Monitor Polski

M.P.2017.784

| Akt indywidualny
Wersja od: 7 sierpnia 2017 r.

POSTANOWIENIE
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 8 czerwca 2017 r.
o nadaniu odznaczeń

Rej. 268/2017

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. z 2015 r. poz. 475 i 1266 oraz z 2016 r. poz. 1948) odznaczeni zostają:

na wniosek Ministra Środowiska

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju leśnictwa

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

1. Burzyński Mariusz Wiesław, 2. Jelonkiewicz Robert, 3. Kusiak Przemysław Maria,

na wniosek Ministra Zdrowia:

za zasługi w działalności społecznej na rzecz samorządu pielęgniarek i położnych:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

4. Bujas Zdzisław Józef, 5. Dargiewicz Lucyna, 6. Machniak Bernarda Ewa, 7. Mamińska Elżbieta, 8. Peplińska Halina Józefa, 9. Pietrowska Lilianna, 10. Ptok Krystyna Urszula,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

11. Czyż Zofia, 12. Korbicka Jolanta Barbara, 13. Kornowicz Bogusława Waleria, 14. Marcinkiewicz Marek Tomasz, 15. Szymankiewicz Małgorzata Ewa,

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju medycyny oraz ochrony zdrowia:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

16. Cieciura Tomasz Paweł,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

17. Nasiłowska Halina, 18. Żochowska Dorota,

na wniosek Wojewody Kujawsko-Pomorskiego:

za zasługi w działalności społecznej na rzecz osób potrzebujących pomocy oraz wsparcia:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

19. Kowaliszyn Marta Maria,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

20. Lintowicz Zdzisław Jan, 21. Wencka Ludwik Władysław,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

22. Durzyńska Maria, 23. Gąsiorek Grzegorz, 24. Górna Marlena Joanna, 25. Guzowska Gizela Irena, 26. Pawłowska Ewa Aleksandra, 27. Piniewski Wojciech, 28. Smoleński Henryk, 29. Wiśniewski Zygmunt,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

za zasługi w działalności społecznej, za upowszechnianie historii Polski

30. Brożek Alicja,

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej

31. Lipiński Ryszard,

na wniosek Wojewody Lubelskiego:

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

32. Miś Zdzisław Jerzy,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej:

33. Ambramczuk Mirosław, 34. Korszeń Kazimierz, 35. Łućko Bogdan, 36. Olszewski Sławomir, 37. Sienkiewicz Krzysztof, 38. Zalewski Grzegorz, 39. Żelazowski Andrzej Franciszek,

za zasługi w działalności społecznej, za upowszechnianie historii Polski

40. Szulc Dominik,

na wniosek Wojewody Łódzkiego

za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

41. Domiza Andrzej Waldemar, 42. Karalus Mariusz, 43. Ozimek Sławomir, 44. Supera Tadeusz,

na wniosek Wojewody Małopolskiego:

za zasługi w działalności społecznej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

po raz drugi

45. Szlanta Wacław Jan,

za zasługi w działalności na rzecz ratownictwa górskiego:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

46. Asman Piotr Jacek,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

47. Herniczek Jerzy Krzysztof, 48. Kozina Tomasz, 49. Krzeszowiak Dariusz Maciej, 50. Lipka Tomasz Andrzej, 51. Master Jacek Józef, 52. Sarlej Maciej Szymon, 53. Śliwiński Wojciech, 54. Trybała Marcin Piotr,

za zasługi w działalności społeczno-kulturalnej

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

55. Dziamba Stefan, 56. Graban Władysław,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej

57. Deda Krzysztof Marek,

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu:

58. Jacko Małgorzata, 59. Jodłowski Dariusz, 60. Kawiorski Aleksander,

na wniosek Wojewody Mazowieckiego

za zasługi w działalności na rzecz upowszechniania kultury i historii Polski

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

61. Grzenkowicz Bogdan, 62. Kupiszewska Małgorzata Barbara,

na wniosek Wojewody Opolskiego:

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej, za propagowanie idei Uniwersytetów Trzeciego Wieku

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

63. Podgórni Michalina Danuta,

za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

64. Śloderbach Zdzisław Józef,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

65. Jakubowicz Brygida Teresa,

na wniosek Wojewody Śląskiego

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju dziennikarstwa radiowego:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

66. Góra Jerzy, 67. Karmański Piotr, 68. Ornowski Piotr,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

69. Cierpioł Henryk, 70. Starzyński Bogumił,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

71. Ciesielska Ewa, 72. Dudzińska Anna, 73. Masiarek Mariusz, 74. Musioł Tadeusz, 75. Mysior Dorota, 76. Skowroński Wojciech, 77. Sojka-Cieplińska Anna, 78. Wieczorek Iwona,

na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego

za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

79. Pocheć Władysław,

na wniosek Wojewody Wielkopolskiego:

za zasługi w działalności społecznej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

80. Skąpska Stefania,

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania turystyki krajoznawczej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

81. Michalski Jan Aleksander,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

82. Peliński Henryk,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

83. Kubiak Paweł Marek,

za zasługi w działalności społecznej na rzecz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

84. Bernard Zbigniew Henryk,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy oraz wsparcia:

85. Bryl Marian, 86. Menzel Stefan, 87. Mikulewicz-Górecka Teresa, 88. Misiaczyk Krzysztof,

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu:

89. Karmelita Ewa, 90. Karmelita Zdzisław,

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej

91. Kemnitz Leon.