Nadanie orderów i odznaczeń.
M.P.2020.444
Akt indywidualnyPOSTANOWIENIE
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 19 lutego 2020 r.
o nadaniu orderów i odznaczeń
Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 paździer nika 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. z 2020 r. poz. 138) odznaczeni zostają:
KRZYŻEM KOMANDORSKIM Z GWIAZDĄ ORDERU ODRODZENIA POLSKI
pośmiertnie
1. Józewski Henryk Jan,
KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
pośmiertnie
2. Kasaraba Aleksander,
KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
3. Gliński Józef, 4. Jakimów Michał, 5. Popławski Józef, 6. Rusak Józef,
za wybitne zasługi w obronie suwerenności i niepodległości Państwa Polskiego, za pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski:
KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
7. Marczak Piotr, 8. Pawełczak Marian Henryk, 9. Skibicki Kazimierz Mieczysław, 10. Szacoń Wacław,
KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
11. Jabłoniec Jan,
za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, za działalność kombatancką i społeczną
KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
12. Figat Kazimierz Jan, 13. Witek Zygmunt,
za wybitne zasługi w pielęgnowaniu pamięci o najnowszej historii Polski
14. Góra Mieczysław Lucjan,
za wybitne zasługi w obronie suwerenności i niepodległości Państwa Polskiego, za działalność na rzecz środowisk komba tanckich:
KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
15. Juszko Wacław,
KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
16. Aleksander Genowefa Kazimiera,
za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, za pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski:
KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
17. Szmurło Franciszek,
KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
18. Cichowska Teresa, 19. Kamińska Irena, 20. Pajdowski Włodzimierz,
za wybitne zasługi w obronie suwerenności i niepodległości Państwa Polskiego
KRZYŻEM ORDERU KRZYŻA NIEPODLEGŁOŚCI
21. Bielenia Jan, 22. Holak Stanisław Romuald, 23. Osiński Stanisław, 24. Pokropiński Bogdan Tadeusz, 25. Walczak Zdzisław Jan,
za zasługi w pielęgnowaniu pamięci o najnowszej historii Polski:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
26. Silna Hanna, 27. Skraba Danuta Waleria,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
28. Czarnecka Daria Łucja, 29. kmdr ppor. Demski Dariusz Marek,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
30. Kondrat Wojciech, 31. Żernicki Józef Zenon,
za zasługi w działalności na rzecz środowisk kombatanckich
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
32. Deręgowska Bernadetta Irena,
za zasługi w pielęgnowaniu pamięci o najnowszej historii Polski:
na wniosek Wojewody Kujawsko-Pomorskiego
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
33. Gadzinowski Jerzy Mieczysław, 34. Mickuś Jerzy Wojciech, 35. Paczoska-Hauke Alicja, 36. Rydel Piotr Eugeniusz,
na wniosek Wojewody Mazowieckiego:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
37. Roskowiński Rafał Władysław,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
38. Cypel Sławomir, 39. Janiak Daniel Kamil, 40. Janiszewski Zbigniew, 41. Posmyk Tomasz, 42. Szkopek Marceli,
na wniosek Wojewody Podkarpackiego:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
43. Surdej Mirosław Jacek,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
44. Kleszczyński Bogusław Maria,
na wniosek Wojewody Podlaskiego
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
45. płk Kocanowski Sławomir,
na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
46. Bęc Marianna Janina,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
47. Wikiera Marian Franciszek.