Monitor Polski

M.P.2016.310

| Akt indywidualny
Wersja od: 4 kwietnia 2016 r.

POSTANOWIENIE
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 28 stycznia 2016 r.
o nadaniu odznaczeń

Rej. 15/2016

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. z 2015 r. poz. 475 i 1266) odznaczeni zostają:

na wniosek Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju nauki:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

1. Deluga Waldemar Józef, 2. Gawlikowski Andrzej Zygmunt, 3. Kowalow Siergiej, 4. Łuszczkiewicz Andrzej Antoni, 5. Łyszkowicz Adam Bolesław, 6. Świątek Grzegorz, 7. Wesołowski Jacek, 8. Wierzbicka Agnieszka, 9. Wilczyński Krzysztof,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

10. Andrzejewska Jolanta, 11. Fidelus Anna Halina, 12. Franczak Anita, 13. Gaś Zbigniew Bronisław, 14. Goetzendorf-Grabowski Tomasz Janusz, 15. Gotlib Dariusz, 16. Kaczorowski Jerzy, 17. Olszewski Robert, 18. Orłowska Beata Anna, 19. Raj Ewa Sylwia,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

20. Kępa-Figura Danuta Zofia, 21. Mejor Mieczysław Jacek, 22. Sowa Teresa, 23. Szczepanowski Adam Edward, na wniosek Wojewody Kujawsko-Pomorskiego:

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju kultury:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

po raz drugi

24. Binkowski Bolesław, 25. Bułka Kazimierz Michał, 26. Cieślak Jerzy Adam, 27. Ratajek Mirosław Kazimierz, 28. Rzendkowski Marek Piotr, 29. Sander Roman,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

30. Kortas Roman Andrzej, 31. Moddelsee Alfred Wojciech, 32. Wieczorek Krzysztof Daniel, 33. Zubrzycki Lucjan Walerian,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

34. Kubicki Ludwik, 35. Mazur Elżbieta, 36. Podciborski Jarosław Eugeniusz, 37. Sidłowski Paweł Piotr, 38. Szopa Arkadiusz,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

39. Czechowski Krzysztof, 40. Felczak Maciej, 41. Jargiło Wiktor, 42. Kosik Karol, 43. Napierski Wiesław Tomasz, 44. Rezmer Krystian Antoni, 45. Rybacki Władysław, 46. Wieczorek Józef,

za zasługi w działalności na rzecz kształtowania postaw obywatelskich i pogłębiania świadomości historycznej młodego pokolenia

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

47. Małachowski Edward,

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju amatorskiego ruchu muzycznego:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

48. Nogacki Zbigniew Wojciech, 49. Szczepański Edmund,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

50. Filasiński Krzysztof Mariusz,

na wniosek Wojewody Podkarpackiego

za zasługi w upowszechnianiu i kultywowaniu tradycji ludowych

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

51. Bura Kazimiera, 52. Szajner Józefa, 53. Szałankiewicz Krystyna, 54. Szul Kazimiera, 55. Szyndlar Lidwina.