Nadanie orderów i odznaczeń.

Monitor Polski

M.P.1998.5.86

| Akt indywidualny
Wersja od: 18 lutego 1998 r.

POSTANOWIENIE
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 24 listopada 1997 r.
o nadaniu orderów i odznaczeń.

Rej. 242/97

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. (Dz. U. Nr 78, poz. 483) oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450) odznaczeni zostają:

za wybitne zasługi dla medycyny, ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć w dziedzinie pediatrii:

KRZYŻEM KOMANDORSKIM Z GWIAZDĄ ORDERU ODRODZENIA POLSKI

1. Goncerzewicz Maria c. Ludwika,

KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

2. Stodulski Jarosław s. Ignacego,

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

3. Kamiński Wojciech s. Wincentego, 4. Piontek Elżbieta c. Edmunda, 5. Socha Jerzy s. Maksymiliana, 6. Szreter Tadeusz s. Jerzego,

za wybitne zasługi w działalności publicznej, za osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej:

KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

7. Grzebisz-Nowicka Zofia c. Piotra, 8. Mulak Jan s. Stanisława, 9. Nowicki Roman s. Jana, 10. Romańczuk Tomasz s. Wacława,

KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

11. Berny Maria c. Franciszka, 12. Budkiewicz Jan s. Bronisława, 13. Ceranka Stefan s. Wiktora, 14. Cybulski Zygmunt s. Franciszka, 15. Grabałowski Wojciech s. Stefana, 16. Krajewski Mieczysław s. Bolesława, 17. Krupa Henryk s. Franciszka, 18. Kucharski Stanisław s. Jana, 19. Mąsior Bogusław s. Romana, 20. Olszewski Wincenty s. Stanisława, 21. Patyk Eugeniusz s. Franciszka, 22. Rewaj Tadeusz s. Franciszka, 23. Słabicki Jerzy s. Stanisława, 24. Szczepański Andrzej s. Antoniego, 25. Wyględowski Mieczysław s. Józefa,

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

26. Dancewicz Dorota c. Stanisława, 27. Dobosz Teresa c. Stefana, 28. Grodzicki Ryszard s. Jerzego, 29. Jurecki Ignacy s. Antoniego, 30. Jurek Janusz s. Tadeusza, 31. Karbowski Jan s. Jana, 32. Kasprzyk Paweł s. Stanisława, 33. Kustrzeba Wanda c. Bronisława, 34. Musielak Kazimierz s. Antoniego, 35. Nieporęt Włodzimierz s. Maurycego, 36. Paprota Jerzy s. Jana, 37. Piecka Mieczysław s. Piotra, 38. Piotrowski Andrzej s. Zygmunta, 39. Rusznica Stanisław s. Józefa, 40. Sikorski Stanisław s. Romana, 41. Skrzyński Andrzej s. Jerzego, 42. Szwonder Rajmund s. Leonarda, 43. Zając Tadeusz s. Eugeniusza,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

44. Andryszak Aleksander s. Stanisława, 45. Bomba Zbigniew s. Piotra, 46. Ciemniak Grażyna c. Bolesława, 47. Czajczyński Stanisław s. Stanisława, 48. Czerwiński Lech s. Henryka, 9. Gawin Tadeusz s. Jana, 50. Grabek Józef s. Józefa, 51. Herudziński Bolesław s. Piotra, 52. Kossakowski Jerzy s. Stanisława, 53. Kowalczyk Stanisław s. Bolesława, 54. Krysiewicz Bogdan s. Antoniego, 55. Lemański Janusz s. Teofila, 56. Maksymiuk Janusz s. Henryka, 57. Maliszewski Stanisław s. Aleksandra, 58. Niedbałko Teresa c. Stanisława, 59. Nowak Zenon s. Leona,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

60. Błoch Jadwiga c. Edwarda, 161. Brzeziński Krzysztof s. Michała, 62. Dzienisiewicz Stanisław s. Stanisława, 63. Gliniecki Lubomir s. Mariana, 64. Grela Leon s. Jana, 65. Kocjan Jacek s. Józefa, 66. Kossakowski Wiesław s. Ryszarda, 67. Królikowska Barbara c. Jana, 68. Lewicka-Łęgowska Ewa c. Czesława, 69. Marczewski Sławomir s. Mariana, 70. Pająk Urszula c. Mariana, 71. Panek Jerzy s. Antoniego, 72. Paniec Henryk s. Józefa, 73. Pańtak Kazimierz s. Władysława, 74. Rojszyk Marek s. Jana, 75. Rokicki Andrzej s. Wincentego, 76. Sitek Włodzimierz s. Tadeusza, 77. Szewczyk Teresa c. Stanisława, 78. Wieczorek Zbigniew s. Edwarda, 79. Winiarczyk-Kossakowska Małgorzata c. Henryka, 80. Żbikowski Władysław s. Stanisława,

za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju sportu:

KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

81. Janas Maria c. Wojciecha, 82. Olszewski Włodzimierz s. Mieczysława, 83. Sąsara Tadeusz s. Bolesława, 84. Wieliński Zygmunt s. Edmunda,

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

85. Błoński Jan s. Stanisława, 86. Cegłowska Krystyna c. Edwarda, 87. Drożdżyński Lech s. Józefa, 88. Dylewska-Światowiak Izabela c. Sylwestra, 89. Guzowski Ryszard s. Romana, 90. Kaliszan Czesław s. Michała, 91. Kępiński Robert s. Adama, 92. Kunce Ryszard s. Ryszarda, 93. Lipska Alicja c. Alfreda, 94. Łuczak Ryszard s. Stefana, 95. Nowakowska Krystyna c. Antoniego, 96. Romanowska Zofia c. Andrzeja, 97. Romanowski Marian s. Jana, 98. Rudnik Marian s. Ludwika, 99. Sawicki Waldemar s. Józefa, 100. Sikora Zbigniew s. Józefa, 101. Srokowski Michał s. Jana, 102. Wasiela Zygmunt s. Kazimierza, 103. Waraksa Eugeniusz s. Stefana,

za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju ratownictwa górniczego

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

104. Kajdasz Zygmunt s. Kazimierza,

za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju gospodarki narodowej

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

105. Bejma Zbigniew s. Stefana,

za wybitne zasługi w działalności społecznej, za otaczanie opieką miejsc pamięci narodowej

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

106. Kowalski Szczepan s. Mariana.