Monitor Polski

M.P.1948.43.184

| Akt indywidualny
Wersja od: 29 kwietnia 1948 r.

POSTANOWIENIE O ODZNACZENIU
z dnia 12 kwietnia 1948 r.

Za wybitne zasługi położone przy organizacji repatriacji i reemigracji Polaków - odznaczeni zostają:
KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

1. inż. Bibrowski Zdzisław, 2. Parys Stanisław, 3. Szybek Leon.

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

4. Marecki Jacek, 5. Zembrzuski Mieczysław.

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI po raz III-ci

6. Abraham Roman.

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

7. Bibrowska Ludwika, 8. Degórski Władysław, 9. Dworakowska Dagmara, 10. Kamiński Tadeusz, 11. dr. Koziański Zbigniew, 12. Konopka Witold, 13. Matuszczak Stanisław, 14. Mączka Witold, 15. Modrzejewski Jan, 16. Oppmann Tadeusz, 17. Paszkowski Eugeniusz, 18. Płoszczański Jerzy, 19. Róg-Swiostek Mieczysław, 20. Rutkowski Jan, 21. Wolański Stanisław, 22. Zawadzki Włodzimierz.

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI po raz II-gi

23. Langer Marian, 24. Majchrowicz Ludwik, 25. Marcinkowski Szczepan, 26. Mikuła Mieczysław.

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

27. Bałaziński Edward, 28. Błoński Marian, 29. Bojenko Kazimierz, 30. Braszka Tadeusz, 31. Byszek Seweryn, 32. dr. Czamarka Dawid, 33. Dłubak Czesław, 34. Fedyna Aleksander, 35. Fidler Jerzy, 36. Gordon Fryderyka, 37. inż. Haack Eugeniusz, 38. Janowski Kazimierz, 39. Jasiński Jan, 40. Jaskulski Henryk, 41. Johann Józef Aleksander, 42. Klemczak Jan Franciszek, 43. Kołodna Eugenia, 44 Kozakowski Leon, 45. Kozłowski Jerzy, 46. Krzeczkowski Jan, 47. Laskowski Kazimierz, 48. Lipkowski Feliks, 49. Łaszkowski Antoni, 50. Maliszewski Władysław, 51. Metynowski Jakub, 52. Miller Borys, 53. Muczek Stanisław, 54. Pacyński Stanisław, 55. Palmowska Janina, 58. Pasierbiński Tadeusz, 57. Pędziński Adam, 58. Pławiński Wiktor, 59. Poprzeczko Dobrosław, 60. Rossowski Stefan, 61. Salkowski Józef, 62. Skierski Jan Andrzej, 63. Socha Stanisław, 64. Sokulski Władysław, 65. Spasowski Stefan, 66. Stankowski Franciszek, 67. Strzebak Henryk, 68. Szmoń Antoni, 69. Wąsowicz Ewa, 70. Zawadzka Walentyna Romana, 71. Zielonka Filip, 72. dr. Zienkiewicz Tadeusz, 73. Zimniak Józef, 74. Zeligerski Ignacy.

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

75. Bieniek Tomasz, 76. Buczak Józef, 77. Cieślak Józef, 78. Frydrychowski Mieczysław, 79. Hudowicz Stefan, 80. Jabłoński Andrzej, 81. Kosterska Józefa, 82. Krawczyk Leon, 83. Kulbida Władysław, 84. Leglen Aniela, 85. Mordec Michał, 86. Ornass Mieczysław, 87. Pomajda Stefania, 88. Rotsztein Bolesław, 89. Rydzewski Stanisław, 90. Siwek Marianna, 91. Skalska Wanda, 92. Siembarski Bruno, 93. Thierbach Marta, 94. Więckowski Romuald, 95. Zagrodnik Ignacy.