Monitor Polski

M.P.1952.A-52.768

| Akt indywidualny
Wersja od: 20 czerwca 1952 r.

POSTANOWIENIE
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ
z dnia 1 maja 1952 r.
o nadaniu odznaczeń państwowych,

Nr 4/278/52.

(Na podstawie uchwały Rady Państwa z dnia 27 marca 1947 r.)

Na wniosek Ministra Budownictwa Przemysłowego - za zasługi w pracy zawodowej - odznaczeni zostają:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

1. Dąbrowski Zdzisław, 2. Karpiejczyk Stanisław, 3. Skoczek Józef.

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

4. Baszczyk Stanisława, 5. Berens Tadeusz, 6. Borkowski Władysław, 7. Cierlica Jan, 8. Ciuk Czesław, 9. Dąbrowski Bronisław, 10. inż. Dąbrowski Stefan, 11. Dylewski Edmund, 12. Filas Kazimierz, 13. Garyantesiewicz Lucjan, 14. Gruza Edward, 15. Hoffmann Stanisław, 16. Jamrozik Izydor, 17. Janik Władysław, 18. Kacprzak Feliks, 19. Kmieciak Stanisław, 20. Kocjan Tadeusz, 21. Kossowski Michał, 22. Krzemiński Czesław Karol, 23. Krzywda Antoni, 24. Kubisiak Józef, 25. Lachman Władysław, 26. Major Mieczysław, 27. Marona Władysław, 28. Maślankiewicz Gustaw, 29. Obuch Benedykt, 30. Ossowski Zygmunt, 31. Pasternak Wacław, 32. Piotrowski Romuald, 33. Podolski Alojzy, 34. Prusakowski Leonard, 35. Siedlecki Jan, 36. Sródecki Kazimierz, 37. Szczepański Stanisław, 38. Szczypiorski Wiesław, 39. Toporek Mieczysław, 40. Waksman Abram, 41. Wdowczyk Jan, 42. Wilczewska Eligia, 43. Zdanowicz Józef.

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI po raz II

44. Kudliński Jan.

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

45. Ambroziak Stanisław, 46. Bek Jan, 47. Berger Marian, 48. Białach Jan, 49. Binczak Czesław, 50. Biskup Stanisław, 51. Budek Tadeusz, 52. Butkiewicz Władysław, 53. Chmurzyński Stanisław, 54. Ciesielski Stanisław, 55. Dudek Eugeniusz, 56. Dulian Mieczysław, 57. Durka Stefan, 58. Dziubek Czesław, 59. Felski Jerzy, 60. Foltyński Walenty, 61. Gałkowski Kazimierz, 62. Grzyb Józef, 63. Karpiński Edmund, 64. Klimek Tadeusz, 65. Klonowski Jan, 66. Komaryszyn Mikołaj, 67. Kowalski Jan, 68. Krawiec Michał, 69. Krokowski Artur, 70. Kwerko Tadeusz, 71. Liszka Stanisław, 72. Łukaszewski Henryk, 73. Machaj Bronisława, 74. Maciejewski Józef, 75. Majcher Władysław, 76. Markiewicz Aleksander, 77. Meyer Mieczysław, 78. Młynczak Władysław, 79. Nawracaj Anna, 80. Nowak Stanisław, 81. Opara Tadeusz, 82. Oska Edward, 83. Piekarz Józef, 84. Pietraszko Anna, 85. Polak Piotr, 86. Pozniak Piotr, 87. Rak Władysław, 88. Romel Stanisław, 89. Slatnik Alfred, 90. Słupek Józef, 91. Sudak Józef, 92. Szabo Stanisław, 93. Szmigrodzki Stanisław, 94. Szor Franciszek, 95. Szymanek Marian, 96. Wichrowski Józef, 97. Zawadzki Wacław, 98. Zonek Jerzy.