Monitor Polski

M.P.2016.606

| Akt indywidualny
Wersja od: 5 lipca 2016 r.

POSTANOWIENIE Nr REJ. 185/2016
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 4 maja 2016 r.
o nadaniu odznaczeń

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. z 2015 r. poz. 475 i 1266) odznaczeni zostają:
na wniosek Ministra Sportu i Turystyki

za zasługi dla rozwoju turystyki krajoznawczej

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

1. Gwizdek Bogdan, 2. Gwizdek Małgorzata, 3. Wojewski Janusz Bernard,

na wniosek Wojewody Lubuskiego:

za zasługi w działalności muzyczno-edukacyjnej na rzecz dzieci i młodzieży:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

4. Byczkiewicz Beata Teresa,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

5. Sokulska Jadwiga Monika,

za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

6. Urbański Jacek,

na wniosek Wojewody Łódzkiego:

za zasługi w działalności społecznej oraz promowanie historii lotnictwa

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

7. Kozłowska Wiesława Leokadia,

za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

8. Nowak Michał Piotr,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

9. Badziak Józef Bogdan, 10. Bednarek Ryszard, 11. Brzozowski Edward, 12. Serek Marian, 13. Wojciechowski Waldemar Jan, 14. Woźniak Krzysztof,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

15. Basiński Robert Adam, 16. Falkiewicz Czesław, 17. Karczewski Mirosław, 18. Kostrzewa Jerzy Marian, 19. Łacheta Wiesław, 20. Łukawski Wojciech Włodzimierz, 21. Miśkiewicz Ryszard Marian, 22. Pięta Mieczysław, 23. Samek Bogusław Robert, 24. Trakul Tadeusz Stanisław, 25. Urbański Krzysztof,

za zasługi w działalności społecznej na rzecz kultywowania oraz promowania muzyki orkiestr dętych:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

26. Olek Zygmunt Stanisław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

27. Baniak Florian Jan, 28. Głowacki Tadeusz Feliks, 29. Krzęć Artur, 30. Merta Marian Adam, 31. Morawski Zygmunt Szczepan, 32. Przybyła Lucjan, 33. Przybyła Tadeusz, 34. Warga Kazimierz,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

35. Skibiński Wojciech Tomasz,

za zasługi w działalności społecznej i samorządowej:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

36. Gajda Henryk Adam,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

37. Gandziarek Jolanta, 38. Lachowicz-Skrzyńska Małgorzata Maria,

na wniosek Wojewody Małopolskiego

w uznaniu trudu wychowania dzieci w rodzinie opartej na wspólnych wartościach moralnych - zaufaniu, współpracy i szacunku dla drugiego człowieka

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

39. Dryl Dorota, 40. Dryl Tomasz, 41. Jankiewicz Agnieszka, 42. Jankiewicz Artur, 43. Kwiatkowska Renata, 44. Kwiatkowski Mirosław, 45. Matuła Teresa, 46. Matuła Wojciech, 47. Ożóg Teresa, 48. Ożóg Jerzy, 49. Szymska Jadwiga, 50. Szymski Stanisław,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

za zasługi dla kultury polskiej

51. Dyczek Halina Beata,

za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy oraz wsparcia

52. Grelecki Adam,

za zasługi w działalności społecznej na rzecz osób niewidomych i niedowidzących:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

53. Handzlik Józef,

54. Węgrzynowicz Anna,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

55. Siedlecka Maria, 56. Tylka Anna, 57. Zyguła Tadeusz,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

58. Kowalczyk Halina, 59. Stachura Maria,

za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

60. Kurek Stefan,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

61. Krzywoń Tadeusz Stanisław,

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania turystyki krajoznawczej

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

62. Nieć-Cedrowska Maria,

za zasługi w działalności na rzecz kultywowania i upowszechniania tradycji ludowych:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

63. Wołek Wanda Karolina,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

64. Niesyczyńska Genowefa Maria,

za zasługi w działalności na rzecz wodnego ochotniczego pogotowia ratunkowego

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

65. Janikowska Karina Marta,

66. Wójcikowski Przemysław Łukasz,

na wniosek Wojewody Podkarpackiego

za zasługi w działalności społecznej oraz samorządowej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

67. Gwizdak Stanisław Jan,

na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego

za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

68. Olejarz Czesław,

na wniosek Wojewody Warmińsko-Mazurskiego za zasługi dla kultury polskiej

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

69. Sułkowski Piotr Eugeniusz,

na wniosek Wojewody Zachodniopomorskiego

za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

70. Turko Antoni Marian.