Monitor Polski

M.P.1947.39.299

| Akt utracił moc
Wersja od: 24 marca 1947 r.

ZARZĄDZENIE
MINISTRA PRZEMYSŁU
z dnia 28 listopada 1946 r.
o ogłoszeniu trzeciego wykazu nadań górniczych przechodzących na własność Państwa.

Na zasadzie § 30 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11 kwietnia 1946 r. w sprawie trybu postępowania przy przejmowaniu przedsiębiorstw na własność Państwa (Dz. U. R. P. Nr 17, poz. 114) zarządzam ogłoszenie trzeciego wykazu nadań górniczych przejmowanych na własność Państwa na zasadzie art. 3 ustawy z dnia 3 stycznia 1946 r. o przejęciu na własność Państwa podstawowych gałęzi gospodarki narodowej (Dz. U. R. P. Nr 3, poz. 17), a dotyczących węgla brunatnego.
Powyższe nadania górnicze przechodzą na własność Państwa w całości wraz z wszystkimi przymiarami dołączonymi do pól górniczych i wszelkimi prawami.

Niedokładności w określaniu nazwy lub przedmiotu nadań górniczych, wymienionych w wykazie nie mają znaczenia, jeżeli z całości ogłoszenia wynika, o jakie nadanie chodzi.

Związki samorządowe, międzykomunalne, spółdzielnie, albo związki spółdzielni mogą zgłosić do Głównej Komisji do spraw upaństwowienia przedsiębiorstw swoje prawa do nadań górniczych, objętych wykazem, a właściciele nadań mogą ponadto zgłosić zarzuty, że nadanie nie przechodzi, albo nie podlega przejęciu na własność Państwa.

W imieniu związków samorządu terytorialnego i związków międzykomunalnych oraz wszelkich innych instytucyj, które w związku z wojną rozpoczętą w dniu 1 września 1939 r. zostały rozwiązane lub utraciły faktyczną możność działania, mogą zgłaszać ich prawa wojewódzkie rady narodowe, lub urzędy wojewódzkie.

Prawa lub zarzuty winny być zgłoszone do Głównej Komisji do spraw upaństwowienia przedsiębiorstw w Warszawie (Centralny Urząd Planowania, ul. Senacka 3-A) w 30-dniowym terminie od daty ogłoszenia wykazu i poparte, w miarę potrzeby, dowodami.

Uprawnienia, przysługujące na podstawie wymienionego rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11 kwietnia 1946 r. właścicielowi przedsiębiorstwa, przysługują w razie jego nieobecności krewnym w linii prostej (zstępnym i wstępnym, również dzieciom nieślubnym), rodzeństwu, małżonkowi, tudzież osobom, sprawującym zarząd przedsiębiorstwa nieobecnego właściciela.

ZAŁĄCZNIK 

TRZECI WYKAZ NADAŃ GÓRNICZYCH

12345
Lp.Nazwa pola górniczegoPołożenie pola górniczegoData nadaniaWłaściciel pola górniczego
Gminapowiat
1.Anna 192Rokitno SzlacheckiBędzin-Tow. Akc. "Wysoka"
2.Bronisław 63 PKromołówZawiercie-Stanisław Makiełło i Sp.
3.BabinZawiercieBędzin-Tow. "Poręba"
4.Barbara 118 PKozie GłowyBędzin-Tow. "Barbara"
5.Hans Karl M 11Poręba MrzygłodzkaBędzin-Tow. "Poręba"
6.Jan 18 PMierzęciceBędzin-Rydzewski
7.Karol 190RokitnoBędzin-Tow. Akc. "Wysoka"
8.Markowice 249Kozie GłowyZawiercie-Syndykat Polsko-Amerykańskich Przemysłowców Handlowych
9.Ryszard 194Rokitno SzlacheckieBędzin-Tow. Akc. "Wysoka"
10.Wenus 767MierzęciceZawiercie-Rydzewski Bronisław
11.Walery 191Rokitno SzlacheckieZawiercie-Tow. Akc. "Wysoka"
12.ActeZbęchy i BieżynKościan i Śrem26.10.05.Dziembowski Co GmbH
13.Adolf 194PińczyceBędzin-Józef i Roman Bauererc
14.Adolfine 920Henryk Nunberg
15.Anna 388SulikówBędzin-Towarzystwo "Teodor"
16.Anna XXIXWłodowice-Towarzystwo "Saturn"
17.ArivanusRacotKościan-Władysław Taczanowski
18.AhenobargusRacotKościan-Władysław Taczanowski
19.AntoniBrzeźneKonin-A. Morzyński
20.AnnaDoraczówKońskie-Hr. Tarnowski
21.BeerMokszycaMiędzychód-Sierakowskie Kopalnie Węgla Sp. Akc.
22.Bold IKolnoMiędzychód-Sierakowskie Kopalnie Węgla Sp. Akc.
23.Bold IIKolnoMiędzychód-Sierakowskie Kopalnie Węgla Sp. Akc.
24.Bold IIIKolnoMiędzychód-Sierakowskie Kopalnie Węgla Sp. Akc.
25.Bold IVKolnoMiędzychód-Sierakowskie Kopalnie Węgla Sp. Akc.
26.Bold VIIIKolnoMiędzychód-Sierakowskie Kopalnie Węgla Sp. Akc.
27.Bold IXKolnoMiędzychód-Sierakowskie Kopalnie Węgla Sp. Akc.
28.Bold XKolnoMiędzychód-Sierakowskie Kopalnie Węgla Sp. Akc.
29.Bold XIKolnoMiędzychód-Sierakowskie Kopalnie Węgla Sp. Akc.
30.Bold XIIKolnoMiędzychód-Sierakowskie Kopalnie Węgla Sp. Akc.
31.BremmeMokrzycaMiędzychód-Sierakowskie Kopalnie Węgla Sp. Akc.
32.Bernhard HeinrichGrużynKościan-Wilhelm Ernest Saksoński
33.Barbara 118 PKozie GłowyZawiercie-Koziegłowskie Tow. Węglowe "Barbara"
34.Blanowice 302---Zygmunt Mendelsohn
35.Brzeszcze IV 19 PBliżynKonin-Broel Plater
36.Cosinus StreicherKolnoMiędzychód-Sierakowskie Kopalnie Węgla Sp. Akc.
37.Clara AuelieseWołkowoSmigiel-Zygmunt Kościorowski
38.ClementineKarolewoBydgoszcz-Manu Moses, Gustaw i Teofila Schelska
39.ConcordiaWłochowiecBydgoszcz-Michał Lewe
40.CopernikusDębiec ŚwieszczewoPoznań-Abraham Herzfeld
41.Cecylia 351KromołówBędzin-Stanisław Holenderski
42.CzesławKuźnickBędzin-Władysław Danecki
43.DenatWitkówkaKościan26.8.07.Władysław Taczanowski
44.EprinsŻabno-BrodnicaŚrem30.11.05.Władysław Taczanowski
45.EwaNiwkiBędzin-Nunberg Henryk
46.Edward 60 PWodzisławKoło-E. Porczyński
47.FahronneMokrzycaMiędzychód-Sierakowskie Kopalnie Węgla Sp. Akc.
48.FortunaMokrzycaMiędzychód-Sierakowskie Kopalnie Węgla Sp. Akc.
49.FabriciusGorzyceKościan7.5.07.Władysław Taczanowski
50.FaonBorowo i CzempinKościan7.5.07.Władysław Taczanowski
51.FlegonRacetKościan21.9.06.Władysław Taczanowski
52.Flora 748SzpetalLipno-Bronisław Olszewski
53.Feliks 198Rokitno SzlacheckieBędzin-Tow. Akc. "Wysoka"
54.Frant 318Rokitno SzlacheckieBędzin-Tow. Morkis, Szlenzak i Witt
55.Fryderyk 741KromołówBędzin-Michał Lewenstein, Kazimierz Arkuszewski, Lewi i Haizlik Habermannowie
56.Fryderyk 634KromołówBędzin-Tow. "Poręba"
57.GeduldŁawicaMiędzychód-Sierakowskie Kopalnie Węgla Sp. Akc.
58.Geduld IGóraMiędzychód-Sierakowskie Kopalnie Węgla Sp. Akc.
59.Geduld IIŁawicaMiędzychód-Sierakowskie Kopalnie Węgla Sp. Akc.
60.Geduld IIIŁawicaMiędzychód-Sierakowskie Kopalnie Węgla Sp. Akc.
61.GlaukusNowy DwórKościan3.11.05.Władysław Taczanowski
62.GeprelterMokrzycaMiędzychód-Sierakowskie Kopalnie Węgla Sp. Akc.
63.HastaNacław i KościanKościan26.6.08.Władysław Taczanowski
64.HeureckaNacet i GryżynKościan22.9.06.Władysław Taczanowski
65.HistoriaGrzybnoŚrem-Władysław Taczanowski
66.Hanna 742PinczycaBędzin-Józef i Roman Bauererc
67.Helena 304---Natan Loewenstein
68.Henryk 386GołuchowiceBędzin-Tow. Teodor
69.Adolf 174MijaczówBędzin-Józef i Roman Bauererc
70.Hanna 42MijaczówBędzin-Józef i Roman Bauererc
71.Henryk 919NiwkiBędzin-Henryk Nunberg
72.Helena 750PorębaBędzin-Tow. "Poręba"
73.Halka-MelaniaKlonowiceLeszno2.4.07.Hipolit Cieromski
74.Joanna IIIGóraMiędzychód-Sierakowskie Kopalnie Węgla Sp. Akc.
75.IrasWikówkaKościan7.5.07.Władysław Taczanowski
76.IdomenesKatarzynowoKościan3.5.06.Władysław Taczanowski
77.JoannesgrubeMajłanowoPoznań-Abraham Herzfeld
78.JosefaglueckZagrze i ŁanowoPoznań-Abraham Herzfeld
79.JanBodziejówOpatów-Sosnowiecka Sp. Górnicza
80.Józefa 20 PNierzęciceBędzin-Tadeusz Kęcicki
81.Józef 285RokitnoBędzin-Lucyna Poleska
82.Izabella 361RokitnoBędzin-Stanisław Gąsiorowski
83.JulekZawiercieZawiercie-Kąkolewski
84.JanWłodowiceBędzin-Mikołaj Trepka
85.IgnacyPoręba MrzygłodzkaBędzin-Zawadzki
86.JanRokitno SzlacheckieBędzin-Jan Zawadzki
87.IzaRokitno SzlacheckieBędzin-H. Węgierkiewicz
88.JaninaRokitno SzlacheckieBędzin-Szczotkowski i Łosiewicz
89.Józefa 38 PKuźnicaBędzin-Władysław Danecki
90.Josef LudwikKlonowiceLeszno2.4.07.Hipolit Cieromski
91.JadwigaDębiceŚrem4.7.08.Władysław Zamoyski
92.KlaraGrobiaMiędzychód-Sierakowskie Kopalnie Węgla Sp. Akc.
93.KoźmianChorzempowoMiędzychód-Sierakowskie Kopalnie Węgla Sp. Akc.
94.Klara IIGrobiaMiędzychód-Sierakowskie Kopalnie Węgla Sp. Akc.
95.Klara VIGóraMiędzychód-Sierakowskie Kopalnie Węgla Sp. Akc.
96.Klara VIIGóraMiędzychód-Sierakowskie Kopalnie Węgla Sp. Akc.
97.Klara VIIIGrobiaMiędzychód-Sierakowskie Kopalnie Węgla Sp. Akc.
98.Konrad 559-Będzin-Lucyna Poleska
99.Kamilla 252CiągowiceBędzin-Jan Zawadzki
100.Kora 565GołuchowiceBędzin-Tow. "Teodor" Berndt
101.KlementynaWygnaniceStarorypin-Chełmicki
102.Konstantyn 918BłonieKutno-Konstanty Rębieliński
103.KingaPierzchnoŚrem6.11.07.Władysław Zamoyski
104.KlaudynaPierzchnoŚrem28.10.07.Władysław Zamoyski
105.LibithSpytkówkiKościan6.5.07.Władysław Taczanowski
106.Lewin's WunschWieleńCzarnków-Markus Lewin
107.LeopoldStarołęka i Małe RatajePoznań-Abraham Herzfeld
108.LudwigshoeheRojowo i KikowoSzamotuły-Adolf Szamotulski
109.Ludwika 286Rokitno SzlacheckieZawiercie-Lucyna Poleska
110.Ludwik 387SulikówZawiercie-Teodor Berndt
111.LipinyBłonieBędzin-Rębieliński
112.LotarSiewierzBędzin-Tow. "Teodor"
113.LeopoldOstrowyKutno-Warszawskie Tow. Fabryk Cukru
114.LeonKorzecKutno-Stanisław Dzięgielewski
115.MakonteŁawicaMiędzychód-Sierakowskie Kopalnie Węgla Sp. Akc.
116.MarianŁagowoGostyń25.10.05.Władysław Taczanowski
117.MorgenstrahlŻegrzePoznań-Abraham Herzfeld
118.LewensztajnKromołówZawiercie-Michał Lewensztajn i Tow.
119.Michał 648Rokitno SzlacheckieZawiercie-Lucyna Poleska
120.Mielocz 537BoguchwałowiceBędzin-Tow. Akc. Będzin - Olkusz
121.MarcinMrzygłówBędzin-Cederbaum i Sp.
122.Mikołaj 62 PPotuchowiceBędzin-Kowalewski i Sp.
123.MikołajPotuchowiceBędzin-Tow. "Teodor"
124.MariaOstrowyKutno-Konstanty Rębieliński
125.Neumanns-GlueckŁawiceMiędzychód-Sierakowskie Kopalnie Węgla Sp. Akc.
126.Neumann-ErholungŁawiceMiędzychód-Sierakowskie Kopalnie Węgla Sp. Akc.
127.Neumanns-LustŁawiceMiędzychód-Sierakowskie Kopalnie Węgla Sp. Akc.
128.NigroBoroweKościan20.12.07.Władysław Taczanowski
129.NigidiaNasławKościan21.9.06.Władysław Taczanowski
130.PansaDarnowoKościan6.5.07.Władysław Tarnowski
131.PisoSłonin i WitkówkiKościan8.5.07.Władysław Tarnowski
132.Paul, Friedrich, Carl, GuentherKowalewo CykowoSzmigiel12.8.08.Zygmunt Koziorowski
133.Posieka 51 PSułoszowaOlkusz-Władysław Żukowski
134.PiwoniaPiwoniaBędzin-Popowski
135.Piotr 554PorębaZawiercie-(...)
136.Pelagia 609OstrowyKutno-Konstanty Rębieliński
137.ProsperusMałachowo TworzymirskiŚrem - Kościan28.1.07.Dziembowski & Co GmbH.
138.PrzedświtPopowo WronkiSzamotuły-Ignacy Goetzenberg Grabowski
139.Quo VadisŁuszczkowoKościan29.10.05.Dziembowski & Co GmbH.
140.RotkreuzlerKolnoMiędzychód-Sierakowskie Kopalnie Węgla Sp. Akc.
141.RufiusNowe i Stare OborzyskaKościan18.8.08.Władysław Taczanowski
142.RobertMrzygłówkaBędzin-Cederbaum
143.RozaliaNowe ZażyczewoLigno-Olszewski
144.Schnackenburg IKolnoMiędzychód-Sierakowskie Kopalnie Węgla Sp. Akc.
145.Schnackenburg IIKolnoMiędzychód-Sierakowskie Kopalnie Węgla Sp. Akc.
146.SinuestreicherKolnoMiędzychód-Sierakowskie Kopalnie Węgla Sp. Akc.
147.SchnellMokrzycaMiędzychód-Sierakowskie Kopalnie Węgla Sp. Akc.
148.SenecaLubinKościan26.10.05.Dziembowski & Co GmbH.
149.SolinaSpytkówKościan7.5.07.Władysław Taczanowski
150.SoyllaGołębiceKościan-Władysław Taczanowski
151.SoriboniaKatarzynowoKościan21.9.06.Władysław Taczanowski
152.SchpechtSieraków i BucharzewoMiędzychód-Franz i Maria Bartsch
153.Stanisława 492Poręba MrzygłodzkaBędzin-A. Oppenheim i J. M. Cederbaumowie
154.Stanisław 124 PChromołówBędzin-Stanisław Holenderski i Henryk Kocialski
155.TuckeGóraMiędzychód-Sierakowskie Kopalnie Węgla Sp. Akc.
156.TrascasMorska i KościeszyceŚrem5.11.07.Dziembowski & Co GmbH.
157.TerpnosMałachowoŚrem26.1.05.Dziembowski i S-ka
158.TitusSpytkówki Stare GołębceKościan21.9.06.Władysław Taczanowski
159.Teodozja 610RdułówKutno-Stanisław Dzięglewski
160.Teodor 498---Tow. "Teodor"
161.UrbaschKolnoMiędzychód-Sierakowskie Kopalnie Węgla Sp. Akc.
162.Urbasch IKolnoMiędzychód-Sierakowskie Kopalnie Węgla Sp. Akc.
163.Urbasch IIKolnoMiędzychód-Sierakowskie Kopalnie Węgla Sp. Akc.
164.UrleGóraMiędzychód-Sierakowskie Kopalnie Węgla Sp. Akc.
165.UrsusJerka i ZbęchyKościan29.10.05.Dziembowski & Co GmbH.
166.UrbanusBieżynKościan3.11.05.Dziembowski & Co GmbH.
167.VestinusDarnowo WyskoczKościan26.3.07.Władysław Taczanowski
168.VitelliusŁubinKościan25.10.05.Dziembowski & Co GmbH.
169.Vinicius IIZbęchyKościan29.10.05.Dziembowski & Co GmbH.
170.WatinusDarnowo i WyskoczKościan26.3.07.Władysław Taczanowski
171.WespazianusCzempin i PiechaninKościan21.6.12.Władysław Taczanowski
172.WenedaLubowo BiezdrowoSzamotuły-Ignacy Goetzenberg Grabowski
173.WładziaWronki ZamośćSzamotuły-Ignacy Goetzenberg Grabowski
174.WawelWronki i St. MiastoSzamotuły-Ignacy Goetzenberg Grabowski
175.WiochnaWronki i Nowa WieśSzamotuły-Ignacy Goetzenberg Grabowski
176.WielkopolankaWronki i ObleżankiSzamotuły-Ignacy Goetzenberg Grabowski
177.WolffSieraków i BucharzewoMiędzychód-Franz i Maria Bartsch
178.Wilhelm IKomandoriaPoznań-Abraham Herzfeld
179.Wesołka 525 PWłodowiceZawiercie-Stanisław Modzelewski
180.Wilhelm 206MierzęciceZawiercie-Polskie Tow. Kopalniane
181.Wydra 740KramołówZawiercie-Michał Lewensztajn i Tow.
182.WieraGołuchowiceBędzin-Michał Lewensztajn i Tow.
183.Wanda 786MiłkówOpatów-Janan Aleksander
184.ZblewiceLubowo BiedrowoSzamotuły-Ignacy Goetzenberg Grabowski
185.ZofiówkaWronki i Nowa WieśSzamotuły-Ignacy Goetzenberg Grabowski
186.ZosiutaWronki i Nowa WieśSzamotuły-Ignacy Goetzenberg Grabowski
187.ZaporożecLubowo ChojnoSzamotuły-Ignacy Goetzenberg Grabowski
188.ZofiaKiszewo DołęgaOborniki1872Ignacy Goetzenberg Grabowski
189.ZosiaKiszewo DołęgaOborniki1872Ignacy Goetzenberg Grabowski
190.ZwergSieraków KobylarniaMiędzychód-Franz i Maria Bartsch
191.ZofiaKońskie W.Końskie-Hr. Tarnowski
192.
193.Sława (projekt)NiwkiZawiercie-Henryk Kaczalski
194.Julek (projekt)ZawiercieZawiercie-Kąkolewski
195.Józef (projekt)ZawiercieZawiercie-Kąkolewski
196.Robert (projekt)ZawiercieZawiercie-Jakób Cedermann
197.Halka MelaniaKlonowiceLeszno2.4.07.Hipolit von Cierowski
198.ArtusZbęchy i BieżynKościan i Śrem29.10.05.Dziembowski & Co GmbH.
199.AldonaLubowo i BiezdrowoSzamotuły-Ignacy Goetzenberg Grabowski
200.AleksanderGołoszewoLipnowski-Pruski
201.BereniceKulcowoKościan i Śrem-Dziembowski & Co GmbH.
202.BytoszBiodrowo PopowoSzamotuły-Ignacy Goetzenberg Grabowski
203.BestaendigWiktorowoMiędzychód-Franz i Maria Bartsch
204.Bestaendig IIMiędzychódMiędzychód-Franz i Maria Bartsch
205.Baer Cous.SierakówMiędzychód-Franz i Maria Bartsch
206.CzeremchaNowa WieśSzamotuły-Ignacy Goetzenberg Grabowski
207.DachsSierakówMiędzychód-Franz i Maria Bartsch
208.FabiolaWronki i Stare MiastoSzamotuły-Ignacy Goetzenberg Grabowski
209.Frosch-BraunkohlenSieraków BucharzewoMiędzychód-Franz i Maria Bartsch
210.GalbaSzczedrochowoKościan8.11.05.Dziembowski & Co GmbH.
211.HermanSierakówMiędzychód-Franciszek i Maria Bartsch
212.IdahoffWieleńCzarnków-Markus Lewin
213.JagiełłoLubowo i ChojnoSzamotuły-Ignacy Goetzenberg Grabowski
214.JoannaKiszewsko WypalankiOborniki1871Ignacy Goetzenberg Grabowski
215.JoasiaKiszewsko BęblinOborniki1872Ignacy Goetzenberg Grabowski
216.JózefPoręba MrzygłodzkaBędzin-Cyderbaum i Sp.
217.JanSiewiczBędzin-Szerner
218.JaninaCiągowiceBędzin-Józef Trytko
219.KościuszkoPopowoSzamotuły-Ignacy Goetzenberg Grabowski
220.KeilSierakówBydgoszcz-Franz i Maria Bartsch
221.KrotinJerkaKościan26.10.05.Dziembowski & Co GmbH.
222.LinusŁagowo i BielewoKościan28.10.05.Dziembowski & Co GmbH.
223.LucanusWalabuszkiGostyń7.5.07.Dziembowski & Co GmbH.
224.LechLubowo i WarkosławSzamotuły-Ignacy Goetzenberg Grabowski
225.MindoweLubowo BiezdrowoSzamotuły-Ignacy Goetzenberg Grabowski
226.MazepaPopowo i WronkiSzamotuły-Ignacy Goetzenberg Grabowski
227.MarylaWronki i Nowa WieśSzamotuły-Ignacy Goetzenberg Grabowski
228.MariaKiszewoSzamotuły-Ignacy Goetzenberg Grabowski
229.MindowoLubowo BiezdrowoSzamotuły-Ignacy Goetzenberg Grabowski
230.NeroGierlachowo Nowy DwórŚrem i Kościan23.10.05.Dziembowski & Co GmbH.
231.OctaviaBieżyn i ŁagowoKościan i Śrem3.11.05.Dziembowski & Co GmbH.
232.OskarMarianów i SierakówMiędzychód-Franz i Maria Bartsch
233.OstatekKuźnica SulikowskaBędzin-W. Nordmnen
234.PetroniusJerka-ZbęchyKościan29.10.05.Dziembowski & Co GmbH.
235.PięknaWronki i Nowa WieśSzamotuły-Ignacy Goetzenberg Grabowski
236.BasiaSzczedrochowo KunowoŚrem i Gostyń-Dziembowski & Co GmbH.
237.BalladynaNowe MiastoSzamotuły-Ignacy Goetzenberg Grabowski
238.ChrisotemisŁagowoKościan28.10.05.Dziembowski & Co GmbH.
239.CrispusJerka i ŁużkowoKościan23.10.05.Dziembowski & Co GmbH.
240.ChilonGerlachowoKościan27.10.05.Dziembowski & Co GmbH.
241.CorbutoGryżyn i RacotKościan26.3.07.Władysław Taczanowski
242.CelinaStobnicaOborniki1872Ignacy Goetzenberg Grabowski
243.Frou-FrouKiszewo DołęgaOborniki1872Ignacy Goetzenberg Grabowski
244.Fuchswerk EmilieSieraków BucharzewoMiędzychód-Franz i Maria Bartsch
245.GuloMościerzyce i ZbęchyKościan23.10.05.Dziembowski & Co GmbH.
246.GrażynaLubowo PożarowoSzamotuły-Ignacy Goetzenberg Grabowski
247.GryzeldaLubowoSzamotuły-Ignacy Goetzenberg Grabowski
248.GoplanaLubowoSzamotuły-Ignacy Goetzenberg Grabowski
249.GiaurPopowoSzamotuły-Ignacy Goetzenberg Grabowski
250.HalszkaPopowoSzamotuły-Ignacy Goetzenberg Grabowski
251.HelkaWronki ObelżankiSzamotuły-Ignacy Goetzenberg Grabowski
252.HelenkaKiszewko WypalankiOborniki-Ignacy Goetzenberg Grabowski
253.JuniaBielewoŚrem8.5.07.Dziembowski & Co GmbH.
254.KalinaPopowoSzamotuły-Ignacy Goetzenberg Grabowski
255.KoboltSierakówBydgoszcz-Franz i Maria Bartsch
256.KrabbeSierakówBydgoszcz-Franz i Maria Bartsch
257.LigiaGerlachowo i JerkaŚrem i Kościan5.11.05.Dziembowski & Co GmbH.
258.LiwiaLubowoSzamotuły-Ignacy Goetzenberg Grabowski
259.Marianna 558Rokitno SzlacheckieZawiercie-Tow. Firm. Mortis, Szlenzak i Witt
260.Pitagoras IINowe Borowo i BorówkiKościan2.7.08.Władysław Taczanowski
261.PoloniaWronkiSzamotuły-Ignacy Goetzenberg Grabowski
262.RzepichaLubowo i PożarowoSzamotuły-Ignacy Goetzenberg Grabowski
263.SeneciaŁagowoŚrem8.5.07.Dziembowski & Co GmbH.
264.SoplicaLubowoSzamotuły-Ignacy Goetzenberg Grabowski
265.StefcioPopowoSzamotuły-Ignacy Goetzenberg Grabowski
266.StefanWronki i Nowa WieśSzamotuły-Ignacy Goetzenberg Grabowski
267.ŚwiteziankaLubowo i PożarowoSzamotuły-Ignacy Goetzenberg Grabowski
268.TigelinusBielewoKościan25.10.05.Dziembowski & Co GmbH.