Monitor Polski

M.P.1947.118.745

| Akt indywidualny
Wersja od: 20 września 1947 r.

POSTANOWIENIE O ODZNACZENIU
z dnia 22 lipca 1947 r.

Na wniosek Ministra Sprawiedliwości - za wybitne zasługi w dziedzinie usprawnienia wymiaru sprawiedliwości - odznaczeni zostają:
KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

1. Jackiewicz Jerzy, 2. Kapitaniak Zygmunt, 3. Potępa Julian.

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

4. Bagiński Władysław, 5. Gawrońska-Wasilkowska Zofia, 6. Grudziński Maurycy.

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI po raz 3-ci

7. Piernikowski Zdzisław.

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI po raz 2-gi

8. Bogusławski Otto Mieczysław, 9. Daszyński Kazimierz, 10. Dmochowski Władysław, 11. Elznerowicz Kazimierz, 12. Gawlas Władysław, 13. Górski Tadeusz, 14. Krauze Zygfryd, 15. Łubkowski Bronisław, 16. Radłowski Rudolf, 17. Stypiński Stefan, 18. Stankiewicz Wanda.

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

19. Amster Zdzisław Józef, 20. Bogucki Jan, 21. Bielecki Stanisław, 22. Breyer Stefan, 23. Czajkowski Stanisław, 24. Duraj Józef, 25. Gałkowski Szymon, 26. dr Gronowski Stanisław, 27. Gurowska Maria, 28. dr Haber Jan, 29. Hübner Zygmunt, 30. Jabłoński Stanisław, 31. Janicki Juliusz, 32. Jaroszewski Karol, 33. Jastrzębski Leonard, 34. Jasiński Michał, 35. Jarzęcki Aleksander, 36. Kijewski Aleksander, 37. Kamiński Jan, 38. Kamieński Oskar, 39. dr Karakulski Kazimierz, 40. Karpel Rudolf, 41. Kasprzak Roman, 42. Klementowski Zbigniew Jan, 43. Klewenhagen Zygmunt, 44. Kunicki Stanisław Piotr, 45. Kwiatkowski Adam, 46. Kwiatkowski Witold, 47. Mazur Marian, 48. Maron Alfons, 49. Mędraś Stanisław, 50. Mirkulewicz Antoni, 51. Nowacki Janusz, 52. Niementowski Kazimierz, 53. Ojrzyński Zygmunt, 54. Piekarski Mieczysław, 55. Rembertowicz Wacław, 56. Roszkowski Andrzej, 57. Różycki Kazimierz, 58. dr Schreyer Robert, 59. Sekita Julian, 60. Smiekałow Aleksy, 61. Solarski Wincenty, 62. Szawłowski Tadeusz, 63. Taczak Alfred, 64. Tukałło Eugeniusz, 65. dr Tracz Józef, 66. Wajsblech Beniamin, 67. Wałecki Zygmunt, 68. Woźniak Antoni, 69. Zwierzyński Czesław, 70. Zawadzki Władysław.

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI po raz II-gi

71. Andrzejewski Stanisław, 72. Greenfield Michalina, 73. Jankowski Władysław, 74. Krakowski Romuald, 75. Kones Alicja, 76. Konarzewska Jadwiga, 77. Królik Tadeusz, 78. Małecki Józef.

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

79. Alchimowicz Helena - Maria - Wanda, 80. Argasiński Roman, 81. Balcerkiewicz Natalia, 82. Biederman Apolinary, 83. Błaszkiewicz Karol, 84. Błochowicz Mieczysław, 85. Boryński Kazimierz 86. Borys Kazimierz, 87. Braudo-Broniewicz Jakub, 88. Bratkowska Stefania, 89. Chruściel Roman, 90. Cieliński Ludwik, 91. Dudowa Anna, 92. Dulkowski Stanisław, 93. Dzieniakowski Józef, 94. Dziegielewski Stefan, 95. Dzwonkowska Eugenia, 96. Frydrychowicz Romuald, 97. Gąsowski Jan, 98. Gocion Władysław, 99. Goździcki Bernard, 100. Grala Czesław Szymon, 101. Groebl Henryka, 102. Grynberg Roman, 103. Głębocki Andrzej, 104. Handelsman Helena, 105. Jakimowski Daniel, 106. Jabłoński Stanisław, 107. Jamiołkowska Halina, 108. Jakubowska Ana, 109. Jaroszewski Jan, 110. Jędrzejewski Jerzy, 111. Jędrzejewski Bolesław, 112. Kabalski Wacław, 113. Kamieńska Halina, 114. Kamiński Kamil, 115. Kalita Zbigniew, 116. Kalwiński Zenon, 117. Kawiecki Juliusz, 118. Kele Anna, 119. Kucybała Alfred, 120. Kotecka Teodozja, 121. Ksyk Janina, 122. Krawczyk Franciszek, 123. Korczyński Grzegorz, 124. Korzuch Paweł, 125. Komosiński Marian, 126. Kobus Bazyli, 127. Klasa Emilia, 128. Latowski Adam, 129. Malicki Jan, 130. Małek Stanisław, 131. Marczewski Stanisław, 132. Michalak Czesław, 133. Mikulski Michał, 134. Motyka Bolesław Wojciech, 135. Musialik Jan, ł36. Michalak Czesław, 137. Matuszewski Stefan, 138. Matyja Stanisław, 139. Nowakowska Wiesława, 140. Olszewska Maria, 141. Onyszkiewicz Julian, 142. Osiecki Roman, 143. Patyna Ireneusz, 144. Paszuk Michał, 145. Pacana Aleksander Władysław, 146. Pertkiewicz Kazimierz, 147. Piwowarska Lidia, 148. Pernak Zygmunt, 149. Piekara Wincenty, 150. Płachciński Jakub, 151. Pieczyński Aloyslus, 152. Poliszewska Józefa Maria, 153. Porębski Adam, 154. Raczko Mieczysław, 155. Radke Bronisława, 156. Rubrich Tadeusz, 157. Rudowski Edward, 158. Romanowska-Michalakowa Zofia, 159. Rosłan Wacław, 160. Sawicki Lucjan, 161. Średniawa Mieczysław, 162. Szostek Augustyn, 163. Szczucki Józef, 164. Szczott Honorata, 165. Szczepański Leon, 166. Struzik Kazimierz, 167. Skąpski Zygmunt, 168. Siwak Aleksander, 169. Sikorski Ludwik, 170. Siemion Lucjan, 171. Talarczyk Józef, 172. Tomaszewska Maria, 173. Tunikowski Franciszek, 174. Tomaszewski Franciszek, 175. Tomaske Józef, 176. Walczak Aleksander, 177. Werner Jan, 178. Wysocka Jadwiga, 179. Wójtowicz Ludwik, 180. Wejcht Albin, 181. Zaborowski Szymon, 182. Zembaty Tadeusz.

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI po raz II-gi

183. Antczak Franciszek, 184. Jabłoński Franciszek, 185. Mołczanowicz Józef.

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

186. Andrzejewski Edward, 187. Banach Mikołaj, 188. Batluk Jan, 189. Bednarski Tadeusz, 190. Bielec Józef, 191. Biesiadziński Marcin, 192. Bulwin Maria, 193. Celuszak Jakub, 194. Chaladus Adam, 195. Czachorowski Kazimierz, 196. Dembiński Franciszek, 197. Geller Michał, 198. Gierasimiuk Grzegorz, 199. Graczykowski Władysław, 200. Kijak Wawrzyniec, 201. Karpiński Edward Wojciech, 202. Korek Jan, 203. Korzekwa Józef, 204. Kreis Wincenty, 205. Kubajek Jan, 206. Liszkowski Józef, 207. Mordzak Franciszek, 208. Mazurek Jan, 209. Markowski Józef, 210. Maksimowicz Józef, 211. Maślanka Józef, 212. Niederle Albin, 213. Orchowski Franciszek, 214. Prengiel Antoni, 215. Pinda Jan, 216. Pękowski Andrzej, 217. Pasternak Józef, 218. Rewolinski Józef, 219. Skrobała Franciszek, 220. Śledź Stefan, 221. Stankiewicz Zygmunt, 222. Strzałkowski Jacek, 223. Szczepanowski Wiktor, 224. Szczepaniak Ignacy, 225. Szafrański Stanisław, 226. Szarłata Stefan, 227. Świtajski Henryk, 228. Ściborski Mikołaj, 229. Trzeciak Jan, 230. Tarnecki Antoni, 231. Toporek Józef, 232. Wojciechowski Edmund, 233. Wyborski Feliks, 234. Waloch Apoloniusz, 235. Wieliczko Jan, 236. Wolski Franciszek, 237. Zaleśny Bronisław, 238. Zamojda Antoni, 239. Zbierski Stefan, 240. Zielonka Stanisław, 241. Zwierzyński Piotr, 242. Żochowski Aleksander.