Nadanie odznaczeń.
M.P.2018.390
Akt indywidualnyPOSTANOWIENIE
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 26 lutego 2018 r.
o nadaniu odznaczeń
Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. z 2018 r. poz. 400) odznaczeni zostają:
za zasługi dla kultury polskiej
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
1. Pawelec Maria,
na wniosek Wojewody Kujawsko-Pomorskiego
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej
2. Dunajski Marcin,
za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej
3. Stusik Piotr Ryszard,
na wniosek Wojewody Lubelskiego:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju działalności społecznej i pracy duszpasterskiej, za pielęgnowanie i upowszechnianie historii Polski
4. ks. Kwietniewski Włodzimierz,
za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju działalności społecznej i pracy duszpasterskiej, za zasługi w ratowaniu zabytków
5. ks. Markiewicz Edmund,
za zasługi w działalności społecznej i pracy duszpasterskiej, za propagowanie tradycji patriotycznych i upowszechnianie historii Polski
6. ks. Zarębiński Eugeniusz,
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania kultury polskiej:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
7. Kulicka Jolanta,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
8. Zgiet Marta Anna,
za zasługi w popularyzowaniu współczesnej literatury oraz wiedzy o polszczyźnie
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
9. Turżańska Wiesława,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
10. Wysocka Aneta,
na wniosek Wojewody Łódzkiego:
za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
11. Małyszka Janusz,
za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
12. Michalski Józef Stanisław, 13. Wojtuniak Robert Adam,
na wniosek Wojewody Podkarpackiego
za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
14. Zrajko Jan Mieczysław,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
15. Burek Mieczysław Wojciech, na wniosek Wojewody Pomorskiego
za zasługi w działalności społecznej na rzecz upamiętniania historii Polski
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
16. Derewiecki Wojciech Janusz, 17. Reszke Piotr Brunon,
na wniosek Wojewody Śląskiego:
za zasługi w działalności na rzecz ochrony regionalnego dziedzictwa kulturowego
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi
18. Zieliński Jerzy Stefan,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
19. Rudnicki Grzegorz Jacek,
za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
20. Lempart Maciej,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
21. Stalica Tomasz,
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju nauki w dziedzinie medycyny
22. Arendt Jerzy,
za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej
23. Kajstura Władysław Franciszek,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej
24. Jędrysek Ireneusz,
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu
25. Michura Jerzy Teodor,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej na rzecz dzieci
26. Dorabiała Małgorzata,
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania bibliotekarstwa publicznego
27. Kot Dariusz Teofil,
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej, za promowanie idei wolontariatu
28. Lesiczka Jolanta Barbara,
na wniosek Wojewody Wielkopolskiego
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
29. Marciniak Jan,
na wniosek Wojewody Zachodniopomorskiego
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej, za promowanie kultury regionalnej
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
30. Burzyńska Tekla.