Monitor Polski

M.P.2020.281

| Akt indywidualny
Wersja od: 13 marca 2020 r.

POSTANOWIENIE
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 28 stycznia 2020 r.
o nadaniu odznaczeń

Rej. 25/2020

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. z 2020 r. poz. 138) odznaczeni zostają:

na wniosek Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju polskiego rolnictwa:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

1. Nowacka Anna Albertyna, 2. Piszczek Jacek Józef,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

3. Kałuski Tomasz, 4. Obrępalska-Stęplowska Aleksandra Julia,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

5. Dobosz Renata Łucja, 6. Drzewiecki Sławomir, 7. Horoszkiewicz-Janka Joanna, 8. Kaczyński Piotr, 9. Nijak Katarzyna Małgorzata, 10. Płonka Marlena Agnieszka, 11. Trzmiel Katarzyna, 12. Zamojska Joanna Barbara,

na wniosek Ministra Sportu

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

13. Dziuba Marek,

na wniosek Ministra Sprawiedliwości

za zasługi w działalności na rzecz dzieci i młodzieży, za przeciwdziałanie przemocy w rodzinie

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

14. Pawlikowska-Adamczak Ewa Maria, 15. Nowaczyk Agnieszka Karolina,

na wniosek Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej

za zasługi w dokumentowaniu i upamiętnianiu prawdy o najnowszej historii Polski

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

16. Nawrocki Karol Tadeusz,

na wniosek Prezesa Polskiej Akademii Nauk

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju nauki:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

17. Filip Małgorzata Maria, 18. Wardas Jadwiga Stanisława,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

19. Mika Joanna Gabriela,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

20. Gołembiowska Krystyna Czesława, 21. Jantas Danuta Maria, 22. Kajta Małgorzata, 23. Roman Adam, 24. Starowicz-Bubak Katarzyna Maria, 25. Szewczyk Bernadeta, 26. Tokarski Krzysztof,

na wniosek Wojewody Dolnośląskiego

za zasługi w działalności na rzecz propagowania historii Polski oraz zachowania tożsamości kulturowej regionu:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

27. Hebzda-Sołogub Beata,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

28. Sołogub Piotr Adam,

na wniosek Wojewody Lubelskiego

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej:

29. Bednarski Jacek Mariusz, 30. Sidor Marek,

za zasługi w upowszechnianiu i kultywowaniu dziedzictwa narodowego

31. Wójcik Katarzyna Kinga,

na wniosek Wojewody Śląskiego

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju turystyki

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

32. Greń Krzysztof Franciszek,

na wniosek Wojewody Warmińsko-Mazurskiego:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

za zasługi dla kultury polskiej

33. Ptaszyńska Eliza Kornelia,

za upamiętnianie prawdy historycznej

34. Wołoszczak Grzegorz,

za zasługi w działalności na rzecz ochrony przyrody

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

35. Lwow-Kaczyński Jan,

na wniosek Wojewody Wielkopolskiego

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania polskiego wędkarstwa:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

36. Moździerski Andrzej Jarosław,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

37. Czyżewski Kazimierz, 38. Osiński Bogdan, 39. Rozpłoch Ryszard Józef, 40. Teodorowicz Ryszard, 41. Węglowski Jan, 42. Wielgosz Eugeniusz, 43. Witt Henryk Rajmund,

na wniosek Wojewody Zachodniopomorskiego

za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, za propagowanie idei czerwonokrzyskiej

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

44. Łagiewka Jacek Zygmunt.