Monitor Polski

M.P.2018.1057

| Akt indywidualny
Wersja od: 2 listopada 2018 r.

POSTANOWIENIE
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 10 sierpnia 2018 r.
o nadaniu odznaczeń

Rej. 353/2018

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. z 2018 r. poz. 400 i 730) odznaczeni zostają:

na wniosek Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju nauki:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

1. Drozd Roman 2. Milewska Teresa Maria 3. Sobisz Zbigniew Ryszard,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

4. Krawiec-Złotkowska Krystyna 5. Marek Aneta Joanna 6. Pasławski Marek Kazimierz 7. Taraszkiewicz Beata Krystyna 8. Zlot-Sobierajska Bogumiła Małgorzata,

na wniosek Ministra Środowiska

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju leśnictwa:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

9. Zalewski Stanisław Józef,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

10. Kanecki Krzysztof Stanisław 11. Mazur Artur Grzegorz 12. Zaczyńska Lidia Danuta,

na wniosek Wojewody Dolnośląskiego:

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

13. Seweryn Irena Halina,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

14. Wilk Barbara,

za zasługi w propagowaniu wartości patriotycznych:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

15. Jóźwiak Elżbieta 16. Jóźwiak Ireneusz Józef 17. Osieleniec-Moszczyńska Katarzyna 18. ks. Tur Przemysław Artur,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

19. Derra Tomasz Jakub 20. Dołęgowska Jolanta Nina 21. Mas Andrzej Mirosław 22. Prądzińska Alicja Regina 23. Walewska Lidia 24. Ziomek Jerzy Andrzej,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

za zasługi w działalności na rzecz samorządu lekarskiego:

25. Knast Piotr Maciej 26. Krawiecka-Jaworska Ewa Beata 27. Polek Barbara Maria,

za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy oraz wsparcia

28. Leśnik Marta Barbara,

za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej:

29. Opoń Alicja 30. Woeltz Piotr,

na wniosek Wojewody Kujawsko-Pomorskiego:

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

31. Lubrant Robert,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

32. Orzechowska Teresa Jadwiga,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

33. Świerczyńska Anna Beata,

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju rolnictwa

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

34. Goc Józef 35. Lewandowski Edward 36. Mierzejewski Mirosław Karol 37. Nowak Ryszard Jan 38. Pączka Kazimierz Roman 39. Radoszewski Jan Antoni,

na wniosek Wojewody Lubuskiego:

za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, za propagowanie idei czerwonokrzyskiej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

40. Laskowski Ryszard Adam,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

41. Barszczak Janusz Ernst 42. Rybarczyk Tomasz Marian,

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

43. Buraczewski Janusz, 44. Rawa Mirosław Andrzej,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

45. Szeluga Jacek Piotr,

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju rolnictwa

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

46. Kwiatkowski Kazimierz,

na wniosek Wojewody Małopolskiego:

za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

po raz drugi

47. Biernat Bronisław,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

48. Maślaniec Stanisław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

49. Krawontka Marian 50. Wszołek Przemysław,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

51. Bryja Jan 52. Gaweł Mirosław 53. Hatała Jan Edward 54. Kracik Wojciech 55. Łazarski Piotr 56. Sekunda Jan 57. Siwek Janusz 58. Sowa Józef,

za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

59. Łoziński Adam Andrzej,

za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, za propagowanie idei czerwonokrzyskiej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

60. Witek Jacek Witold,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

61. Rak Jan,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

62. Burnat Tomasz Grzegorz 63. Czyż-Traks Iwona 64. Dragosz Marek 65. Jarosz Robert 66. Lato Jacek 67. Madej Antoni Jan,

za zasługi w kultywowaniu i propagowaniu muzyki chóralnej

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

68. Michalik Marek Andrzej, 69. Młynarczyk Krzysztof,

na wniosek Wojewody Mazowieckiego

za zasługi w działalności na rzecz upamiętniania tradycji regionalnych i patriotycznych:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

70. ks. Mrowca Jan,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

71. Godzina Stanisław,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

72. Kowalski Edward 73. Żerański Wojciech,

na wniosek Wojewody Podkarpackiego

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

74. Mach Adam,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

75. Bednarz Robert Jan 76. Kozak Tomasz 77. Krawiec Krzysztof 78. Połeć Jan Roman 79. Siek Henryk Tadeusz 80. Siek Mirosław Michał 81. Snoch Robert 82. Sroka Józef 83. Tofilski Andrzej Antoni 84. Waliłko Gabriel Stanisław,

na wniosek Wojewody Śląskiego

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

85. Maćkowska Danuta Zofia,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

86. Bartków Maciej Piotr 87. Borówka Borys Aleksander 88. Dutkiewicz Katarzyna Maria 89. Rajca Cezary Dominik 90. Suliga Ryszard,

na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego:

za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, za propagowanie idei czerwonokrzyskiej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

91. Filipek Jarosław,

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

92. Krawczyńska Bogusława,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

93. Koniusz Zbigniew Adam,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

94. Wiatr Paweł,

na wniosek Wojewody Wielkopolskiego

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

95. Caliński Roman Józef.