Nadanie orderów i odznaczeń.
M.P.2001.23.408
Akt indywidualnyPOSTANOWIENIE
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 18 maja 2001 r.
o nadaniu orderów i odznaczeń.
Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. (Dz. U. Nr 78, poz. 483) oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450, z 1999 r. Nr 101, poz. 1177 i z 2000 r. Nr 62, poz. 718) odznaczeni zostają:
KRZYŻEM KOMANDORSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
1. Paga Lesław Andrzej, 2. Socha Jacek Franciszek,
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
3. Bielecka Zofia Katarzyna, 4. Kozłowski Jarosław Hieronim,
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju polskiego rynku kapitałowego
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
5. Balcerek Bożena, 6. Dudkowska Ewa Barbara, 7. Jarosz Beata, 8. Malesa Dariusz Marcin, 9. Pochmara Witold Grzegorz, 10. Szuszkiewicz Marek, 11. Walczak Jerzy Marian,
za wybitne zasługi w pracy zawodowej na rzecz przemysłu obronnego, za aktywną działalność społeczną i charytatywną
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
12. Olek Jerzy Henryk,
za zasługi w pracy zawodowej na rzecz przemysłu obronnego, za zasługi w działalności społecznej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
13. Dukat Bogdan Mariusz, 14. Kwiatkowski Sławomir, 15. Piekorz Józef,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
16. Borecki Wiktor Bogdan, 17. Matoszko Ewa Łucja, 18. Pietras Andrzej Witold, 19. Szpak Aleksander Edward, 20. Urbanek Bożena, 21. Wróbel Dorota,
za wybitne zasługi w działalności na rzecz środowiska lokalnego
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
22. Jagoda Ludwik Roman,
za wybitne zasługi w działalności na rzecz środowisk gospodarczych, za osiągnięcia w działalności społecznej
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
23. Fabiańczyk Aleksander Kazimierz,
za wybitne zasługi dla rozwoju gospodarki narodowej
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
24. Nowak Andrzej Józef,
za zasługi w pracy zawodowej oraz działalności społecznej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
25. Ciechanowski Jerzy Jan,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
26. Grzempowski Maciej, 27. Jackowski Jan Lech, 28. Knapski Edmund, 29. Werbiński Jerzy, 30.Wiatrak Antoni,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
31. Bocheński Romuald Kazimierz, 32. Goleśniewski Tadeusz Zbigniew,
za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju oświaty
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
33. Mytnik Małgorzata,
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju oświaty:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
34. Sklenarska Ewa Tamara,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
35. Barbarowicz Jadwiga Janina, 36. Pilarczyk Barbara Stanisława,
za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju edukacji językowej
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
37. Bystrowski Jerzy Stanisław, 38. Kowalewski Jerzy Piotr,
obywatele Stanów Zjednoczonych Ameryki:
KRZYŻEM KOMANDORSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
za wybitne zasługi w działalności na rzecz Polski
39. Baldyga Leonard J.,
za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-amerykańskiej wymiany naukowej
40. Scanlan John D.,
za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-amerykańskiej współpracy w dziedzinie kultury i nauki
KRZYŻEM OFICERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
41. Kristula Michael.