Monitor Polski

M.P.2018.38

| Akt indywidualny
Wersja od: 11 stycznia 2018 r.

POSTANOWIENIE
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 9 października 2017 r.
o nadaniu orderów i odznaczeń

Rej. 486/2017

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. z 2015 r. poz. 475 i 1266 oraz z 2016 r. poz. 1948) odznaczeni zostają:

obywatelki Rzeczypospolitej Polskiej zamieszkałe w Irlandii

za zasługi w działalności polonijnej, za rozwijanie polskich placówek oświatowych w Irlandii:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

1. Szutkowska-Kiszkiel Marta Elżbieta,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

2. Grochola Agnieszka Izabela, 3. Lentowszczyk-Cichocka Patrycja, 4. Oliwiak Jolanta Lucyna,

na wniosek Ministra Spraw Zagranicznych:

za wybitne zasługi w działalności na rzecz środowiska polonijnego w Australii

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

obywatelka Rzeczypospolitej Polskiej zamieszkała w Związku Australijskim

5. Łacek Marianna,

obywatel Rzeczypospolitej Polskiej i Związku Australijskiego

6. Chrabowski Gerard,

za zasługi w działalności na rzecz środowiska polonijnego w Australii

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

obywatele Rzeczypospolitej Polskiej i Związku Australijskiego:

7. Cieslik Marian, 8. Narel Roman,

obywatel Związku Australijskiego

9. Nitarski Stanislaw,

obywatel Rzeczypospolitej Polskiej zamieszkały w Federacyjnej Republice Brazylii

za wybitne zasługi w działalności na rzecz środowiska polonijnego w Brazylii

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

10. ks. Wojnar Józef,

obywatele Królestwa Danii:

za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-duńskiej współpracy:

KRZYŻEM KOMANDORSKIM Z GWIAZDĄ ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

11. Ellemann-Jensen Uffe, 12. Lidegaard Martin, 13. Wammen Nicolai,

KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

14. Fischer Kristian,

KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

15. Dybvad Karsten, 16. Friis Lykke, 17. Jessen Anna Elisabeth, 18. Rose Flemming, 19. Nyholm Per, 20.  Stræde Therkel,

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

21. Østergaard Uffe,

za zasługi w rozwijaniu polsko-duńskiej współpracy:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

22. Lange Nielsen Søren,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

23. Grahndin Winnie Jette,

obywatele Republiki Federalnej Niemiec:

za wybitne zasługi w dokumentowaniu zbrodni nazistowskich, za rozwijanie polsko-niemieckiej współpracy historycznej

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

24. Leutner Klaus Martin,

za zasługi w rozwijaniu polsko-niemieckiej współpracy regionalnej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

25. Balke Ullrich, 26. Buchholz Karl-Heinz.