Ogłoszenie pierwszego wykazu nadań górniczych, przechodzących na własność Państwa.
M.P.1947.21.46
Akt utracił mocZARZĄDZENIE
MINISTRA PRZEMYSŁU
z dnia 26 listopada 1946 r.
o ogłoszeniu pierwszego wykazu nadań górniczych, przechodzących na własność Państwa.
Niedokładności w określeniu nazwy lub przedmiotu nadań górniczych, wymienionych w wykazie, nie mają znaczenia, jeżeli z całości ogłoszenia wynika, o jakie nadanie chodzi.
Związki samorządowe, międzykomunalne, spółdzielnie albo związki spółdzielni mogą zgłosić do Głównej Komisji do spraw upaństwowienia przedsiębiorstw swoje prawa do nadań górniczych objętych wykazem, a właściciele nadań mogą ponadto zgłosić zarzuty, że nadanie nie przechodzi, albo nie podlega przejęciu na własność Państwa.
W imieniu związków samorządu terytorialnego i związków międzykomunalnych oraz wszelkich innych instytucyj, które w związku z wojną, rozpoczętą w dniu 1 września 1939 r., zostały rozwiązane lub utraciły faktyczną możność działania, mogą zgłaszać ich prawa wojewódzkie rady narodowe, lub urzędy wojewódzkie.
Prawa lub zarzuty winny być zgłaszane do Głównej Komisji do spraw upaństwowienia przedsiębiorstw w Warszawie (Centralny Urząd Planowania, ul. Senacka 3-A) w 30-dniowym terminie od daty ogłoszenia wykazu i poparte, w miarę potrzeby, dowodami.
Uprawnienia, przysługujące na podstawie wymienionego rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11 kwietnia 1946 r., właścicielowi przedsiębiorstwa, przysługują w razie jego nieobecności krewnym w linii prostej (zstępnym i wstępnym, również dzieciom nieślubnym), rodzeństwu, małżonkowi, tudzież osobom, sprawującym zarząd przedsiębiorstwa nieobecnego właściciela.
ZAŁĄCZNIK
PIERWSZY WYKAZ NADAŃ GÓRNICZYCH
PIERWSZY WYKAZ NADAŃ GÓRNICZYCH
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||
Lp. | Nazwa i numer pola górniczego | Miejsce położenia | Oznaczenie hipoteczne | Właściciel nadania | Numer i data dokumentu nadawczego | Minerał | ||
miejscowość | powiat | numer wykazu | sąd | |||||
1. | Dobieszowice I 439 | Dobieszowice | Będzin | - | - | Górniczo-Przemysłowa Spółka Akcyjna Dobieszowice | 128, 836 | Węgiel |
2. | Dobieszowice II 490 | Dobieszowice | Będzin | - | - | Górniczo-Przemysłowa Spółka Akcyjna Dobieszowice | 128 - | Węgiel |
3. | Dobieszowice III 621 | Dobieszowice | Będzin | - | - | Górniczo-Przemysłowa Spółka Akcyjna Dobieszowice | 128 - | Węgiel |
4. | Załęże I 249 (Christnacht) | Katowice | - | III-15 | Katowice | "Giesche" Spółka Akcyjna, Magnus Theodor, Graf v. Moltke zu Zaleuze | - | Węgiel |
5. | Kleine Helene 471 | Katowice | - | I-3 | Katowice | Hohenlohe Werke A.G. Johann August Krauske, Martha Fikus, dr. Elisabeth Zdralek | - | Węgiel |
6. | Vereinigte Schwarze Parle 81, 113, 139 | Grzybowice, Rokitnica, Wieszowa, Miechowice, Bytom, Mikulczyce, Stolarzowice, Czakanów, M. Bytom | Bytom | XV-278 | Bytom | Guidotto Graf Henckel Fürst von Donnersmarck i Kraft Graf Henckel von Donnersmarck w równych częściach | 13.4.1932 r. 5.9.1932 r. | Węgiel |
7. | Bojszowy II2 (Ober Botchow) | Górny i Dolny Bojszowy, Jedlina | Pszczyna | I-2 | Pszczyna | Guidotto Graf Henckel Fürst von Donnersmarck i Kraft Graf Henckel von Donnersmarck w równych częściach | 308 7.2.1909 r. | Węgiel |
8. | Jedlina II3 | Jedlina | Pszczyna | I-3 | Pszczyna | Guidotto Graf Henckel Fürst von Donnersmarck i Kraft Graf Henckel von Donnersmarck w równych częściach | 800 8.2.1909 r. | Węgiel |
9. | Donnesmarek | Jankowice, Popielów, Chwałowice, Boguszewice, Świerklany, Połonin, Kłokocin, Roj, Brodek, Skrzeczkowice, Marklowice | - | XVI-192 | Rybnik | Guidotto Graf Henckel Fürst v. Donnersmarck i Kraft Graf Henckel Donnersmarck po połowie (wpis dnia 21.9.1917). | 580 konsol. 14.9.1897 r. zatw. 21.4.1897 r. 14.8.1897 r. | Węgiel |
10. | Donnesmarek (dodatek) | Popielów, Chwałowice | - | XVII-224 | Rybnik | Guidotto Graf Henckel Fürst v. Donnersmarck i Kraft Graf Henckel Donnersmarck po połowie (wpis dnia 21.9.1917). | 22.12.1914 r. | Węgiel |
11. | Donnesmarekgrube Erweiterung II | Boguszewice, Jankowice | - | I-5 | Rybnik (Neue Folge) | Guidotto Graf Henckel Fürst v. Donnersmarck i Kraft Graf Henckel Donnersmarck po połowie (wpis dnia 21.9.1917). | 16.II.1912 r. | Węgiel |
12. | Świerklaniec I (Guidotto A) 381 | Świerklaniec, Orzech, Kozłowa Góra, Piekary | Tarnowskie Góry Katowice | XV-217 | Tarnowskie Góry | Guidotto Graf Henckel Fürst von Donnersmarck i Kraft Graf Henckel Donnersmarck | 29.12.1932 r. | Węgiel |
13. | Świerklaniec II (Neudeck IX) 590 | Kozłowa Góra, Piekary | Tarnowskie Góry, Katowice | XI-83 | Tarnowskie Góry | Hr. Guidotto Henckel Fürst von Donnersmarck i Kraft Graf Henckel Donnersmarck | 13.9.1890 r. | Węgiel |
14. | Świętochłowice I (Bohlen I) | Świętochłowice | - | V.-91 | Chorzów | Guidotto Graf Henckel Fürst von Donnersmarck i Kraft Graf Henckel Donnersmarck | 29.10.1909 r. | Węgiel |
15. | Świętochłowice II (Bohlen II) | Świętochłowice | - | V.-92 | Chorzów | Guidotto Graf Henckel Fürst von Donnersmarck i Kraft Graf Henckel Donnersmarck | 29.10.1909 r. | Węgiel |
16. | Świętochłowice III (cons. Deutschland) | Świętochłowice | - | I.-5 | Chorzów | Guidotto Graf Henckel Fürst von Donnersmarck i Kraft Graf Henckel Donnersmarck | 9.4. i 21.10.1878 r. | Węgiel |
17. | Świętochłowice IV (Faustin II) | Świętochłowice | - | I-89 | Katowice | Guidotto Graf Henckel Fürst von Donnersmarck i Kraft Henckel v. Donnersmarck | 13.8.1895 r. | Węgiel |
18. | Świętochłowice V (Faustin III) | Świętochłowice | - | I-16 | Chorzów | Guidotto Graf Henckel Fürst von Donnersmarck i Kraft Henckel v. Donnersmarck | 30.1.1896 r. | Węgiel |
19. | Świętochłowice VI (Faustin IV) | Świętochłowice | - | I-17 | Chorzów | Guidotto Graf Henckel Fürst von Donnersmarck i Kraft Henckel v. Donnersmarck | 8.3.1898 r. | Węgiel |
20. | Świętochłowice VII (Faustin V) | Świętochłowice | - | I-93 | Katowice | Guidotto Graf Henckel Fürst von Donnersmarck i Kraft Henckel v. Donnersmarck | 8.3.1898 r. | Węgiel |
21. | Świętochłowice VIII (Faustin VIa) | Świętochłowice | - | I-19 | Chorzów | Guidotto Graf Henckel Fürst von Donnersmarck i Kraft Henckel v. Donnersmarck | 14.11.1899 r. | Węgiel |
22. | Świętochłowice IX (Gutmansdorf) | Świętochłowice | - | V-83 | Chorzów | Guidotto Graf Henckel Fürst von Donnersmarck i Kraft Henckel v. Donnersmarck | 5.1.1858 r. | Węgiel |
23. | Świętochłowice X (Hugo II) | Świętochłowice | - | X-103 | Katowice | Guidotto Graf Henckel Fürst von Donnersmarck i Kraft Henckel v. Donnersmarck | 20.10.1910 r. | Węgiel |
24. | Świętochłowice XIV (Gwarectwo Fausta) | Świętochłowice | - | VI-29 | Kraków | Guidotto Graf Henckel Fürst von Donnersmarck i Kraft Henckel v. Donnersmarck | 15/28.10.1829 r. | Węgiel |
25. | Świętochłowice XIII (Falva Bahnhof) | Świętochłowice | - | VII-48 | Katowice | Gwarectwo Falva Bahnhof | 18/27.5.1844 r. | Węgiel |
26. | Świętochłowice XV (Gwarectwo Gut Glück) | Świętochłowice | - | XI-5 | Katowice | Gwarectwo Gut Glück | 30.7.1823 r. 6.8.1823 r. | Węgiel |
27. | Jutrzenka 151 (Abeudstern) | Mała Dąbrówka | - | VI-52 | Mysłowice | Gwarectwo kopalni "Jutrzenka" Steinkohlengrube Abendstern | 26.4.1834 r. | Węgiel |
28. | Brunnenfeld 234 | Nowy Bieruń | - | - | Mysłowice | Górnośląska Spółka Akcyjna Dla Górnictwa w Katowicach | 9.3.1860 r. | Węgiel |
29. | Thiele Winkler Grube 211, 680, 398 | Bielszowice i Halemba | Katowice | - | Katowice i Ruda | Górnośląska Spółka Akcyjna Dla Górnictwa w Katowicach | - | Węgiel |
30. | Treue Hedwig | Bielszowice i Halemba | Katowice | III-3 | Ruda | Górnośląska Spółka Akcyjna Dla Górnictwa w Katowicach | 10.12.1867 r. | Węgiel |
31. | Bez nazwy | Bielszowice i Halemba | Katowice | III-2 | Ruda | Górnośląska Spółka Akcyjna Dla Górnictwa w Katowicach | 28.12.1867 r. | Węgiel |
32. | Treue Hedwig 211 | Bielszowice i Halemba | Katowice | 43.598 | Ruda | Górnośląska Spółka Akcyjna Dla Górnictwa w Katowicach | - | Węgiel |
33. | Bielschowitz 772 | Bielszowice, Halemba i Makoszowy | Katowice | 51.756 | Ruda | Górnośląska Spółka Akcyjna Dla Górnictwa w Katowicach | 14.11.1863 r. | Węgiel |
34. | Halemba 398 | Bielszowice, Halemba i Makoszowy | Katowice | IX-59 | Katowice | Górnośląska Spółka Akcyjna Dla Górnictwa w Katowicach | 11.9.1857 r. | Węgiel |
35. | Cons. Steinkohlenbergwerk Clemenuse | Wielki Chełm, Imielin, Nowy Bieruń | Katowice | XVIII-4 | Mysłowice | Górnośląska Spółka Akcyjna Dla Górnictwa w Katowicach | 27.5.1916 r. | Węgiel |
36. | (Bessere Zukunft) | Ruda Śląska | Katowice | IV-95 | Ruda | Mikołaj Wolfgang Fryderyk Franciszek hr. Ballestrem | - | Węgiel |
37. | (Johannes Segen) Monika | Ruda Śląska | Katowice | IV-94 | Ruda | Mikołaj Wolfgang Fryderyk Franciszek hr. Ballestrem | - | Węgiel |
38. | Cons. Wolfgang B | Zabrze | Katowice | XI-55 | Zabrze | Mikołaj Wolfgang Fryderyk Franciszek hr. Ballestrem | 5.9.1925 r. | Węgiel |
39. | Cons. Wolfgang A | Zabrze | Katowice | XI-54 | Zabrze | Mikołaj Wolfgang Fryderyk Franciszek hr. Ballestrem | 5.9.1925 r. | Węgiel |
40. | Gr. Franz F | Ruda Śląska | Katowice | X-50 | Zabrze | Mikołaj Wolfgang Fryderyk Franciszek hr. Ballestrem | 8.9.1925 r. | Węgiel |
41. | Gr. Franz E | Ruda Śląska | Katowice | X-49 | Zabrze | Mikołaj Wolfgang Fryderyk Franciszek hr. Ballestrem | 8.9.1925 r. | Węgiel |
42. | Gr. Franz D | Ruda Śląska | Katowice | X-48 | Zabrze | Mikołaj Wolfgang Fryderyk Franciszek hr. Ballestrem | 8.9.1925 r. | Węgiel |
43. | Gr. Franz G | Zabrze | Katowice | X-47 | Zabrze | Mikołaj Wolfgang Fryderyk Franciszek hr. Ballestrem | 8.9.1925 r. | Węgiel |
44. | Gr. Franz B | Zabrze | Katowice | X-46 | Zabrze | Mikołaj Wolfgang Fryderyk Franciszek hr. Ballestrem | 8.9.1925 r. | Węgiel |
45. | Gr. Franz A | Zabrze | Katowice | X-45 | Zabrze | Mikołaj Wolfgang Fryderyk Franciszek hr. Ballestrem | 8.9.1925 r. | Węgiel |
46. | Neue Weronica A | Biskupice | Katowice | XI-66 | Zabrze | Mikołaj Wolfgang Fryderyk Franciszek hr. Ballestrem | 27.1.1926 r. | Węgiel |
47. | Cons. Brandenburg A | Zabrze | Katowice | XII-90 | Zabrze | Mikołaj Wolfgang Fryderyk Franciszek hr. Ballestrem | Węgiel | |
48. | Gr. Franz Zumutung | Zabrze | Katowice | XI-76 | Zabrze | Mikołaj Wolfgang Fryderyk Franciszek hr. Ballestrem | 1.3.1926 r. | Węgiel |
49. | Catherine C | Zabrze | Katowice | XI-71 | Zabrze | Mikołaj Wolfgang Fryderyk Franciszek hr. Ballestrem | 10.12.1925 r. | Węgiel |
50. | Catherine B | Zabrze | Katowice | XI-70 | Zabrze | Mikołaj Wolfgang Fryderyk Franciszek hr. Ballestrem | 10.12.1925 r. | Węgiel |
51. | Catherine A | Zabrze | Katowice | XI-69 | Zabrze | Mikołaj Wolfgang Fryderyk Franciszek hr. Ballestrem | 10.12.1925 r. | Węgiel |
52. | Cons. Oskar Grube A | Zabrze | Katowice | XI-62 | Zabrze | Mikołaj Wolfgang Fryderyk Franciszek hr. Ballestrem | 5.12.1925 r. | Węgiel |
53. | Steinkohlen Hergwerk Hedwig I A | Zabrze | Katowice | XI-75 | Zabrze | Die Gewerschaft des Steinkohlenbergwerke Hedwig I in Ruda | 23.3.1926 r. | Węgiel |
54. | Gute Hedwig 32 | Biskupice | Katowice | IV | Ruda | Gwarectwo Hedwig | 10.5.1926 r. | Węgiel |
55. | Elżbieta I 270 | Ruda | Katowice | - | Ruda | Die Gewerkschaft des Steinkohlenbergwerke Elisabeth I | 23.5.1878 r. | Węgiel |
56. | Jadwiga I B 405 | Ruda Śl. | Katowice | IV-41 | Ruda | Gwarectwo Pola Górniczego na węgiel kamienny "Hedwig I B" | 20.6.1878 r. | Węgiel |
57. | Jadwiga I C | Ruda Śl. | Katowice | IV-42 | Ruda | Gwarectwo Pola Górniczego na węgiel kamienny "Hedwig I B" | 20.6.1878 r. | Węgiel |
58. | Franciszek II B | Ruda Śl. | Katowice | IV-39 | Ruda | Gwarectwo Franz II. | 8.11.1879 r. | Węgiel |
59. | Franz II A | Zabrze | Katowice | XI-74 | Zabrze | Gwarectwo Franz II | 31.5.1926 r. | Węgiel |
60. | Konrad 395 | Ruda Śląska | Katowice | II-195 | Ruda | Die Gewerkschaft "Gute Schiffahrt" | 11. i 30.10.1816 r. | Węgiel |
61. | Luise (Ludwika) 513 | Nowy Bytom | Katowice | V-84 | Ruda | "Godulla" Sp. Akc. i inni | 20.6.1789 r. | Węgiel |
62. | Franziska | Nowa Wieś | Katowice | VI-30 | Katowice | "Godulla" Sp. Akc. i inni | 25.10.1830 r. | Węgiel |
63. | Alma | Zawada, Zawiść, Orzesze | Pszczyna | VI-225 | Mikołów | "Godulla" Sp. Akc. i inni | 1.7.1837 r. | Węgiel |
64. | Adler 155 | Orzesze | Pszczyna | III-45 | Mikołów | "Godulla" Sp. Akc. i inni | 20.8.1866 r. | Węgiel |
65. | Robert 691 | Orzesze, Dubieńsko | Pszczyna i Rybnik | III-58 | Mikołów | "Godulla" Sp. Akc. i inni | 18.7.1827 r. | Węgiel |
66. | Ehrenfeld 277 | Kozłowa Góra | Tarnowskie Góry | 5-207 | Tarnowskie Góry | Caecilie Hauptman von Wunsch | 5.8.1832 r. | Węgiel |
67. | Wiera 3 | Przyszowice, Pieradtowice | Rybnik | XVII-230 | Rybnik | Gwarectwo Auguste Hedwig | 2.4.1926 r. | Węgiel |
68. | Wilhelm Deutscher Kaiser 19 | Brzezinka | Gliwice | I-26 | Gliwice | Die Gewerschaft Wilhelm Deutsche Kaiser | 31.1.1875 r. | Węgiel |
69. | Lilli I. | Pyskowice | Gliwice | - | - | Kurt und Otto Güradze | 21.5.1875 r. | Węgiel |
70. | Ostroppa 24 | Ostroppa | Gliwice | - | - | Gesellschaft für Verwertung won Kohlenfeldern Gesellschaft mit beschränkter Haftung | 11.3.1907 r. | Węgiel |
71. | Friedrich 25 Georg | Ostroppa | Gliwice | - | - | " | 3.12.1874 r. | Węgiel |
72. | Ostroppa 27 | Ostroppa | Gliwice | - | - | " | 7.4.1874 r. | Węgiel |
73. | Föckenbeck 28 | Ostroppa | Gliwice | - | - | " | 19.12.1874 r. | Węgiel |
74. | Smolnitz 26 | Smolnica | Gliwice | III-82 | Gliwice | Gesellschaft für Verwertung won Kohlenfeldern Gesellschaft mit beschränkter Haftung | 1183, 1.3.1907 r. | Węgiel |
75. | Consolidierte Steinkohlengrube "Nord" 20 | - | Gliwice | V-122 | Gliwice | Die Gewerkschaft Consolidierte Steinkohlengrube "Nord" | III 80 14.10.1941 r. XLIV-5 128/41 | Węgiel Węgiel |
76. | Gleiwitz | Gliwice | - | V-121 | Gliwice | Schering Aktiengesellschaft | III 80 14.10.1941 r. LXIX-5 129/41 | Węgiel |
77. | Steinkohlenbergwerk Petersdorf | Gliwice | - | IV-547 | Gliwice | Spadkobiercy Carl Georg Treutler | 19.8.1857 r. | Węgiel |
78. | Austria | Jastrzębie | Rybnik | I-7 | Wodzisław | Gewerschaft "Austria" | 20.10.1865 r. | Węgiel |
79. | Consol. Allmacht | Mszana, Skrzyszów, Moszczenica | - | IV-51 | Wodzisław | Gewerkschaft Consol. "Allmacht" | 12.6.1875 r. | Węgiel |
80. | Ludwig Hermann | Moszczenica | - | VII- (...) | Wodzisław | Gewerkschaft Consol. "Allmacht" | 6.3.1902 r. | Węgiel |
81. | Marie Caecilie | Moszczenica, Gołkowice | - | VII-101 | Wodzisław | Gewerkschaft Consol. "Allmacht" | 3.3.1902 r. | Węgiel |
82. | Consol. Germania | Jastrzębie, Moszczenica, Mszana, Pszów | - | IV-52 | Wodzisław | Gewerkschaft Consol. "Germania" | 12.6.1875 r. | Węgiel |
83. | Viereck I | Moszczenica | - | VII-104 | Wodzisław | Gewerkschaft Consol. "Germania" | 17.6.1902 r. | Węgiel |
84. | Gustaw Gabriele VII | Wodzisław, Radlin, Pszów | - | IV-71 | Wodzisław | Gustaw von Ruffert | 30.6.1896 r. | Węgiel |
85. | Józefa Emma III | Radlin, Pszów | - | IV-72 | Wodzisław | Gustaw von Ruffert | 30.6.1896 r. | Węgiel |
86. | Ząbków I | Gołkowice, Skrzyszów, Moszczenica | - | VII-117 | Wodzisław | Gewerkschaft Ząbków | 19.11.1906 r. | Węgiel |
87. | Cons. Friedrichstahl | Podbucze, Krostoszowice, Skrzyszów, Łaziska, Turza, Czyżowice, Obszary dworskie (...) | - | VIII-135 | Wodzisław | Gewerkschaft Cons. Fredrichstahl | 16.6.1914 r. 6.10.1915 r. | Węgiel |
88. | Cons. Czirsowitz | Turza, Czyżowice, Gorzyce, Gorzyczki, Obszary dworskie: Turza i Gorzyczki | - | I-13 | Wodzisław | Gewerkschaft Consolidierte Czirsowitz | 16.6.1914 r. 6.10.1915 r. | Węgiel |
89. | Cons. Gross Gorzytz | Gorzyce, Uchylsko, Gorzyczki, Czyżowice, Belsznica, Obszary dworskie: Turza Wielka, Gorzyce | - | I-12 | Wodzisław | Gewerkschaft Consolidierte Gross Gorzytz | 16.6.1914 r. 6.10.1915 | Wêgiel |
90. | Borynia I | Dolna i Górna Borynia | Pszczyna | - | Mysłowice | Gewerkschaft Friedrich Erdmann | 1283, 8.2.1878 r. | Węgiel |
91. | Timmendorf | Szeroka Borynia, Dolny Świerklam, Górny Gogolin, Jastrzębie | Pszczyna Rybnik | III-94 | Żory | Gewerkschaft Friedrich Erdmann | 4.12.1912 r. | Węgiel |
92. | Kreutzdorf | Krzyżowice, Warszowice, Pawłowice, Rzic, Osiny, Baranowice | Pszczyna Rybnik | III-95 | Żory | Gewerkschaft Friedrich Erdmann | 4.12.1912 r. | Węgiel |
93. | Consolidierte Trautscholdsegen Grube | Łaziska Średnie | Pszczyna | VII | Mikołów | Gewerkschaft Consolidierte Trautscholdsegen Grube | 23, 12 6.2.1885 r. | Węgiel |
94. | Berta Wunsch B | Biskupice | - | III-30 | Ruda | Gwarectwo Berta Wunsch | 30.11. i 9.12.1925 r. | Węgiel |
95. | Berta Wunsch C | Ruda | - | IV-31 | Ruda | Gwarectwo Berta Wunsch | 19.5.1926 r. | Węgiel |
96. | Achenbach 2 | Ustroń, Solice Zdrój, Wałbrzych | Wałbrzych | XXIII-74 | Wałbrzych | Gewerkschaft Acherbach | 29.12.1873 r. | Węgiel |
97. | An Wehr 7 | Renssendorf, Nieder, Leppersdorf, Ober Peppersdorf | Kamienna Góra | V-21 | Kamienna Góra | Gewerkschaft An Wehr | 3.9.1872 r. | Węgiel |
97a. | Albinus | Nieder Leppersdorf, Krepphof, Krausendorf | Kamienna Góra | VII-11 | Kamienna Góra | Gewerkschaft Albinus | 3.9.1872 r. | Węgiel |
98. | Anna 2 | Nowy Zdrój | Wałbrzych | 13-60 | Wałbrzych | Gewerkschaft Anna | 2.4.1805 r. 2-13.2.1814 r. 29.2.1820 r. 15.3.1820 r. 6.2.1822 r. 6.3.1822 r. 16-25.8.1824 r. 25.1.1851 r. 5.2.1851 r. | Węgiel |
99. | Anna Bertha Glück 10 | Ruhbank, Dalmannsdorf | Kamienna Góra | 5-7 | Kamienna Góra | Gewerkschaft Anna Bertha Glück | 29.6.1874 r. | Węgiel |
100. | Antonie in Wald 12 | Benssendorf, Krausendorf, Kreppelhof | Kamienna Góra | 5-41 | Kamienna Góra | Gewerkschaft Antonie in Wald | 3.9.1872 r. | Węgiel |
101. | Aurelie 13 | Kreppelhof, Nieder Leppersdorf, Reussendorf, Krausendorf | Kamienna Góra | 5-31 | Kamienna Góra | Gewerkschaft Aurelie | 3.9.1872 r. | Węgiel |
102. | Aurora 14 | Tschöpsdprf | Kamienna Góra | - | - | Gewerkschaft Aurora | 21.12.1856 r. | Węgiel |
103. | Beerberg 16 | Alt Wiessbach, Nieder Blasdorf, Hartau | Kamienna Góra | 5-171 | Kamienna Góra | Gewerkschaft Beerbarg | 24.7.1873 r. | Węgiel |
104. | Bergmannshoffnung 17 | Albendorf | Kamienna Góra | - | Szymrych | Gewerkschaft Bergmannshoffnung | 12.4.1853 r. dok. dekl. 29.7.1855 r. | Węgiel |
105. | Bismarckhöhe 23 | Miłosna, Jabłoń, Strumik | Wałbrzych | - | Boguszów | Gewerkschaft Bismarckhöhe | 21.11.1873 r. | Wegiel |
106. | Bonifaclus 24 | Johnsdorf, Schreibendorf, Leppersdorf | Kamienna Góra | 5-111 | Kamienna Góra | Gewerkschaft Bonifaclus | 12.6.1873 r. | Węgiel |
107. | Conconrdia 32 | Schlegel | Kłodzko | 3-14 | Nowa Ruda | Gewerkschaft Concordia | 28.12.1861 r. | Węgiel |
108. | Das himmelische Ilcer 37 | Wittgendorf, Hartmanndorf | Kamienna Góra | 5-91 | Kamienna Góra | Gewerkschaft Das himmelische Ilcer | 8.11.1872 r. | Węgiel |
109. | Eleonore 43 | Straussenol | Kłodzko | - | Lewin | - | - | - |
110. | Emilie 46 | Biały Kamień | Wałbrzych | 23-59 | Wałbrzych | Gewerkschaft Emilie (Aemilie) | 31.8.1893 r. dok. dekl. 14.9.1858 r. 22.10.1802 r. 22.5.1805 r. 5.6.1805 r. 8.1.1812 r. 29.4.1812 r. 27.3.1820 r. 12.4.1820 r. deklaracja zmiana na pole (...) padłe 14.9.1858 r. | Węgiel |
111. | Emilie Anne 47 | Jabłoń | Kamienna Góra | 7-8 | Boguszów dawn. Kamienna Góra | Gewerkschaft Emilie Anne | 29.5.1821 r. 21.9.1821 r. 9.7.1842 r. 2.8.1851 r. | Węgiel |
112. | Ernst Waldemar 43 | Krausendorf, Vogelsdorf, Ruhbank | Kamienna Góra | 5-161 | Kamienna Góra | Hausbesitzer Karl Stein | 7.6.1873 r. | Węgiel |
113. | Ernst Wilhelm 50 | Ober Leppersdorf, Kamienna Góra, Johnsdorf, Schreibendorf, Reussendorf | Kamienna Góra | 5-35 | Kamienna Góra | Spadkobiercy Kowala Ed. Hartmanna | 28.6.1873 r. | Węgiel |
114. | Erwünschie Znknnft 51 | Jabłoń | Kamienna Góra | 12 | Boguszów | Gewerkschaft Erwünschie (...) | (...) | Węgiel |
115. | Friedensglück 57 | Wittgendorf, Hartmannsdorf Dolina | Kamienna góra Wałbrzych | 4-135 | Kamienna Góra | Eugen von Kulmiz, Ida und Marienhütte | 29.11.1871 r. | Węgiel |
116. | Frisches Glück 62 | Wittgendorf, Hartmannsdorf | Kamienna Góra | 5-211 | Kamienna Góra | Gewerkschaft Frisches Glück | 21.11.1873 r. | Węgiel |
117. | Frohe Anslcht 63 | Biały Kamień | Wałbrzych | 23-61 | Wałbrzych | Gewerkschaft Frohe Anslcht | 16.1.1802 r. dok. deklar. 29.10.1858 r. | Węgiel |
118. | Gideon 68 | Jabłoń, Czarnoleki, Strumik | Wałbrzych | 5-42 | Boguszów dawn. Kamienna Góra | Gewerkschaft Gideon | 19.10.1873 r. | Węgiel |
119. | Goldbachschacht 71 | Buchwald, Ober Blasdorf, Nieder Blasdorf, Hartau (städtisch), Alt Weissbach, Michelsdorf | Kamienna Góra | - | Lubawka | Gewerkschaft Goldbachschacht | 29.6.1874 r. | Węgiel |
120. | Gottfried Wilhelm 72 | Czarnoleki, Wittgendorf, Jabłoń | Wałbrzych | 4-105 | Kamienna Góra | Gewerkschaft Gottfried Wilhelm | 15.2.1872 r. | Węgiel |
121. | Grenzbaudenschacht 75 | Buchwald, Ober Blasdorf | Kamienna Góra | - | Lubawka | Gewerkschaft Grenzbaudenschacht | 1.5.1874 r. | Węgiel |
122. | Gute Aussicht 78 | Ustroń | Wałbrzych | - | Wałbrzych | Gewerkschaft Gute Aussicht | 24.12.1859 r. | Węgiel |
123. | Cons. Gute Hoffnung 79 | Solice Górne | Wałbrzych | 23-69 | wał | Gewerkschaft cons. Gute Hoffnung | dok. cons. 30.4.1877 r. 1.5.1878 r. 29.5.1878 r. | Węgiel |
124. | Gute Zukunft 80 | Kamienna Góra, Ober Zieder, Nieder Zieder, Schömwiese, Hermsdorf, Kgl. Forstrevier, Forstberg, Reichenau | Kamienna Góra | V-456 | Kamienna Góra | Gewerkschaft Gute Zukunft | dok. kons. 13.2.1894 r. 9.4.1894 r. | Węgiel |
125. | Harte 83 | Hartau | Wałbrzych | - | Wałbrzych | Gewerkschaft Harte | 13.5.1815 r. 28.2.1822 r. 31.12.1824 r. 26.5.1833 r. 24.6.1840 r. 2.7.1849 r. 31.10.1856 r. | Węgiel |
126. | Herzog Liebig 85 | Nieder Schreibendorf, Ober Schreibendorf, Johnsdorf | Kamienna Góra | 5-221 | Kamienna Góra | Gwarectwo Herzog Liebig | 25.1.1874 r. | Węgiel |
127. | Hoffnung 86 | Wittgendorf, Jabłoń | Kamienna Góra | 4-18 | Kamienna Góra | Gewerkschaft Hoffnung | 23.4.1870 r. | Węgiel |
128. | Ida Robert 88 | Albendorf | Kamienna Góra | - | Szymrych | Gewerkschaft Ida Robert | 16.4.1877 r. | Węgiel |
129. | Irma 89 | Hansdorf przy Nowej Rudzie | Kłodzko | 4-17 | Nowa Ruda | Anna Maria Freifran Tschammer Osten geb. von Eukevort, Anna Henriette Marg. Biemschneider | 5.2.1873 r. | Węgiel |
130. | Jäger 90 | Jabłoń, Miłosna | Wałbrzych | 5-32 | Boguszów dawn. Kamienna Góra | Carl Jäger | 8.5.1878 r. | Węgiel |
131. | Jägers Zubehör 91 | Jabłoń | Wałbrzych | 5-36 | Boguszów dawn. Kamienna Góra | Carl Jäger | 27.6.1873 r. | Węgiel |
132. | Johnsdorf 94 | Johnsdorf | Kamienna Góra | 5-22 | Kamienna Góra | Gewerkschaft Johnsdorf | 3.9.1872 r. | Węgiel |
133. | Julius 95 | Miłosna, Jabłoń | Wałbrzych | 3-128 | Boguszów ks. gr. Miłosna | Gewerkschaft Julius | 14.5.1882 r. | Węgiel |
134. | Kohlengrund 99 | Glessmanssdorf, Nowa Dolina, Hartmannsdorf | Bolków Kamienna Góra | - | Bolków | Feuerstein | 14.1.1875 r. | Węgiel |
135. | Libauer Kohlenverein 104 | Kamienna Góra, Ober Leppersdorf i inni | Kamienna Góra | - | Lubawka | Gewerkschaft Libauer Kohlenverein | 5.12.1922 r. | Węgiel |
136. | Louise 106 | Kamienna Góra, Vogelsdorf, Nieder Zieder | Kamienna Góra | I-473 | Kamienna Góra | Gewerkschaft Louise | 4.6.1799 r. 17.10.1866 r. | Węgiel |
137. | Louise Charlotte 107 | Biały Kamień | Wałbrzych | 23-62 | Wałbrzych | Gewerkschaft Louise Charlotte | 28.10.1823 r. 12.11.1823 r. 21.5.1865 r. | Węgiel |
138. | Magdalena 108 | Eckersdorf | Kłodzko | 3-13 | Nowa Ruda | Gewerkschaft Magdalena | 31.5.1867 r. | Węgiel |
139. | Martha Marie 111 | Kamienna Góra, Vogelsdorf, Hartmannsdorf, Krausendorf | Kamienna Góra | 5-51 | Kamienna Góra | Gewerkschaft Martha Marie | 30.11.1872 r. | Węgiel |
140. | Martin 112 | Merzdorf Krausendorf | Kamienna Góra Bolków | 2-49 | Bolków | Gewerkschaft Martin | 16.3.1875 r. | Węgiel |
141. | Hochwald I | Solice Górne | Wałbrzych | 21-28 | Wałbrzych | Gewerkschaft Stainkohlenbergwerk cons. Müthighinein | 18.10.1919 r. | Węgiel |
142. | Stainkohlenbergwerk cons. Müthighinein 117 | Solice Górne, Boguszów, Sobięcin Górny, Sobięcin Dolny | Wałbrzych | 68 | Wałbrzych | Gewerkschaft Stainkohlenbergwerk cons. Müthighinein | 8.6.1880 r. 14.7.1880 r. | Węgiel |
143. | Franz Josef 122 | Podgórze Gaj | Wałbrzych | 23-63 | Wałbrzych | Gewerkschaft Franz Josef | 9.8.1868 r. | Węgiel |
144. | Neue Gabe Gottes 124 | (...) | Kamienna Góra | (...) | Szymrych | Gewerkschaft Stainkohlenbergwerk Neue Gabe Gottes | 7.8.1836 r. 19.3.1836 r. 17.9.1866 r. 1.7.1839 r. 11.7.1839 r. 23.8.1843 r. 5.9.1848 r. | Węgiel |
145. | Neue Germania 125 | Michelsdorf, Hermsdorf | Kamienna Góra | - | Lubawka | Ing. Mathias Klug | 31.7.1873 r. | Węgiel |
146. | Meue Kameradschaft 126 | Krausendprf, Vgelsdorf, Hartmannsdorf | Kamienna Góra | 4-21 | Kamienna Góra | Gewerkschaft Neue Kameradschaft | 5.4.1872 r. | Węgiel |
147. | Neurode 127 | miejscowości położone w okręgu Kłódzko | - | Nowa Ruda | Dr Gustaw Linnartz | 29.11.1913 r. | Węgiel | |
148. | Cäcilie | Walditz, Bihals bej, Nowa Ruda | Kłodzko | 4-21 | Nowa Ruda | Dr Gustaw Linnartz | 8.10.1900 r. | Węgiel |
149. | Hubertina | Zaughals, Nowa Ruda, Walditz, Kunzendeorf, Ober Walditz | Kłodzko | 5-48 | Nowa Ruda | Dr Gustaw Linnartz | 7.8.1906 r. | Węgiel |
150. | Adrian Felix | Kunzendorf, Nowa Ruda, Ludwikowo, Crainsdorf, Zaughals | - | 5-52 | Nowa Ruda | Bergwerkschesitzer dr Gustaw Linnartz | 28.8.1906 r. | Węgiel |
151. | Amöna | Nowa Ruda, Walditz, Kunzendorf | Kłódzko | 5-49 | Nowa Ruda | Bergwerkschesitzer dr Gustaw Linnartz | 25.7.1906 r. | Węgiel |
152. | Nicolschmiede 139 | Kamienna Góra | - | 5-41 | Kamienna Góra | Gewerkschaft Nicolschmiede | 19.10.1873 r. | Węgiel |
153. | Oestliche Harte 132 | Wałbrzych | Wałbrzych | 23-71 7-267 | Wałbrzych dawn. Stary Zdrój | Gewerkschaft Oestliche Harte | 7.10.1884 r. | Węgiel |
154. | Ottilie 133 | Nowy Solice | Wałbrzych | 23-63 | Wałbrzych | Gewerkschaft Ottilie | 8.10.1839 r. 5.4.1841 r. 27.3.1841 r. | Węgiel |
155. | Roland 139 | Vogelsdorf, Hartmannsdorf | Kamienna Góra | 5-61 | Kamienna Góra | Gewerkschaft Roland | 25.12.1872 r. | Węgiel |
156. | Seegen Gottes 144 | Schlegel | Kłodzko | 8-10 | Nowa Ruda | Gewerkschaft Seegen Gottes | 5.5.1863 r. | Węgiel |
157. | Sirius 147 | Kuźnicze Świdnickie | Wałbrzych | - | Wałbrzych | Gewerkschaft Sirius | 28.1.1801 r. | Węgiel |
158. | Trost 151 | Thannhausen Blumenau | Wałbrzych | 1-217 | Głuszyca | Gewerkschaft "Steinkohlenbergwerk cons. Fuchs" | 25.2.1810 r. | Węgiel |
159. | Wilhelm. | Węglowo Dolne | Wałbrzych | 21-22 | Wałbrzych | Gewerkschaft "Steinkohlenbergwork cons. Fuchs" | 21.4.1910 r. | Węgiel |
160. | Vereinsglück 153 | Kamienna Góra, Nieder Zieder, Reichennersdorf, Johnsdorf | Kamienna Góra | 5-121 | Kamienna Góra | Gewerkschaft Vereinsgück | 17.6.1873 r. | Węgiel |
161. | Waldrose 158 | stroń, Solice Górny, Drzymałów, Rusinów | Wałbrzych | 23-70 | Wałbrzych | Gewerkschaft Waldrose | 29.12.1873 r. | Węgiel |
162. | Walzel 159 | Albendorf, Albendorf Forst | Kamienna Góra | - | Szymrych | Grossindustrieller Max Walzel | 25.1.1874 r. | Węgiel |
163. | Wigand 161 | Nowe Solice, Solice Górne, Conradstahl, Miłosna | Wałbrzych | 23-64 | Wałbrzych | Gewerkschaft Wigand | 6.12.1866 r. | Węgiel |
164. | Wigand Zubehör 169 | Strumik, Solice Górne, Nowe Solice, Conradstahl | Wałbrzych Miłosna | 28-67 | Wałbrzych | Gewerkschaft Wigand | 16.10.1882 r. | Węgiel |
165. | Willibaldschacht 164 | Boguszów | Wałbrzych | - | Boguszów | Spadkobiercy Leopolda Neustadt | 1.8.1864 r. | Węgiel |
166. | Zum Bahuhof 165 | Nieder Leppersdorf, Kreppelhof, Vogelsdorf, Kamienna Góra, Krausendorf | Kamienna Góra | 5-151 | Kamienna Góra | Gewerkschaft Zum Bahuhof | 28.6.1873 r. | Węgiel |
167. | Irena | Rudelstadt i inne | Bolków | 2-81 | Bolków | Richard Sch_nfelder | 4.11.1876 r. | Węgiel |
168. | Liedia | Rudelstadt, Nieder Kunzendorf, Strackenbach | Bolków | 2-68 | Bolków | Richard Schönfelder | 30.10.1876 r. | Węgiel |
169. | Steinkohlenbergwerk cons. Heinrich Anna | Dolina, Nowa Dolina, Giessmannsdorf, Ober Baumgarten | Wałbrzych Jawor | - | Bolków | Heinrich Hoffmann | 20.10.1890 r. 22.8.1891 r. | Węgiel |
170. | Hochwald II | Solice Górne | Wałbrzych | 29 | Wałbrzych | Gewerkschaft des Steinkohlenbergwerks David | 18.10.1919 r. | Węgiel |
171. | Johennes | Rudelstadt, Nieder Merzdorf, Nieder Wernersdorf | Bolków | - | Bolków | Gewerkschaft Johannes | 25.8.1871 r. | Węgiel |
172. | Marienhoffnung | Seifersdorf | Schönau | - | Jelenia Góra | Marie Spichall, zam. Kellner, Karl Kellner | 7.10.1873 r. | Węgiel |
173. | Reinholdgrube | Dolina | Wałbrzych | - | Bolków | Gewerkschaft Reinholdgrube | 18.7.1873 r. | Węgiel |
174. | Harzerssegen | Thomasdorf, Einsiedel, Giesmannsdorf, Hohenheimsdorf, Forst Einsiedel | Bolków | - | Bolków | Gewerkschaft Harzerssegen | 18.10.1871 r. | Węgiel |
175. | Carls Gláck | Rudelstahl | Kamienna Góra | - | Bolków | Gewerkschaft Carls Glück | 25.6.1872 r. | Węgiel |
176. | Choteck | Buchwald | Kamienna Góra | - | Lubawka | Choteck | - | Węgiel |
177. | Felix | Dolina | Wałbrzych | - | Bolków | Gustaw Wolf | 26.11.1872 r. | Węgiel |
178. | Alte Hoffnung | Ober Baumgarten, Dolina | Jawor Wałbrzych | 3-17 | Bolków | Gewerkschaft Alte Hoffnung | 6.3.1873 r. | Węgiel |
179. | Consolidierte Clemens 30 | Straussonej | Kłodzko | - | Lewin | - | - | Węgiel |
180. | Leopold 103 | Straussonej | Kłodzko | - | Lewin | - | - | Węgiel |
181. | Selbsthülfe 146 | Obersteine | Kłodzko | - | Radków | - | - | Węgiel |
182. | Miesbach | Reichennesdorf | kg6 | - | Lubawka | - | - | Węgiel |
183. | Ritter von Mitcha | Krzeszów | Kamienna Góra | - | Szymrych | - | - | Węgiel |
184. | Schwechhard | Reichennesdorf | Kamienna Góra | - | Lubawka | - | - | Węgiel |
185. | zu Salm | Lubawka | - | - | Lubawka | - | - | Węgiel |
186. | Schöller | Reichennersdorf | Kamienna Góra | - | Lubawka | - | - | Węgiel |
187. | Hopfen | Reichennsdorf | Kamienna Góra | - | Lubawka | - | - | Węgiel |
188. | Hoppe | Kamienna Góra | Kamienna Góra | - | Kamienna Góra | - | - | Węgiel |
189. | Helena Zubchör | Gabersdorf b. Nowa Ruda | Kłodzko | - | Kłodzko | - | - | Węgiel |
190. | Helena | Gabersdorf b. Nowa Ruda | Kłodzko | - | Kłodzko | - | - | Węgiel |
191. | von Haber | Krzeszów | Kamienna Góra | - | Szymrych | - | - | Węgiel |
192. | Gierałtowice | - | Gliwice | 13-15 | Rybnik | Gewerkschaft Treue Louise | - | Węgiel |
193. | Gwarectwo Andrzej (Steinkohlengrube Polen) | Mała Dąbrówka, Rozdzień | - | VIII-71 | Mysłowice | Gewerkschaft der Steinkohlengrube Polen | 26.7.1856 r. | Węgiel |
194. | Ida | Orzesze | Pszczyna | III-48 | Mikołów | "Godulla" A. G. i inni | 26.11.1829 r. | Węgiel |
195. | Julius Hoffnung 163 | Orzesze | Pszczyna | III-59 | Mikołów | "Godulla" A. G. i inni | 27.11.1830 r. | Węgiel |
196. | Emilie | Orzesze Bujaków | Pszczyna Rybnik | III-49 | Mikołów | "Godulla" A. G. i inni | 23.4.1824 r. | Węgiel |
197. | Laurentina 519 | Orzesze | Pszczyna | III-50 | Mikołów | "Godulla" A. G. i inni | 25.2. i 18.3.1828 r. | Węgiel |
198. | Wahre Concordia 290 | Orzesze | Pszczyna | III-56 | Mikołów | "Godulla" A. G. i inni | 1.10.1828 r. | Węgiel |
199. | Porembski's Wunsch | Ornontowice | Pszczyna | III-54 | Mikołów | "Godulla" A. G. i inni | 28.11.1840 r. | Węgiel |
200. | Annas Glück | Orzesze | Pszczyna | III-51 | Mikołów | "Godulla" A. G. i inni | 9.10.1858 r. | Węgiel |
201. | Gottvertrau 372 | Orzesze | Pszczyna | III-47 | Mikołów | Robert caro, Eugen Olschowski i inni | 30.11.1881 r. | Węgiel |
202. | Neue Heinriche Hoffnung | Ornontowice | Pszczyna | III-55 | Mikołów | "Godulla" A. G. i inni | 25.6.1858 r. | Węgiel |
203. | Zawada (Humboldt I) | Pszów, Lubomia | - | V-80 | Wodzisław | Gewerkschaft Humboldt ((Zawada) | 12.7.1878 r. | Węgiel |
204. | Sirius | Pszów, Lubomia, Pogrzebień | - | V-86 | Wodzisław | Gewerkschaft Sirius | 20.9.1877 r. | Węgiel |
205. | Cons. Deutsches Reich | Połomia, Godów, Wodzisław, Mszana, Strzyszów | - | IV-54 | Wodzisław | Gewerkschaft Cons. Deutsche Reich | 19.8.1876 r. 14.10.1876 r. | Węgiel |
206. | Plinius | Pszów, Lubomia | - | V-83 | Wodzisław | Gewerkschaft Plinius | 2.8.1878 r. | Węgiel |
207. | Teodor Paweł II (Theodor Paul II) | Pawłowice, Gołasowice | Pszczyna | III-78 | Żory | Steinkohlengewerkschaft Theodor Paul I D | 19.12.1910 r. | Węgiel |
208. | Teodor Paweł A (Theodor Paul A) | Pawłowice, Gołasowice | Pszczyna | III-79 | Żory | Gwarectwo Teodor Paweł A | 13.2.1911 r. | Węgiel |
209. | Theodor Paul I D | Pawłowice, Gołasowice | Pszczyna | III-77 | Żory | Steinkohlengewerkschaft Theodor Paul I D | 19.12.1910 r. | Węgiel |
210. | Teodor Paweł III (Theodor Paul III) | Pawłowice | Pszczyna | III-89 | Żory | Steinkohlengewerkschaft Theodor Paul I D | 20.7.1915 r. | Węgiel |
211. | Teodor Paweł IV (Theodor Paul IV) | Pawłowice | Pszczyna | III-90 | Żory | Steinkohlengewerkschaft Theodor Paul I D | 20.7.1915 r. | Węgiel |
212. | Teodor Paweł V | Pawłowice | Pszczyna | III-91 | Żory | Steinkohlengewerkschaft Theodor Paul I D | 20.7.1915 r. | Węgiel |
213. | Teodor Paweł VI (Theodor Paul VI) | Pawłowice, Gołasowice | Pszczyna | III-92 | Żory | Gewerkschaft Steinkohlenberg Theodor Paul I D | 20.7.1915 r. | Węgiel |
214. | Jan Paweł (Jean Paul) | Żory, Kleszczów, Woszczyce, Bzie | - | III-10 | Żory | Gewerkschaft der Steinkohlenbergwerk Jan Paweł | 11.2.1875 r. | Węgiel |
215. | Mariahilf | Biertułtowy | - | V-81 | Wodzisław | Gewerkschaft Maria hilfgrube i inni | 19.1.1858 r. | Węgiel |
216. | Gogolowa (Adolf Siegfried) | Jastrzębie, Połomia | - | III-44 | Wodzisław | Gewerkschaft Adolf Siegfried | 7.4.1874 r. | Węgiel |
217. | Odra (Oder) | Pszów, Lubomia | V-82 | Wodzisław | Gewerkschaft Oder | 8.6.1878 r. | Węgiel | |
218. | Żory II | Żory, Palowice | - | IB-9 | Żory | Steinkohlenbergweks Gesellschaft Renner | 20.11.1873 r. | Węgiel |
219. | Konsol, Loslauer Steinkohlengruben Hauptfeld | Wodzisław, Radlin, Pszów, Połomia, Marklowice | - | VII-105 | Wodzisław | Gewerkschaft der Loslauer Steinkohlengeuben | 24.1.1903 r. zatw. 19.3.1904 r. | Węgiel |
220. | Edward (Eduard A) | Szczerbice, ejkowice, Łyski | - | XVII-203 | Rybnik | Gwarectwo Edward | 31.8.1902 r. | Węgiel |
221. | Marta (Martha Minna) | Wodzisław, Zamysłów, Jedłownik, Wilchy | - | II-17 | Wodzisław | Gewerkschaft Marta - Minna | 18.6.1873 r. | Węgiel |
222. | Żory (Soraus Zukunft) | Żory, Palowice, Szczegłowice | - | IB-13 | Żory | Gewerkschaft Steinkohlenbergwerk Żory | 28.9.1875 r. | Węgiel |
223. | Świętochłowice XI (...) | Świętochłowice | - | (...) | (...) | (...) | 30.5.1874 r. | Węgiel |
224. | (...) | (...) | - | V-81 | Chorzów | (...) | 6.7.1830 r. 19.10.1838 r. | Węgiel |
225. | (...) | (...) | - | X-108 | Katowice | Hr. Guidotto Henckel Donnersmarck i Kraft Henckel Donnersmarck | 14.5.1916 r. | Węgiel |
226. | Hajduki (Heyduk) | Świętochłowice | - | I-10 | Chorzów | Hr. Guidotto Henckel Donnersmarck i Kraft Henckel Donnersmarck | - | Węgiel |
227. | Kalina II | Świętochłowice | - | VI-106 | Chprzów | " | 29.2.1902 r. | Węgiel |
228. | Śląsk (Schlesien) | Chropaczów, Lipiny, Łagiewniki | - | III-58 | Chorzów | " | 17.2.1902 r. 20.12.1901 r. | Węgiel |
229. | Śląsk dodatek I (Schlesien Erweiterung I) | Chropaczów | - | III-51 | Chorzów | Hr. Guidotto Henckel Donnersmarck i Kraft Henckel Donnersmarck | 30.1.1892 r. | Węgiel |
230. | Śląsk dodatek II (Schlesien Erweiterung II) | Chropaczów | - | III-50 | Chorzów | Hr. Guidotto Henckel Donnersmarck i Kraft Henckel Donnersmarck | 18.10.1891 r. | Węgiel |
231. | Auguste Hedwig A. 3 | Szywałd | Gliwice | IV-93 | Gliwice | Bergwerksgesellschaft Georg von Glosche'a Erben | - | Węgiel |
232. | Leopold R (Leopold v. Buch) | Rydułtowy, Niewiadowo | - | XVIII-251 | Rybnik | Jadwiga Sara Mathies geb. Black | 5.9.1860 r. 13.4.1929 r. | Węgiel |
233. | Staszyc R. (Schrikel) | Radoszowy | - | XVIII-252 | Rybnik | Jadwiga Sara Mathies geb. Black | 5.9.1860 r. 13.4.1929 r. | Węgiel |
234. | Zenou 739 | Wielki Chełm | Pszczyna | XIII XIV | Mysłowice | Hans Werner Lothar Freiherr von Thiele Winkler | 23.5.1943 r. | Węgiel |
235. | Rosamunde 711 | Kosztowy | Pszczyna | - | - | - | 6.5.1836 r. | Węgiel |
236. | Dziedzkowitz Grube 275 | Dziedzkowitz | Pszczyna | - | - | - | 24.8.1858 r. | Węgiel |
237. | Walesca Sophia 775 | Nowy Bieruń | - | XIII | Mysłowice | Hans Werner Lothar Freiherr von Thiele Winkler | 24.8.1858 r. | Węgiel |
238. | Emanuela Trost 287 | Wielki Chełm | Pszczyna | XIV | Mysłowice | Hans Werner Lothar Freiherr von Thiele Winkler | 23.5.1846 r. 4.1.1867 r. | Węgiel |
239. | Helvetia 432 | Scierń | Pszczyna | III | Mysłowice | Hans Werner Lothar Freiherr von Thiele Winkler | 16.4.1859 r. | Węgiel |
240. | Leipzig 520 | Solce | Pszczyna | III | Mysłowice | Hans Werner Lothar Freiherr von Thiele Winkler | 16.4.1859 r. | Węgiel |
241. | Hetmanu 426 | Mały Chełmek | Pszczyna | XIV | Mysłowice | " | 22.10.1846 r. 8.11.1846 r. | Węgiel |
242. | Saxonia 715 | Solce | Pszczyna | XIII | Mysłowice | " | 17.11.1858 r. | Węgiel |
243. | Basel 199 | Scierń | Pszczyna | XIII | Mysłowice | " | 16.4.1859 r. | Węgiel |
244. | Porąbek 589 | Porąbek, Ścierń, Kopciowice | Pszczyna | XII-347 | Mysłowice | Hugo von Graeve Heins Koetz Teodor Stark | I 6087 6.7.1872 r. | Węgiel |
245. | Heinrich Anton 410 | Czarnuchowiec, Zabrzeg, Kopciowice, Blasowice | Pszczyna | - | Mysłowice | Friedrich Wolft Carl Knoblauch | I 6088 12.7.1872 r. | Węgiel |
246. | Herzogin Auguste 428 | Łaziska Średnie | Pszczyna | XXV-145 | Mikołów | Carl Obermayer | 15.8.1843 r. | Węgiel |
247. | Amalien Grube | Zabrze | - | - | - | Donnersmarckblitte Oberschlesische und Kohlenwerke Aktiengesellschaft | 8.8.1801 r. | Węgiel |
248. | Bolesław Chrobry | Dąbrówka W. | Tarnowskie Góry | - | - | Gwarectwo "Konsolidiertes Bloierz u. Zinkerzbergwerk Kramersglück | - | Ołów i cynk |
249. | Kamina | Brzozowice, Kamień | Tarnowskie Góry | - | - | Guidotto hr. Henckel v. Donnersmarck i Kraft hr. Henckel v. Donnersmarck | - | Cynk |
250. | Neue Helene Zumutumg A. | Bytom, Rozbark | - | - | - | Schlesische Aktiengesellschaft f. Bergbau u. Zinkhüttenbetrieb i Adam John Baildon Christian Kraft zu Hohenlohe Ochringen, Ernst hr. Strachwitz, Maria hr. Wengierski z d. Strachwitz, Maria v. Reitzenstein z d. hr. v. Strachwitz, Hr. hr. Anna-Maria i Maria Luisa v. Strachwitz, The Henckel v. Donnermarck Estates Limited, of London | - | Cynk |
251. | Neue Helene Zumutumg B | Bytom, Rozbark | - | - | - | Schlesische Aktiengesellschaft f. Bergbau u. Zinkhüttenbetrieb i Adam John Baildon Christian Kraft zu Hohenlohe Ochringen, Ernst hr. Strachwitz, Maria hr. Wengierski z d. Strachwitz, Maria v. Reitzenstein z d. hr. v. Strachwitz, Hr. hr. anna-Maria i Maria Luise v. Strachwitz, The Henckel v. Donnermarck Estates Limited, of London | - | Cynk |
252. | Neue Helene Zumutumg C | Bytom, Rozbark | - | - | - | Schlesische Aktiengesellschaft f. Bergbau u. Zinkhüttenbetrieb i Adam John Baildon Christian Kraft zu Hohenlohe Ochringen, Ernst hr. Strachwitz, Maria hr. Wengierski z d. Strachwitz, Maria v. Reitzenstein z d. hr. v. Strachwitz, Hr. hr. anna-Maria i Maria Luise v. Strachwitz, The Henckel v. Donnermarck Estates Limited, of London | - | Cynk |
253. | Fiedlersglück A | Bytom, Rozbark | - | - | - | Gwarectwo kop. rudy cynku "Fiedlerglück" | - | Cynk |
254. | Fiedlersglück B | Piekary Śl. | Tarnowskie Góry | - | - | Gwarectwo kop. rudy cynku "Fiedlerglück" | - | Cynk |
255. | Fiedlersglück C | Piekary Śl | Tarnowskie Góry | - | - | " | - | Cynk |
256. | Fiedlersglück Zumutung II | Bytom, Rozbark | Tarnowskie Góry | - | - | " | - | Cynk i siarka |
257. | Princip A | Bytom, Rozbark | - | - | - | " | - | Siarka |
258. | Princip B | Szarlej Piekary | Tarnowskie Góry | - | - | " | - | Siarka |
259. | Princip C | Szarlej Piekary | Tarnowskie Góry | - | - | " | - | Siarka |
260. | Emilie-Valeska | Bytom | - | - | - | Gwarectwo Emilie-Valeska | - | Galman |
261. | Sylt | Bytom, Szombierki | - | - | - | Gwarectwo Sylt | - | Cynk |
262. | Friedrich Wilhelm | Dąbrówka Wielka | Tarnowskie Góry | - | - | Gwarectwo Friedrich Wilhelm | - | Cynk i ołów |
263. | Neue Gretchen | Bytom | - | - | - | Gwarectwo Neue Wiktoria | - | Siarka |
264. | Laskerhillt | Bytom, Miechowice | Bytom | - | - | Gwarectwo Cesar | - | Siarka |
265. | Medium | Bytom, Szombierki, Bobrek | Bytom | - | - | Gwarectwo Apfel | - | Siarka |
266. | Junona | Maciejkowice, Michałkowice | Bytom | - | - | Gwarectwo Juno | - | Ołów |
267. | Rosaliensglück | Dąbrówka W. Michałkowice | Tarnowskie Góry Katowice | - | - | Gwarectwo Rosalienglück | - | Cynk i ołów |
268. | Sanet Stefano | Dąbrówka W. Michałkowice | Tarnowskie Góry Katowice | - | - | Gwarectwo Sanet Stefano | - | Cynk |
269. | Rosalienszumutung | Bagów, Michałkowice | Katowice | - | - | Gwarectwo Rosalienszumutung | - | Ołów |
270. | Schleswig Holstein | Przełajka, Dąbrówka W. | Katowice Tarnowskie Góry | - | - | Gwarectwo Schleswig Holstein | - | Ołów |
271. | Vertrauen | Dąbrówka W. Bańgów, Michałkowice, Przełajka | Tarnowskie Góry Katowice | - | - | Gwarectwo Vertrauen | - | Siarka |
272. | Pauline | Dąbrówka W. Bańgów, Michałkowice, Przełajka | Tarnowskie Góry Katowice | - | - | Gwarectwo "Fener Pauline" | - | Cynk |
273. | Neue Herta | Dąbrówka W. Bańgów, Przełajka | Tarnowskie Góry Katowice | - | - | Gwarectwo "Neue Herta" | - | Cynk |
274. | Pomyślność | Dąbrówka W. | Tarnowskie Góry | - | - | Gwarectwo Gutglück | - | Ołów |
275. | Pauline | Michałkowice | Katowice | - | - | Gwarectwo Gutglück | - | Cynk |
276. | Giesche | Dąbrówka W. Michałkowice | Tarnowskie Góry Katowice | - | - | Gwarectwo Giesche | - | Ołów |
277. | Ernest z przymiarem | Chrznów | - | - | - | Gwarectwo Jerzy v. Kramsta | - | Galman |
278. | Gustaw | Chrznów | - | - | - | Gwarectwo Jerzy v. Kramsta | - | Galman i ołów |
279. | Minna z przymiarem | Chrznów | - | - | - | Gwarectwo Jerzy v. Kramsta | - | Galman |
280. | Paulina | Byczyna | Chrzanów | - | - | Gwarectwo Jerzy v. Kramsta | - | Galman |
281. | Paulina | Balin | Chrzanów | - | - | Gwarectwo Jerzy v. Kramsta | - | Galman |
282. | Schwefelblume Nr 1. A. | Stolarzowice | Bytom | - | - | Guidotto hr. Henckel v. Donnesmarck | - | Siarka |
283. | Schwefelblume Nr 1. B. | Stolarzowice | Bytom | - | - | Guidotto hr. Henckel v. Donnesmarck i Kraft hr. Henckel v. Donnermarck | - | Siarka |
284. | Schwefelblume Nr 2. A. | Stolarzowice | Bytom | - | - | " | - | Siarka |
285. | Schwefelblume Nr 4. A. | Stolarzowice, Górniki, Ptakowice | Bytom | - | - | " | - | Siarka |
286. | Schwefelblume Nr 6. A. | Górniki, Ptakowice | Bytom | - | - | " | - | Siarka |
287. | Schwefelblume Nr 5. A. | Górniki, Ptakowice | Bytom | - | - | " | - | Siarka |
288. | Schwefelblume Nr 7. A. | Górniki, Ptakowice | Bytom | - | - | " | - | Siarka |
289. | Schwefelblume Nr 8. A. | Ptakowice | Bytom | - | - | " | - | Siarka |
290. | Schwefelblume Nr 8. B. | Stolarzowice, Miechowice | Bytom | - | - | " | - | Siarka |
291. | Clara A | Ptakowice | Bytom | - | - | " | - | Cynk |
292. | Clara B | Stolarzowice | Bytom | - | - | " | - | Cynk |
293. | Clara C | Repty | Tarnowskie Góry | - | - | " | - | Cynk |
294. | Clara D | Repty | Tarnowskie Góry | - | - | " | - | Cynk |
295. | Erika | Repty | Tarnowskie Góry | - | - | " | - | Cynk |
296. | Frohe Zukunft | Tarnowskie Góry | Tarnowskie Góry | - | - | Guidotto i Kraft hr. Henckel v. Donnermarck i inni. | - | Galman |
297. | Neue Freiedrich Wilhelm | Dąbrówka W. | Tarnowskie Góry | - | - | Gwarectwo Friedrich Wilhelm | - | Siarka |
298. | Pauline | Stolarzowice | Bytom | - | - | Gwarectwo Paline | - | Galman |
299. | Ernst Oswald | Grzybowice, Wieszowa | - | - | - | Gwarectwo Ernst Oswald | - | Cynk |
300. | Flora | Grzybowice, Wieszowa | - | - | - | Gwarectwo Flora | - | Cynk |
301. | Ottos Clück | Grzybowice, Wieszowa | - | - | - | Gwarectwo Ottos Glück | - | Cynk |
302. | Arnold | Ptakowice | - | - | - | Gwarectwo Arnold | - | Cynk |
303. | Sucha Góra II | Rudne Piekary, Radzionków | Tarnowskie Góry | - | - | Gwarectwo Sucha Góra II i inni | - | Cynk |
304. | Beschert Glück | Sucha Góra, Bobrowniki | Tarnowskie Góry | - | - | Gwarectwo Beschert Glück i inni. | - | Galman |
305. | Cons. Markgraf Georg | Miasteczko, Świerklaniec | Tarnowskie Góry | - | - | Gwarectwo cons. Markgraf Georg | - | Ołów |
306. | Anna Franciska | Repty | Tarnowskie Góry | - | - | Gwarectwo Anna Franciska | - | Cynk |
307. | Freundschaft B. | Bobrowniki, Sucha óra, Radzionków | Tarnowskie Góry | - | - | Gwarectwo Freundschaft B. | - | Cynk |
308. | Jenny Richard | Przełajka | Katowice | - | - | Gwarectwo Jeny Richard | - | Ołów |
309. | Jung Jenny Richard | Przełajka | Katowice | - | - | Gwarectwo Jeny Richard | - | Ołów |
310. | Vertrauen II | Przełajka | Katowice | - | - | Gwarectwo Vertrauen II. | - | Siarka |
311. | Pasieka | Imielin | Pszczyna | - | - | Gwarectwo Wilhelmglück | - | Cynk |
312. | Paweł Jerzy | Imielin | Pszczyna | - | - | Gwarectwo Paul Georg | - | Cynk i ołów |
313. | Rosaliens-Fund | Radzionków | Tarnowskie Góry | - | - | Gwarectwo Rosaliensfund | - | Cynk |
314. | Arnold B. | Repty Stare | Tarnowskie Góry | - | - | Gwarectwo Arnold B. | - | Ołów |
315. | Sucha Góra I | Radzionków, Sucha Góra | Tarnowskie Góry | - | - | Guidotto hr. Henckel v. Donnermarck 61 K i Emma Pringsheim 61 K | - | Galman |
316. | Agenor | Pogorzyce | Chrzanów | - | - | Gwarectwo Jerzy von Kramstz, Paulina Jonston | - | Galman |
317. | Eutweder | Balin | Chrzanów | - | - | Gwarectwo Jerzy von Kramstz, Paulina Jonston | - | Galman |
318. | Oder | Balin | Chrzanów | - | - | Gwarectwo Jerzy von Kramstz, Paulina Jonston | - | Galman |
319. | Rudolf | Balin | Chrzanów | - | - | Gwarectwo Jerzy von Kramstz, Paulina Jonston | - | Galman |
320. | Eduard A | Bytom | - | - | - | Sally Baron v. Horschütz i inni | - | Cynk |
321. | Eduard B | Radzionków | - | - | - | Sally Baron v. Horschütz i inni | - | Cynk |
322. | Batory | Wojkowice Kościelne | Będzin | - | - | Jerzy v. Kramsta, Egmont v. Kramsta | - | Galman |
323. | Wilhelm | Wojkowice Kościelne | Będzin | - | - | Jerzy v. Kramsta, Egmont v. Kramsta | - | Galman i ołów |
324. | Barbara | Wojkowice Kościelne | Będzin | - | - | Jerzy v. Kramsta, Egmont v. Kramsta | - | Galman |
325. | Jadwiga | Wojkowice Kościelne | Będzin | - | - | Jerzy v. Kramsta, Egmont v. Kramsta | - | Galman i ołów |
326. | Neuer Aufschluss | Wieszowa, Narada | Bytom | - | - | Dr. Emanuel Norden | - | Cynk |
327. | Gertrud | Brynnek | Gliwice | - | - | Otto v. Rosenthal | - | Ołów |
328. | Ottos Glück | Brynnek | Gliwice | - | - | Otto v. Rosenthal | - | Ołów |
329. | Berta Natalie | Brynnek, Tworóg | Gliwice | - | - | Otto v. Rosenthal | - | Cynk |
330. | Neue Louise III | Wieszowa | Bytom | - | - | Elise Ch. Bendheim | - | Siarka |
331. | Neue Leonhard II | Rokitnica, Stolarzowice | Bytom | - | - | Friedländer Rose, Marta i Lina | - | Siarka |
332. | Planet A | Ptakowice | Bytom | - | - | Dr. Mikołaj hr. v. Bellestrem | - | Cynk |
333. | Planet B | Ptakowice | Bytom | - | - | - | Cynk | |
334. | Marienshoffnung | Rudne Piekary | Tarnowskie Góry | - | - | Dr. Mikołaj hr. v. Bellestrem | - | Galman |
335. | Neue Louise II | Rokitnica, Stolarzowice | Bytom | - | - | Friedländer Jenny | - | Siarka |
336. | Nikolaus | Michałkowice | Katowice | - | - | Ernst Kramer | - | Cynk i ołów |
337. | Richard Leopold | Miasteczko | Tarnowskie Góry | - | - | Ryszard Preip | - | Cynk |
338. | Neue Johanna | Piekary Śl. | Tarnowskie Góry | - | - | Gustaw Säfel | - | Cynk |
Dokumenty powiązane
Jeżeli chcesz mieć dostęp do wszystkich dokumentów powiązanych, zaloguj się do LEX-a Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów dostęp testowy »