§ 4. - Określenie granic Słowińskiego Parku Narodowego i ograniczeń obowiązujących na jego terenie oraz zarządzanie Parkiem.
Monitor Polski
M.P.1966.66.317
Akt utracił moc Wersja od: 1 grudnia 1966 r.
§ 4.
1.
Zagospodarowanie wód na obszarze określonym w § 1 powinno być oparte na zasadach zapewniających ochronę występujących tam naturalnych zbiorowisk roślinnych i zwierzęcych.2.
Na obszarze rezerwatu ścisłego, określonym w § 3 ust. 1 pkt 2 mogą być wykonywane w określonych miejscach czynności o charakterze hodowlanym, a w szczególności konieczne do wychowu młodzieży, oraz czynności związane z połowem węgorza, zlokalizowane w trzech punktach, a mianowicie przy ujściu rzeki Łeby do jeziora oraz w rejonie północnych cypli obu półwyspów. Zakres i terminy tych czynności powinny być uzgodnione między dyrektorem Państwowego Gospodarstwa Rybackiego Łeba i dyrektorem Parku.3.
Na obszarze rezerwatu ścisłego, określonym w § 3 ust. 1 pkt 3, obowiązuje zakaz połowów w pasie oczeretów w ciągu całego roku; dopuszczalne są tylko czynności o charakterze hodowlanym, przy czym miejsce, rozmiary i czas wykonywania tych czynności powinny być uzgodnione między dyrektorem Państwowego Gospodarstwa Rybackiego Łeba i dyrektorem Parku; w 300-metrowym pasie wody poza oczeretami w okresie od 1 lutego do 31 sierpnia obowiązuje całkowity zakaz połowów.4.
Obszar rezerwatu ścisłego określony w § 3 ust. 1 pkt 4, podlega ochronie ścisłej w takim samym stopniu jak obszar określony w § 3 ust. 1 pkt 3, z tym że obok czynności o charakterze hodowlanym dopuszczalne są czynności związane z połowem ryb w rejonie ujścia rzeki Łupawy do jeziora Gardno oraz ujścia Długiego Kanału do tegoż jeziora. Okres połowu i zakres związanych z nim czynności powinien być uzgodniony między dyrektorem Państwowego Gospodarstwa Rybackiego Gardno i dyrektorem Parku.5.
Eksploatacja przemysłowa trzciny w rezerwatach ścisłych jest niedopuszczalna; w rezerwatach częściowych może być dopuszczona w miejscach i terminach ściśle uzgodnionych z dyrektorem Parku.