Nadanie orderów i odznaczeń.
M.P.1999.41.637
Akt indywidualnyPOSTANOWIENIE
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 27 września 1999 r.
o nadaniu orderów i odznaczeń.
Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. (Dz. U. Nr 78, poz. 483) oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450), na wniosek Ministra Spraw Zagranicznych odznaczeni zostają:
za wybitne zasługi we wspieraniu polskich dążeń do członkostwa w Unii Europejskiej
KRZYŻEM KOMANDORSKIM Z GWIAZDĄ
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
1. Stenzel Ursula,
za wybitne zasługi w popularyzowaniu polskiej muzyki
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
2. Brzeziński Krzysztof,
obywatele Rzeczypospolitej Polskiej i Związku Australijskiego:
za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-australijskiej współpracy naukowej
KRZYŻEM KOMANDORSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
3. Smolicz Jerzy,
za wybitne zasługi w działalności polonijnej
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
4. Arter Hubert,
obywatel Związku Australijskiego
za wybitne zasługi w działalności na rzecz Polonii australijskiej
KRZYŻEM KOMANDORSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
5. abp Little Thomas,
obywatel Republiki Czeskiej
za wybitne zasługi w działalności w Polskim Związku Kulturalno-Oświatowym na terenie Śląska Cieszyńskiego
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
6. Fronc Rudolf,
obywatele Rzeczypospolitej Polskiej zamieszkali w Królestwie Danii
za wybitne zasługi w działalności polonijnej:
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
7. Śmigielski Roman,
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
8. Szwebs Cezary,
obywatele Republiki Estońskiej:
za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-estońskiej współpracy naukowej
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
9. Pullat Raimo,
za zasługi w rozwijaniu polsko-estońskiej współpracy:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
10. Laan Tanel, 11. Sondowicz Ryszard, 12. Vilo Ago,
obywatele Republiki Francuskiej
za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-francuskiej współpracy wojskowej:
KRZYŻEM KOMANDORSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
13. Mallet Jean-Claude, 14. gen. broni Rannou Jean,
KRZYŻEM OFICERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
15. płk Carrard Henri,
obywatel Królestwa Hiszpanii i Republiki Peru
za wybitne zasługi w popularyzowaniu osiągnięć polskiej myśli technicznej
KRZYŻEM OFICERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
16. Lopez Soria Jose,
obywatel Rzeczypospolitej Polskiej zamieszkały w Republice Indii
za wybitne zasługi w działalności na rzecz Polski, za działalność charytatywną
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
17. ks. Żelazek Marian,
obywatele Rzeczypospolitej Polskiej zamieszkali w Królestwie Maroka
za wybitne zasługi w działalności na rzecz Polski, za propagowanie polskiej kultury:
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
18. Wodziński Henryk, 19. Wodziński Mieczysław,
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
20. El Hajjami Krystyna,
obywatele Królestwa Norwegii:
w uznaniu wybitnych zasług w rozwijaniu polsko-norweskiej współpracy kulturalnej, za popularyzowanie polskiej muzyki
KRZYŻEM KOMANDORSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
21. Nordheim Arne,
za wybitne zasługi w działalności charytatywnej:
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
22. Klinkenberg Einar, 23. Marstander Rolf,
za wybitne zasługi w działalności polonijnej i kombatanckiej:
KRZYŻEM OFICERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
obywatel Rzeczypospolitej Polskiej i Stanów Zjednoczonych Ameryki
24. Rogoziński Antoni,
obywatel Stanów Zjednoczonych Ameryki
25. Prusek Marian,
obywatelka Rzeczypospolitej Polskiej i Stanów Zjednoczonych Ameryki
za wybitne zasługi w działalności na rzecz Polski
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
26. Stypułkowska Janina,
obywatele Rzeczypospolitej Polskiej zamieszkali w Stanach Zjednoczonych Ameryki
za wybitne zasługi w propagowaniu polskiej kultury
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
27. Brzezicki Stanisław, 28. Kostewicz Danuta,
obywatelka Rzeczypospolitej Polskiej zamieszkała w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej:
za wybitne zasługi w pracy dziennikarskiej i działalności publicystycznej
KRZYŻEM OFICERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
29. Cywińska Krystyna,
za wybitne zasługi w działalności na rzecz Polski
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
obywatele Rzeczypospolitej Polskiej i Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej:
30. Kulczycka Aleksandra, 31. Pospieszalski Antoni,
obywatel Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej
32. Weber Józef,
obywatele Rzeczypospolitej Polskiej zamieszkali w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej:
33. Cywiński Janusz, 34. Pszenicki Krzysztof, 35. Radomyski Jan.