Monitor Polski

M.P.2020.439

| Akt indywidualny
Wersja od: 21 maja 2020 r.

POSTANOWIENIE
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 21 lutego 2020 r.
o nadaniu odznaczeń

Rej. 51/2020

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. z 2020 r. poz. 138) odznaczeni zostają:

za zasługi dla kultury polskiej

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

1. ppor. Flis Piotr,

na wniosek Ministra Infrastruktury

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju budownictwa

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

2. Witkowski Andrzej, na wniosek Ministra Zdrowia

za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

3. Donimirski Jerzy Maria,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

4. Dziuba Arkadiusz Jan, 5. Hojda-Nowak Anna Maria, 6. Nowak Ewelina, 7. Skolmowska Edyta Anna, 8. Wesołowska-Starzec Hanna Maria,

na wniosek Wojewody Kujawsko-Pomorskiego

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej:

9. Kościński Sławomir Edmund, 10. Przybylski Artur,

za zasługi w popularyzowaniu strzelectwa sportowego

11. Rosiński Krzysztof Stanisław,

na wniosek Wojewody Lubelskiego za zasługi dla kultury polskiej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

12. Chomik-Kazarian Teresa, na wniosek Wojewody Łódzkiego

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

za zasługi w działalności związkowej na rzecz środowiska kolejarzy

13. Brzóskowska Marianna,

za zasługi w upamiętnianiu historii Polski:

14. Głowacz Daniel Franciszek, 15. Grabowska Irena Elżbieta, 16. Spirydonow Michał Maciej, 17. Wesołowski Zbigniew Ignacy,

na wniosek Wojewody Małopolskiego

za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

18. Ciupek Krzysztof Stanisław, 19. Halski Radosław Maciej, na wniosek Wojewody Mazowieckiego za zasługi w upamiętnianiu historii Polski:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

20. Olichwiruk Andrzej,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

21. Filipowiak Miłosz Władysław, 22. Milewski Edward, 23. Nikołajuk Jan, 24. Tomaszewski Bogusław Andrzej,

25. Waseńczuk Piotr Bartosz,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej

26. Smater Stanisław,

za zasługi w działalności na rzecz upamiętniania Żołnierzy Wyklętych:

27. Stępień-Jurzyk Małgorzata Anna, 28. Wieszczycka Anna Karina, na wniosek Wojewody Podkarpackiego

za zasługi w działalności społecznej, za wkład w rozwój samorządności

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

29. Berestecki Andrzej,

na wniosek Wojewody Pomorskiego

za zasługi w działalności społecznej na rzecz rozwoju polskiej gospodarki morskiej, za propagowanie wartości patriotycznych

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

30. Szubrycht Tomasz Ryszard, na wniosek Wojewody Śląskiego

za zasługi w działalności społecznej, za wkład w rozwój samorządu pielęgniarskiego:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

31. Korzonkiewicz Małgorzata,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

32. Gawlas-Kaczmarczyk Leokadia Stefania, 33. Pochłódka Krystyna, 34. Syguła Krystyna Regina, na wniosek Wojewody Warmińsko-Mazurskiego

za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

35. Kotewicz Marian Andrzej, 36. Ławicki Roch Józef.