Monitor Polski

M.P.2015.868

| Akt indywidualny
Wersja od: 28 września 2015 r.

POSTANOWIENIE
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 7 lipca 2015 r.
o nadaniu odznaczeń

Rej. 265/2015

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. z 2015 r. poz. 475 i 1266) odznaczeni zostają:

na wniosek Ministra Zdrowia

za zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia oraz rozwoju transplantologii w Polsce:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

1. Bączkowska Teresa Maria, 2. Dwilewicz-Trojaczek Jadwiga, 3. Foroncewicz Bartosz, 4. Gozdowska Jolanta Joanna, 5. Januszewicz Magdalena Maria, 6. Kosieradzki Maciej, 7. Lisik Wojciech, 8. Mucha Krzysztof Jan, 9. Nawrot Ireneusz Franciszek, 10. Nowacka-Cieciura Ewa Bożena, 11. Pacho Ryszard Aleksander, 12. Pawlak Jacek Stanisław, 13. Pazik Joanna Tamara, 14. Perkowska-Ptasińska Agnieszka Karolina, 15. Podobińska Iwona Barbara, 16. Ratajczak Mariusz Zdzisław, 17. Rowiński Olgierd Ksawery, 18. Senatorski Grzegorz Andrzej, 19. Wszoła Michał,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

20. Bieniasz Monika, 21. Dęborska-Materkowska Dominika Farhanda, 22. Domagała Piotr Jan, 23. Dudek Krzysztof, 24. Grodzicki Mariusz, 25. Grzelak Ireneusz, 26. Jakimowicz Tomasz, 27. Kalinowski Piotr Marian, 28. Kornasiewicz Oskar Maria, 29. Paluszewska Monika Maria, 30. Pilecki Tomasz Wojciech, 31. Remiszewski Piotr, 32. Skalski Michał, 33. Smoter Piotr, 34. Urbanowska Elżbieta Maria, 35. Wieczorek Jolanta Maria, 36. Żegarska Jolanta, 37. Żuczkowska Ewa,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

38. Gil-Olkusznik Alicja, 39. Górski Łukasz, 40. Kieszek Rafał Adam, 41. Olewnikowska Krystyna,

za zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

42. Cierpka Lech Daniel, 43. Czauderna Piotr, 44. Deptała Andrzej, 45. Iwanicka-Grzegorek Ewa, 46. Krupka-Matuszczyk Irena Zofia, 47. Lichodziejewska-Niemierko Monika Teresa, 48. Malejczyk Magdalena, 49. Myśliwiec Małgorzata, 50. Rzyman Witold Karol, 51. Serafin-Król Małgorzata Elżbieta, 52. Smiatacz Tomasz, 53. Strużycka Izabela, 54. Woś Halina Barbara, 55. Wróblewski Tadeusz Mieczysław, 56. Zieniewicz Krzysztof Jarosław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

57. Cichorek Mirosława Anna, 58. Dąbek Józefa, 59. Hansdorfer-Korzon Rita Monika, 60. Hendiger Włodzimierz Zbigniew, 61. Hendryk Stanisław Leszek, 62. Kocić Ivan, 63. Kostrubiec Maciej, 64. Kwiatkowska Joanna, 65. Lewandowska Dorota Małgorzata, 66. Lipowski Dariusz Zbigniew, 67. Łuczkiewicz Maria Teresa, 68. Mielczarek Agnieszka Beata, 69. Pruszyński Jacek Jerzy, 70. Przyjałkowski Witold Feliks, 71. Romanowicz Grzegorz, 72. Rongies Witold Jan, 73. Światowiec Andrzej Jan, 74. Wiaderkiewicz Ryszard, 75. Zadurska Małgorzata,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

76. Bik Wojciech, 77. Chmielewski Marek Antoni, 78. Jagielska Gabriela Wiesława, 79. Janiszewski Maciej Andrzej, 80. Kamysz Wojciech, 81. Lewandowska-Pachecka Sylwia Joanna, 82. Markuszewski Michał, 83. Młynarczyk-Bonikowska Beata, 84. Pawłowska-Góral Katarzyna Maria, 85. Roik Marek Fryderyk, 86. Sieroń Aleksander Ludwik, 87. Studniarek Michał, 88. Syska-Sumińska Joanna Maria, 89. Szymańska Krystyna Zofia,

na wniosek Prezesa Polskiej Akademii Nauk

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju nauki:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

90. Chlebicki Andrzej, 91. Godzik Barbara Joanna, 92. Śliwa Lucyna Elżbieta, 93. Weiner Wanda Maria, 94. Wołowski Konrad Marceli,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

95. Nalepka Dorota Alicja, 96. Szarek-Łukaszewska Grażyna,

na wniosek Wojewody Lubelskiego

za zasługi w działalności na rzecz upamiętniania i upowszechniania wiedzy historycznej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

97. Rachfałowski Ryszard,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

98. Kamiński Antoni Tadeusz,

na wniosek Wojewody Lubuskiego:

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

99. Tomczyszyn Stanisław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej na rzecz rodzin i dzieci potrzebujących pomocy oraz wsparcia

100. Krajewska Alicja,

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju energetyki w Polsce

101. Pulkowska Ewa Teresa,

za zasługi w działalności na rzecz ratownictwa wodnego

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

102. Wesołowski Grzegorz,

na wniosek Wojewody Łódzkiego

za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

103. Chrzanowski Jan Kanty,

na wniosek Wojewody Podkarpackiego

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

104. Dziurgot Maciej Robert, 105. Warchoł Janusz Adam,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

106. Wiech Zbigniew Stanisław,

na wniosek Wojewody Pomorskiego:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

za zasługi w działalności społeczno-kulturalnej

107. Buski Zbigniew Stanisław,

za zasługi w upamiętnianiu historii Polski oraz upowszechnianiu wiedzy przyrodniczej

108. Mikoś Janusz Tadeusz,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

za zasługi w działalności na rzecz zrównoważonego rozwoju i partycypacji społecznej

109. Gerwin Marcin,

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej

110. Skwierawski Marcin Karol,

na wniosek Wojewody Śląskiego:

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

111. Jureczek Józef Franciszek,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

112. Frasunek Leszek Stanisław,

za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

113. Dudek Jan, 114. Szymański Edmund, 115. Wojtyra Mirosław Paweł,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

116. Droś Marian, 117. Kalbarczyk Witold Marek, 118. Matyszczak Robert Marian, 119. Strzelczak Mariusz,

za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, za propagowanie idei czerwonokrzyskiej:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

120. Mielnik Marek Sylwester,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

121. Ożóg-Gilowska Katarzyna Anna,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

za zasługi w działalności na rzecz środowiska kombatantów

122. Brejt Leszek Ireneusz,

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania pszczelarstwa

123. Jakubiec Józef Michał.