Nadanie orderów i odznaczeń.
M.P.1997.6.47
Akt indywidualnyPOSTANOWIENIE
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 6 września 1996 r.
o nadaniu orderów i odznaczeń.
Na podstawie art. 44 Ustawy Konstytucyjnej z dnia 17 października 1992 r. (Dz. U. Nr 84, poz. 426 z późniejszymi zmianami) oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450), na wniosek Ministra Spraw Zagranicznych, odznaczeni zostają:
za wybitne zasługi w propagowaniu polskiej kultury:
KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU
ODRODZENIA POLSKI
1 Rautenberg Renata,
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
2. Rychlicka Irena,
obywatele Rzeczypospolitej Polskiej i Stanów Zjednoczonych Ameryki:
w uznaniu wybitnych zasług w działalności na rzecz Polski
KRZYŻEM KOMANDORSKIM Z GWIAZDĄ
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
3. Zawodny Janusz,
za wybitne zasługi w działalności polonijnej:
KRZYŻEM OFICERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYP0SPOLITEJ POLSKIEJ
4. Chróścielewski Antoni, 5. Niedźwiecki Leszek, 6. Plech-Pieszczoch Julian,
KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU
ODRODZENIA POLSKI
7. Koszyca Kazimierz,
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
8. Bartosz Jan, 9. Chruściel Władysław, 10. Matynia Elżbieta, 11, Wnękowicz Ludwik,
za wybitne osiągnięcia artystyczne
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
12. Olbiński Józef,
za zasługi w działalności kombatanckiej
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
13. Czerkawski Kazimierz, 14. Dobrzycki Stanisław, 15. Kronyn Bernard, 16. Michalec Lucjan, 17. Walczak Eugeniusz,
obywatele Rzeczypospolitej Polskiej zamieszkali w Stanach Zjednoczonych Ameryki:
za wybitne zasługi w działalności polonijnej i kombatanckiej
KRZYŻEM OFICERSKIM
ORDERU ODRODZENIA POLSKI
18. Romanowski Tadeusz,
za zasługi w pracy duszpasterskiej i działalności polonijnej
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
19. ks. Osuch Michał,
obywatele Stanów Zjednoczonych Ameryki:
za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-amerykańskiej współpracy
KRZYŻEM OFICERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
20. Hooper James,
za wybitne zasługi w działalności polonijnej:
KRZYŻEM OFICERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
pośmiertnie
21. Bajak Sigmund,
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
22. Kulczycki John, 23. Leczmar Józef, 24. Makarewicz Thaddeus, 25. Migała Lucyna, 26. Popowski Karen,
za wybitne osiągnięcia naukowe
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
27. Gross Jan, 28. Grudzińska-Gross Irena, obywatele Republiki Węgierskiej
za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-węgierskiej współpracy gospodarczej:
KRZYŻEM OFICERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
29. Berényi Lajos,
KRZYŻEM KAWALERSKIM
ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
30. Györ Mihály.