Monitor Polski

M.P.2018.56

| Akt indywidualny
Wersja od: 12 stycznia 2018 r.

POSTANOWIENIE
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 30 października 2017 r.
o nadaniu odznaczeń

Rej. 524/2017

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. z 2015 r. poz. 475 i 1266 oraz z 2016 r. poz. 1948) odznaczeni zostają:

na wniosek Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

za zasługi w działalności na rzecz Ochotniczych Hufców Pracy:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

1. Romatowski Adam Krzysztof, 2. Zacny Jolanta,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

3. Krystyniak Romuald Stanisław, 4. Nikołajuk Janusz Marek,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

5. Filarska Małgorzata Teresa, 6. Pawlak Żaneta, 7. Stępień Ryszard Józef, 8. Wolański Piotr,

na wniosek Głównego Lekarza Weterynarii

za zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia publicznego

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

9. Kulkiewicz Tadeusz Jan,

na wniosek Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych

za zasługi w działalności na rzecz upamiętniania historii Polski

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

10. Kołcz Elżbieta, 11. Nowak Janusz Antoni,

na wniosek Wojewody Dolnośląskiego:

za zasługi w działalności społecznej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

12. Denes Tadeusz Bogdan Marcin,

za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, za propagowanie idei czerwonokrzyskiej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

13. Kasiuk Eugeniusz, 14. Mintus Mirosław, 15. Szewczyk Kazimierz,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

16. Kosiorowski Jan,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

17. Dawidow Dariusz Paweł, 18. Halczuk Janusz, 19. Kocańda Roman Andrzej, 20. Kulikowski Sebastian Waldemar, 21. Morzyński Krzysztof Piotr, 22. Olejarczyk Janusz Maciej, 23. Przybyłowicz Barbara Zdzisława, 24. Sikorski Andrzej, 25. Wiąckiewicz Sebastian Paweł, 26. Włodyka Paweł Karol,

za wkład w rozwój edukacji międzykulturowej

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

27. Dembiec Bogdan Jerzy, 28. Tracz Ewa Maria,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

za zasługi w działalności na rzecz środowiska kombatantów, za wkład w rozwój edukacji historycznej

29. Gosiewski Eugeniusz,

za zasługi w działalności na rzecz ratownictwa górniczego

30. Krzepkowski Andrzej,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu

31. Popek Michał Czesław,

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania rękodzieła artystycznego

32. Smoleńska Helena,

na wniosek Wojewody Kujawsko-Pomorskiego

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

33. Grabiński Jan,

na wniosek Wojewody Lubuskiego

za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, za propagowanie idei czerwonokrzyskiej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

34. Duczmiński Romuald Franciszek,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

35. Klisowski Ryszard, 36. Kluczyński Krzysztof, 37. Ludkowski Roman, 38. Ostapczuk Marek Andrzej,

na wniosek Wojewody Małopolskiego:

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju edukacji międzykulturowej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

39. Kieres Jolanta, 40. Komar Halina,

za zasługi w działalności społecznej na rzecz wychowania dzieci i młodzieży:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

41. Modrzejewska Monika,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

42. Bożyk Jerzy, 43. Brzezińska Barbara Anna, 44. ks. Buzała Rafał Marcin, 45. Moździerz Katarzyna, 46. Pałka Elżbieta, 47. Peciak Monika Izabela, 48. Żółty Ewa Wiktoria,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

49. Widomska Lucyna,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu

50. Karpiński Łukasz,

za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej

51. Tylawski Andrzej,

za zasługi w propagowaniu wartości patriotycznych:

52. Czapla Marek Rafał,

53. Schejbal-Dereń Katarzyna,

na wniosek Wojewody Podlaskiego

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

za zasługi w działalności na rzecz upamiętniania miejsc pamięci narodowej

54. Łapiński Piotr Anatol,

za zasługi w działalności na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie

55. Tuszyńska Anna,

na wniosek Wojewody Śląskiego

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

56. ks. Torbus Włodzimierz Franciszek,

na wniosek Wojewody Warmińsko-Mazurskiego

za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, za propagowanie idei czerwonokrzyskiej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

57. Skuzjus Janusz Mieczysław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

58. Kłodowski Zbigniew,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

59. Wądołowski Sławomir Krzysztof,

na wniosek Wojewody Wielkopolskiego:

za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, za propagowanie idei czerwonokrzyskiej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

60. Aleksandrzak Bogusław Tomasz, 61. Kolosza Paweł, 62. Kuchciak Grzegorz Aleksander, 63. Parucki Przemysław, 64. Sołtysiak Zbyszek, 65. Staszewski Olgierd, 66. Szychowski Roman,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

67. Glinka Jan, 68. Krasicki Wacław Kazimierz, 69. Swora Mieczysław, 70. Szparagowski Grzegorz,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

71. Augustyniak Mariusz, 72. Bielecki Adam, 73. Cichy Marek, 74. Drasik Agata, 75. Dudziak Bogdan, 76. Harabasz Damian, 77. Hołoga Tomasz, 78. Jankowski Marek, 79. Komischke Romuald, 80. Leśniewski Robert, 81. Małecki Dariusz Józef, 82. Markiewicz Zdzisław, 83. Rzepka Jarosław, 84. Strauchmann Daniel, 85. Szajkowski Mirosław, 86. Włoch Krzysztof Piotr,

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

87. Klauza Jan.