Monitor Polski

M.P.2020.234

| Akt obowiązujący
Wersja od: 17 lutego 2020 r.

UCHWAŁA Nr 21/2020 PAŃSTWOWEJ
KOMISJI WYBORCZEJ
z dnia 17 lutego 2020 r.
w sprawie określenia właściwości miejscowej, numerów oraz siedzib okręgowych komisji wyborczych w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r.

Na podstawie art. 294 § 2 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2019 r. poz. 684 i 1504) Państwowa Komisja Wyborcza uchwala, co następuje:
§  1.  Określa się właściwość miejscową, numery oraz siedziby okręgowych komisji wyborczych w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r., zgodnie z załącznikiem do uchwały.
§  2.  Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia i podlega ogłoszeniu.

ZAŁĄCZNIK

WŁAŚCIWOŚĆ MIEJSCOWA, NUMERY ORAZ SIEDZIBY OKRĘGOWYCH KOMISJI WYBORCZYCH W WYBORACH PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ZARZĄDZONYCH NA DZIEŃ 10 MAJA 2020 R.

Lp.Numer i siedzibaWłaściwość miejscowa
Województwo dolnośląskie
1Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 1 we Wrocławiupowiaty: górowski, milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski, wrocławski;

miasto na prawach powiatu: Wrocław

2Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 2 w Jeleniej Górzepowiaty: bolesławiecki, jaworski, jeleniogórski, kamiennogórski, lubański, lwówecki, zgorzelecki, złotoryjski;

miasto na prawach powiatu: Jelenia Góra

3Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 3 w Legnicypowiaty: głogowski, legnicki, lubiński, polkowicki;

miasto na prawach powiatu: Legnica

4Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 4 w Wałbrzychupowiaty: dzierżoniowski, kłodzki, świdnicki, wałbrzyski, ząbkowicki;

miasto na prawach powiatu: Wałbrzych

Województwo kujawsko-pomorskie
5Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 5 w Bydgoszczypowiaty: bydgoski, inowrocławski, mogileński, nakielski, sępoleński,

świecki, tucholski, żniński;

miasto na prawach powiatu: Bydgoszcz

6Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 6 w Toruniupowiaty: brodnicki, chełmiński, golubsko-dobrzyński, grudziądzki, toruński, wąbrzeski;

miasta na prawach powiatu: Grudziądz, Toruń

7Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 7 we Włocławkupowiaty: aleksandrowski, lipnowski, radziejowski, rypiński, włocławski;

miasto na prawach powiatu: Włocławek

Województwo lubelskie
8Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 8 w Lubliniepowiaty: janowski, kraśnicki, lubartowski, lubelski, łęczyński, łukowski, opolski, puławski, rycki, świdnicki;

miasto na prawach powiatu: Lublin

9Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 9 w Białej Podlaskiejpowiaty: bialski, parczewski, radzyński;

miasto na prawach powiatu: Biała Podlaska

10Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 10 w Chełmiepowiaty: chełmski, krasnostawski, włodawski;

miasto na prawach powiatu: Chełm

11Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 11 w Zamościupowiaty: biłgorajski, hrubieszowski, tomaszowski, zamojski;

miasto na prawach powiatu: Zamość

Województwo lubuskie
12Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 12 w Zielonej Górzepowiaty: krośnieński, nowosolski, świebodziński, wschowski,

zielonogórski, żagański, żarski;

miasto na prawach powiatu: Zielona Góra

13Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 13 w Gorzowie Wielkopolskimpowiaty: gorzowski, międzyrzecki, słubicki, strzelecko-drezdenecki, sulęciński;

miasto na prawach powiatu: Gorzów Wielkopolski

Województwo łódzkie
14Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 14 w Łodzipowiaty: brzeziński, kutnowski, łaski, łęczycki, łowicki, łódzki wschodni, pabianicki, poddębicki, zgierski;

miasto na prawach powiatu: Łódź

15Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 15 w Piotrkowie Trybunalskimpowiaty: bełchatowski, piotrkowski, radomszczański;

miasto na prawach powiatu: Piotrków Trybunalski

16Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 16 w Sieradzupowiaty: pajęczański, sieradzki, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski
17Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 17 w Skierniewicachpowiaty: opoczyński, rawski, skierniewicki, tomaszowski;

miasto na prawach powiatu: Skierniewice

Województwo małopolskie
18Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 18 w Krakowiepowiaty: chrzanowski, krakowski, miechowski, myślenicki, olkuski, oświęcimski, proszowicki, wadowicki, wielicki;

miasto na prawach powiatu: Kraków

19Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 19 w Nowym Sączupowiaty: gorlicki, limanowski, nowosądecki, nowotarski, suski, tatrzański;

miasto na prawach powiatu: Nowy Sącz

20Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 20 w Tarnowiepowiaty: bocheński, brzeski, dąbrowski, tarnowski

miasto na prawach powiatu: Tarnów

Województwo mazowieckie
21Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 21 w Warszawiepowiaty: grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni, wołomiński;

miasto na prawach powiatu: miasto stołeczne Warszawa

22Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 22 w Ciechanowiepowiaty: ciechanowski, mławski, płoński, przasnyski, żuromiński
23Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 23 w Ostrołęcepowiaty: makowski, ostrołęcki, ostrowski, pułtuski, wyszkowski;

miasto na prawach powiatu: Ostrołęka

24Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 24 w Płockupowiaty: gostyniński, płocki, sierpecki, sochaczewski, żyrardowski;

miasto na prawach powiatu: Płock

25Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 25 w Radomiupowiaty: białobrzeski, grójecki, kozienicki, lipski, przysuski, radomski, szydłowiecki, zwoleński;

miasto na prawach powiatu: Radom

26Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 26 w Siedlcachpowiaty: garwoliński, łosicki, miński, siedlecki, sokołowski, węgrowski;

miasto na prawach powiatu: Siedlce

Województwo opolskie
27Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 27 w Opolupowiaty: brzeski, głubczycki, kędzierzyńsko-kozielski, kluczborski, krapkowicki, namysłowski, nyski, oleski, opolski, prudnicki, strzelecki;

miasto na prawach powiatu: Opole

Województwo podkarpackie
28Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 28 w Rzeszowiepowiaty: dębicki, leżajski, łańcucki, ropczycko-sędziszowski,

rzeszowski, strzyżowski;

miasto na prawach powiatu: Rzeszów

29Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 29 w Krośniepowiaty: bieszczadzki, brzozowski, jasielski, krośnieński, leski, sanocki;

miasto na prawach powiatu: Krosno

30Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 30 w Przemyślupowiaty: jarosławski, lubaczowski, przemyski, przeworski;

miasto na prawach powiatu: Przemyśl

31Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 31 w Tarnobrzegupowiaty: kolbuszowski, mielecki, niżański, stalowowolski, tarnobrzeski;

miasto na prawach powiatu: Tarnobrzeg

Województwo podlaskie
32Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 32 w Białymstokupowiaty: białostocki, bielski, hajnowski, moniecki, siemiatycki; miasto na prawach powiatu: Białystok
33Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 33 w Łomżypowiaty: grajewski, kolneński, łomżyński, wysokomazowiecki, zambrowski;

miasto na prawach powiatu: Łomża

34Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 34 w Suwałkachpowiaty: augustowski, sejneński, sokólski, suwalski;

miasto na prawach powiatu: Suwałki

Województwo pomorskie
35Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 35 w Gdańskupowiaty: gdański, kwidzyński, malborski, nowodworski, starogardzki, sztumski, tczewski;

miasto na prawach powiatu: Gdańsk, Sopot

36Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 36 w Słupskupowiaty: bytowski, chojnicki, człuchowski, kartuski, kościerski, lęborski, pucki, słupski, wejherowski;

miasto na prawach powiatu: Gdynia, Słupsk

Województwo śląskie
37Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 37 w Katowicachpowiaty: będziński, bieruńsko-lędziński, gliwicki, tarnogórski, zawierciański;

miasta na prawach powiatu: Bytom, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tychy, Zabrze

38Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 38 w Bielsku-Białejpowiaty: bielski, cieszyński, mikołowski, pszczyński, raciborski, rybnicki, wodzisławski, żywiecki;

miasta na prawach powiatu: Bielsko-Biała, Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Żory

39Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 39 w Częstochowiepowiaty: częstochowski, kłobucki, lubliniecki, myszkowski;

miasto na prawach powiatu: Częstochowa

Województwo świętokrzyskie
40Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 40 w Kielcachpowiaty: buski, jędrzejowski, kazimierski, kielecki, konecki, opatowski, ostrowiecki, pińczowski, sandomierski, skarżyski, starachowicki, staszowski, włoszczowski;

miasto na prawach powiatu: Kielce

Województwo warmińsko-mazurskie
41Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 41 w Olsztyniepowiaty: ełcki, giżycki, gołdapski, kętrzyński, mrągowski, nidzicki, olecki, olsztyński, piski, szczycieński, węgorzewski;

miasto na prawach powiatu: Olsztyn

42Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 42 w Elblągupowiaty: bartoszycki, braniewski, działdowski, elbląski, iławski, lidzbarski, nowomiejski, ostródzki;

miasto na prawach powiatu: Elbląg

Województwo wielkopolskie
43Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 43 w Poznaniupowiaty: grodziski, międzychodzki, nowotomyski, obornicki, poznański, szamotulski, wolsztyński;

miasto na prawach powiatu: Poznań

44Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 44 w Kaliszupowiaty: jarociński, kaliski, kępiński, krotoszyński, ostrowski, ostrzeszowski, pleszewski;

miasto na prawach powiatu: Kalisz

45Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 45 w Koniniepowiaty: gnieźnieński, kolski, koniński, słupecki, średzki, śremski,

turecki, wrzesiński;

miasto na prawach powiatu: Konin

46Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 46 w Leszniepowiaty: gostyński, kościański, leszczyński, rawicki;

miasto na prawach powiatu: Leszno

47Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 47 w Pilepowiaty: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, pilski, wągrowiecki, złotowski
Województwo zachodniopomorskie
48Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 48 w Szczeciniepowiaty: goleniowski, gryficki, gryfiński, kamieński, łobeski, myśliborski, policki, pyrzycki, stargardzki;

miasta na prawach powiatu: Szczecin, Świnoujście

49Okręgowa Komisja Wyborcza Nr 49 w Koszaliniepowiaty: białogardzki, choszczeński, drawski, kołobrzeski, koszaliński, sławieński, szczecinecki, świdwiński, wałecki;

miasto na prawach powiatu: Koszalin