Obsługa administracyjna, wysokość środków finansowych niezbędnych do funkcjonowania Centralnej Komisji do Spraw Tytułu Naukowego i Stopni Naukowych oraz wysokość wynagrodzenia jej członków.

Monitor Polski

M.P.1991.36.264

Akt utracił moc
Wersja od: 4 listopada 1991 r.

ZARZĄDZENIE Nr 35
PREZESA RADY MINISTRÓW
z dnia 10 października 1991 r.
w sprawie obsługi administracyjnej, wysokości środków finansowych niezbędnych do funkcjonowania Centralnej Komisji do Spraw Tytułu Naukowego i Stopni Naukowych oraz wysokości wynagrodzenia jej członków.

Na podstawie art. 32 ust. 3 ustawy z dnia 12 września 1990 r. o tytule naukowym i stopniach naukowych (Dz. U. Nr 65, poz. 386) zarządza się, co następuje:
1. 
Obsługę administracyjną merytorycznej działalności Centralnej Komisji do Spraw Tytułu Naukowego i Stopni Naukowych, zwanej dalej "Komisją", prowadzi Biuro Komisji.
2. 
Nadzór nad działalnością Biura Komisji sprawuje jej przewodniczący. Przewodniczący jest przełożonym pracowników Biura Komisji.
3. 
Pracą Biura Komisji kieruje dyrektor Biura, powoływany przez przewodniczącego Komisji w uzgodnieniu z Ministrem-Szefem Urzędu Rady Ministrów. Zakres kompetencji dyrektora Biura Komisji określa jej przewodniczący.
4. 
Pracowników Biura Komisji zatrudnia przewodniczący Komisji.
Obsługę administracyjną Komisji w zakresie spraw finansowych i gospodarczych wykonują, stosownie do potrzeb, jednostki organizacyjne Ministerstwa Edukacji Narodowej.
1. 
Wydatki związane z działalnością Komisji są pokrywane z budżetu państwa, w części dotyczącej Ministerstwa Edukacji Narodowej.
2. 
Wysokość środków niezbędnych do działalności Komisji jest planowana corocznie w budżecie Ministerstwa Edukacji Narodowej z przeznaczeniem ich w szczególności na wynagrodzenia recenzentów opracowujących opinie dla Komisji, wynagrodzenia członków Komisji i pracowników Biura oraz na wydatki związane z obsługą administracyjno-gospodarczą Komisji.
1. 
Przewodniczący Komisji otrzymuje w danym roku miesięczne wynagrodzenie ryczałtowe w wysokości 50% maksymalnej stawki wynagrodzenia zasadniczego profesora zwyczajnego w uczelni, zatrudnionego w grupie pracowników naukowych, określonego w przepisach o wynagradzaniu nauczycieli akademickich, obowiązujących w dniu 31 grudnia roku poprzedniego.
2. 
Członkowie Komisji wykonujący obowiązki zastępcy przewodniczącego Komisji oraz sekretarza otrzymują w danym roku miesięczne wynagrodzenie ryczałtowe w wysokości 40% maksymalnej stawki wynagrodzenia zasadniczego profesora nadzwyczajnego w uczelni, zatrudnionego w grupie pracowników naukowych, określonej w przepisach o wynagradzaniu nauczycieli akademickich, obowiązujących w dniu 31 grudnia roku poprzedniego.
3. 
Pozostali członkowie Komisji otrzymują w danym roku każdorazowo za udział w posiedzeniach organów Komisji wynagrodzenie w wysokości 1% maksymalnej stawki wynagrodzenia zasadniczego profesora zwyczajnego w uczelni, zatrudnionego w grupie pracowników naukowych, określonej w przepisach o wynagradzaniu nauczycieli akademickich, obowiązujących w dniu 31 grudnia roku poprzedniego.
4. 
Za udział w jednym dniu w posiedzeniach więcej niż jednego organu Komisji przysługuje łącznie jedno wynagrodzenie, o którym mowa w ust. 3.
1. 
Członkom Komisji uczestniczącym w pracach Komisji przysługują diety i inne należności za czas odbywanych podróży na zasadach określonych w przepisach dotyczących podróży służbowych na obszarze kraju.
2. 
Przepis ust. 1 stosuje się odpowiednio do recenzentów Komisji.
1. 
Do końca roku budżetowego 1991 obsługę administracyjną Komisji wykonują jednostki organizacyjne Sekretariatu Administracyjnego Polskiej Akademii Nauk.
2. 
Wydatki związane z działalnością Komisji w okresie, o którym mowa w ust. 1, są pokrywane z budżetu państwa, w części dotyczącej Polskiej Akademii Nauk.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia, z tym że przepisy § 2 i 3 wchodzą w życie z dniem 1 stycznia 1992 r.