Nadanie odznaczeń.
M.P.2016.539
Akt indywidualnyPOSTANOWIENIE
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 16 marca 2016 r.
o nadaniu odznaczeń
Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. z 2015 r. poz. 475 i 1266) odznaczeni zostają:
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju nowoczesnych technologii w przemyśle lotniczym:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
1. Kajka Rafał, 2. Krawczyk Mariusz, 3. Małuj Józef Sławomir, 4. Nizik Magdalena,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
5. Bartnik Antoni, 6. Guła Paweł Sylwester, 7. Kaznowska Alicja Maria, 8. Krzysiak Andrzej, 9. Lubieniecki Marian Andrzej, 10. Słupecka Edyta Anna, 11. Stalewski Wieńczysław Krzysztof, 12. Sznajder Janusz,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
13. Błasiak Krzysztof Daniel, 14. Cichocka Ewa, 15. Czapski Paweł Piotr, 16. Kozaczuk Konrad Jerzy, 17. Manaj Wojciech Grzymisław, 18. Pancewicz Tomasz Grzegorz, 19. Rarata Grzegorz Piotr, 20. Surmacz Paweł, 21. Szmidt Michał Mateusz, 22. Tywoniuk Andrzej Dariusz, 23. Wasilewski Marcin, 24. Wichniarz Marzena Maria,
na wniosek Ministra Sportu i Turystyki
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i popularyzacji sportu
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
25. Witkowska Monika Katarzyna,
na wniosek Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych
za zasługi w działalności na rzecz środowisk kombatanckich
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
26. Wielewska Alina Eugenia,
na wniosek Wojewody Lubelskiego
za zasługi w upowszechnianiu wiedzy historycznej
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
27. Capała Artur Zbigniew,
na wniosek Wojewody Lubuskiego
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania kultury ludowej
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
28. Szupiluk Krzysztof, 29. Szupiluk Maria,
na wniosek Wojewody Łódzkiego
za zasługi w upowszechnianiu wiedzy o kulturze i historii regionu
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
po raz drugi
30. Żydek Mirosława Kazimiera,
na wniosek Wojewody Śląskiego:
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
31. Cieśla Marian Augustyn, 32. Michalik Jerzy Andrzej,
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
33. Rosijska Monika Katarzyna,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
34. Rymarczyk Andrzej Jan,
za zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia:
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
35. Gadowska-Cicha Anna Maria,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
36. Cieślar Grzegorz Jan,
na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego
za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
37. Toboła Zdzisław Stanisław,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
38. ks. Kornalski Adam, 39. Walasek Mirosław,
na wniosek Wojewody Wielkopolskiego
za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
40. Klimek Beata Małgorzata, 41. Malujda Janusz Stanisław,
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
42. Kurasiński Tomasz Paweł,
na wniosek Wojewody Zachodniopomorskiego
za zasługi w działalności na rzecz rozwoju budownictwa
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
43. Motylak Krzysztof Waldemar.