby posiadanych urządzeń opieki nad dzieckiem.