Obwieszczenia o utracie dokumentów osobistych.

Monitor Polski

M.P.1954.83.962

Akt utracił moc
Wersja od: 8 września 1954 r.

ZARZĄDZENIE NR 204
PREZESA RADY MINISTRÓW
z dnia 30 sierpnia 1954 r.
w sprawie obwieszczeń o utracie dokumentów osobistych.

W związku z dekretem z dnia 12 maja 1954 r. o ogłaszaniu obwieszczeń (Dz. U. Nr 23, poz. 83), który przewiduje zaprzestanie ogłaszania w Monitorze Polskim z dniem 1 września 1954 r. obwieszczeń w sprawach utraty dokumentów osobistych zarządza się, co następuje:
1.
Organ właściwy do wydawania dokumentu osobistego bądź jego duplikatu decyduje o potrzebie i sposobie dokonania obwieszczenia o utracie dokumentu.
2.
Decyzja o sposobie obwieszczenia powinna nastąpić po wszechstronnym rozważeniu sprawy, tak aby obrany sposób obwieszczenia okazał się najbardziej celowy. Jako zasadę należy przyjąć wywieszenie obwieszczenia na określony okres czasu w budynku tego organu, który dokument wystawił, albo w lokalu prezydium miejskiej, dzielnicowej lub gminnej rady narodowej, albo w zakładzie pracy zainteresowanego lub ogłoszenie komunikatu przez radiowęzeł.
1.
Umieszczenie ogłoszenia w prasie miejscowej lub stołecznej powinno być stosowane tylko w przypadkach wyjątkowych, uzasadnionych szczególnym znaczeniem dokumentu lub istotnymi okolicznościami sprawy.
2.
Koszty wynikłe z ogłoszenia obwieszczenia pokrywa zainteresowany.
1.
Obwieszczenie powinno być dokonywana przez organ, wymieniony w § 1 ust. 1, a nie przez zainteresowanego.
2.
W celu wywieszenia obwieszczenia w lokalu prezydium rady narodowej albo w zakładzie pracy zwraca się organ wskazany w § 1 ust. 1 do prezydium właściwej rady narodowej lub do kierownictwa zakładu pracy, przesyłając dwa egzemplarze obwieszczenia.
Obywatele Ministrowie (Kierownicy Centralnych Urzędów) wydadzą - w miarę potrzeby - szczegółowe przepisy dla podległych jednostek w celu wykonania niniejszego zarządzenia.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.