Monitor Polski

M.P.1998.42.587

| Akt indywidualny
Wersja od: 30 listopada 1998 r.

POSTANOWIENIE
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 24 września 1998 r.
o nadaniu orderów.

Rej. 191 /98

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. (Dz. U. Nr 78, poz. 483) oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450), na wniosek Prezesa Rady Ministrów, zaopiniowany przez Kapitułę Orderu Odrodzenia Polski, odznaczeni zostają:

za wybitne osiągnięcia w dziedzinie socjologii, za zasługi w pracy naukowo-dydaktycznej

KRZYŻEM KOMANDORSKIM Z GWIAZDĄ

ORDERU ODRODZENIA POLSKI

1. Assorodobraj-Kula Nina c. Norberta,

za wybitne zasługi dla oświaty polskiej, za osiągnięcia w tajnym nauczaniu podczas II wojny światowej:

KRZYŻEM KOMANDORSKIM

Z GWIAZDĄ ORDERU ODRODZENIA POLSKI

2. Czubryńska Aldona c. Longina, 3. Mizerska Alina c. Włodzimierza,

KRZYŻEM KOMANDORSKIM

ORDERU ODRODZENIA POLSKI

4. Jakubowska Natalia c. Stanisława, 5. Jarema Maria c. Franciszka, 6. Skalska Zofia c. Władysława, 7. Zimmer Bolesław s. Jana,

KRZYŻEM OFICERSKIM

ORDERU ODRODZENIA POLSKI

8. Andrzejewska Zenobia c. Józefa, 9. Balcerek Marta c. Jana, 10. Dembska Wanda c. Mikołaja, 11. Dwornik Franciszek s. Michała, 12. Grabowska Maria c. Juliana, 13. Janik Ludwik s. Pawła, 14. Kadzidłowska Agnieszka c. Antoniego, 15. Karpiński Janusz s. Mariana, 16. Kołatek Waleria c. Józefa, 17. Kucharski Stanisław s. Antoniego, 18. Kulczyńska Władysława c. Władysława, 19. Ligenza vel Ozimek Teofil s. Marka, 20. Łebek Władysław s. Władysława, 21. Łomot Zenobia c. Kacpra, 22. Malecka Maria c. Ignacego, 23. Małys Paulina c. Wojciecha, 24. Micek Władysław s. Józefa, 25. Okręt Genowefa c. Józefa, 26. Piskorczyk Maria c. Michała, 27. Sieniuta Maciej s. Dymitra, 28. Skutnik Janina c. Jana, 29. Sochacka Janina c. Władysława, 30. Świderski Józef s. Jana, 31. Wołek Anna c. Jana, 32. Zaręba Władysław s. Wawrzyńca, 33. Zabicka Irena c. Edwarda,

KRZYŻEM KAWALERSKIM

ORDERU ODRODZENIA POLSKI

34. Abramczuk Zofia c. Juliana, 35. Ankowska Janina c. Stanisława, 36. Bednarek Maria c. Jana, 37. Biłyk Stanisława c. Szymona, 38. Buczyńska Aleksandra c. Marcelego, 39. Czarnecka Stanisława c. Waleriana, 40. Dmowska Helena c. Franciszka, 41. Dużyk Antonina c. Rudolfa, 42. Golec Zofia c. Feliksa, 43. Grabowska Michalina c. Lucjana, 44. Hordyńska Helena c. Piotra, 45. Jarząbek Henryka c. Andrzeja, 46. Juszczyk Halina c. Stefana, 47. Koza Irena c. Jana, 48. tukomska Irena c. Aleksandra, 49. Obarska Zdzisława c. Piotra, 50. Rygielska Helena c. Franciszka, 51. Serwońska Edwarda c. Władysława, 52. Sokołowska Alina c. Bolesława, 53. Świsulska Helena c. Wojciecha, 54. Wasilewska Jadwiga c. Karola, 55. Waszkiel Irena c. Karola, 56. Wichan Marianna c. Stanisława, 57. Ziółkowski Tadeusz s. Michała,

za wybitne osiągnięcia w pracy naukowo-dydaktycznej, za zasługi dla rozwoju gospodarki narodowej:

KRZYŻEM KOMANDORSKIM Z GWIAZDĄ

ORDERU ODRODZENIA POLSKI

58. Lis Stanisław s. Stefana, 59. Wilczyński Wacław s. Wacława,

KRZYŻEM KOMANDORSKIM

ORDERU ODRODZENIA POLSKI

60. Grudzewski Wiesław s.Rudolfa,

KRZYŻEM KAWALERSKIM

ORDERU ODRODZENIA POLSKI

61. Hejduk Irena c. Władysława, 62. Wieczorkowski Ryszard s. Mariana,

za wybitne osiągnięcia w pracy naukowo-badawczej, za zasługi w pracy dydaktycznej:

KRZYŻEM KOMANDORSKIM

ORDERU ODRODZENIA POLSKI

63. Marciniec Bogdan s. Kazimierza, 64. Trzebski Andrzej s. Bolesława,

KRZYŻEM OFICERSKIM

ORDERU ODRODZENIA POLSKI

65. Fonberg Elżbieta c. Ignacego, 66. Grębecki Andrzej s. Tadeusza, 67. Taberski Roman s. Stanisława,

KRZYŻEM KAWALERSKIM

ORDERU ODRODZENIA POLSKI

68. Barańska Jolanta c. Józefa, 69. Burewicz Andrzej s. Franciszka, 70. Grzelakowska-Sztabert Barbara c. Jana, 71. Kaczmarek Leszek s. Tadeusza, 72. Klein Andrzej s. Wiktora, 73. Konowat Andrzej s. Mariana, 74. Kurzyński Michał s. Edwarda, 75. Kuźnicki Jacek s. Leszka, 76. Nałęcz Maciej s. Macieja, 77. Niewiadomska Katarzyna c. Jana, 78. Pojmańska Teresa c. Tadeusza, 79. Przygoda Zbigniew s. Józefa, 80. Rzepka Wojciech s. Mariana, 81. Trepińska Janina c. Józefa,

za wybitne zasługi dla rozwoju medycyny, za osiągnięcia w pracy naukowo-dydaktycznej:

KRZYŻEM KOMANDORSKIM

ORDERU ODRODZENIA POLSKI

82. Miętkiewski Eugeniusz s. Józefa,

KRZYZEM OFICERSKIM

ORDERU ODRODZENIA POLSKI

83. Betlejewski Stanisław s. Jana, 84. Bilski Ryszard s. Eugeniusza, 85. Boroń Zdzisław s. Piotra, 86. Gabryelewicz Antoni s. Władysława, 87. Kałużny Józef s. Wacława, 88. Kowalik Sylwester s. Stefana, 89. Machoy Zygmunt s. Stanisława, 90. Szymański Wiesław s. Józefa, 91. Urasiński Ignacy s. Franciszka, 92. Wiechowski Seweryn s. Józefa,

KRZYŻEM KAWALERSKIM

ORDERU ODRODZENIA POLSKI

93. Bożiłow Wladimir s. Wladimira, 94. Farbiszewski Ryszard s. Adama, 95. Jaworska Danuta c. Leona, 96. Kaczmarski Maciej s. Wincentego, 97. Latawiec-Mazurkiewicz Irena c. Bolesława, 98. Musiatowicz Bogusław s. Józefa, 99. Konin-Walknowska Elżbieta c. Maksymiliana, 100. Rzepka-Górska Izabella c. Augusta, 101. Talar Jan s. Władysława, 102. Waszak Barbara c. Aleksandra, 103. Zieliński Stanisław s. Tadeusza,

za wybitne zasługi w gromadzeniu i pomnażaniu zbiorów bibliotecznych Uniwersytetu Jagiellońskiego

KRZYŻEM KAWALERSKIM

ORDERU ODRODZENIA POLSKI

104. Malik Teresa c. Włodzimierza, 105. Mietelska-Ciepierska Agnieszka c. Leona,

za wybitne zasługi w pracy pedagogicznej

KRZYŻEM KAWALERSKIM

ORDERU ODRODZENIA POLSKI

106. Bartczak Jadwiga c. Józefa, 107. Bartnik Adam s. Stefana, 108. Bobińska Henryka c. Stefana, 109. Bolewski Marian s. Czesława, 110. Chęciek Mieczysław s. Józefa, 111. Cienciała Aniela c. Karola, 112. Deniczuk Mieczysław s. Antoniego, 113. Domasik Teresa c. Juliana, 114. Gączyńska Aleksandra c. Juliana, 115. Graboń Kazimierz s. Jana, 116. Grabowski Jerzy s. Antoniego, 117. Grzybek Maria c. Wojciecha, 118. Guss Łucja c. Władysława, 119. Herden Franciszek s. Fryderyka, 120. Jarnut Ireneusz s. Konstantego, 121. Jarota Anna c. Bolesława, 122. Józefiak Ryszard s. Henryka, 123. Kaczkowska Barbara c. Stanisława, 124. Kaczmarek Janina c. Jerzego, 125. Kalinowski Janusz s. Stanisława, 126. Kawałko Marian s. Kazimierza, 127. Kielak Irena c. Feliksa, 128. Kita Janina c. Stanisława, 129. Knafel Krystyna c. Jana, 130. Komorowska Mirosława c. Czesława, 131. Kosmowska Irena c. Edmunda, 132. Kozłowska Halina c. Józefa, 133. Krop Jan s. Jana, 134. Kuchniak Jadwiga c. Jana, 135. Kurzydło Kazimiera c. Romana, 136. Kutkiewicz Emilia c. Karola, 137, Łapińska Zofia c. Mieczysława, 138. Maciejewska Elżbieta c. Tadeusza, 139. Mirek Bożena c. Feliksa, 140. Modrzewska Danuta c. Władysława, 141. Nowak Irena c. Michała, 142. Nowicka Maria c. Józefa, 143. Okleja Krystyna c. Władysława, 144. Owczarek Czesław s. Franciszka, 145. Pająk Genowefa c. Andrzeja, 146. Pawlak Edward s. Bolesława, 147. Piętakiewicz Henryka c. Bronisława, 148. Pol Jarosław s. Władysława, 149. Politowska Aleksandra c. Piotra, 150. Ponikowska Zofia c. Narcyza, 151. Ptak Henryk s. Jana, 152. Sak Jerzy s. Władysława, 153. Siczek Waldemar s. Mariana, 154. Skawińska Barbara c. Franciszka, 155. Skrzypczak Leokadia c. Aleksandra, 156. Staszyński Władysław s. Bronisława, 157. Szefer Ewa c. Stanisława, 158. Szeligowska Krystyna c. Władysława, 159. Szufranowicz Edward s. Wawrzyńca, 160. Tomalczyk Wojciech s. Edwarda, 161. Tomaszewska Krystyna c. Franciszka, 162. Włodarczyk Krystyna c. Stefana, 163. Ziółkowska Emilia c. Jana.