Określenie okresu, za który należny czynsz (wartość czynszowa) lub wpłata na Fundusz Gospodarki Mieszkaniowej stanowi podstawę opodatkowania w podatku od lokali.

Monitor Polski

M.P.1951.A-35.445

Akt utracił moc
Wersja od: 1 stycznia 1951 r.

ZARZĄDZENIE
MINISTRA FINANSÓW
z dnia 16 kwietnia 1951 r.
w sprawie określenia okresu, za który należny czynsz (wartość czynszowa) lub wpłata na Fundusz Gospodarki Mieszkaniowej stanowi podstawę opodatkowania w podatku od lokali.

Na podstawie art. 16 ust. 2 ustawy z dnia 26 lutego 1951 r. o podatkach terenowych (Dz. U. R. P. Nr 14, poz. 110) zarządza się, co następuje:
1.
Okresem, za który należny czynsz (wartość czynszowa) lub wpłata na Fundusz Gospodarki Mieszkaniowej stanowi podstawę opodatkowania w podatku od lokali, jest bieżący rok podatkowy. Należny za bieżący rok podatkowy czynsz (wartość czynszową) lub wpłatę na Fundusz Gospodarki Mieszkaniowej oblicza się na podstawie wysokości z miesiąca stycznia tego roku.
2.
Jeżeli zajęcie lokalu nastąpiło w ciągu roku podatkowego, okresem, o którym mowa w ust. 1, jest okres od powstania obowiązku podatkowego do końca bieżącego roku podatkowego. Należny za ten okres czynsz (wartość czynszową) lub wpłatę na Fundusz Gospodarki Mieszkaniowej oblicza się na podstawie wysokości z miesiąca, w którym powstał obowiązek podatkowy.
Zmiany w podstawie opodatkowania, jakie nastąpią w ciągu roku podatkowego, powodują odpowiednie zmiany w wysokości podatku począwszy od miesiąca bezpośrednio następującego po miesiącu, w którym nastąpiła zmiana.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia z mocą od dnia 1 stycznia 1951 r.