Monitor Polski

M.P.2015.450

| Akt indywidualny
Wersja od: 26 maja 2015 r.

POSTANOWIENIE
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 19 marca 2015 r.
o nadaniu odznaczeń

Rej. 89/2015

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. z 2015 r. poz. 475) odznaczeni zostają:

na wniosek Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju rolnictwa

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

1. Hammermeister Anna Zofia, 2. Skrzymowska Katarzyna,

na wniosek Ministra Sportu i Turystyki

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

3. Kłujszo Andrzej Waldemar,

na wniosek Wojewody Dolnośląskiego:

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

po raz drugi

4. Słoniewski Stanisław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

5. Porczyński Ryszard,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

6. Cwynar Michał, 7. Suchyta Zbigniew,

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu oraz rekreacji wśród dzieci i młodzieży

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

8. Kiryk Mariusz Jerzy,

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju bibliotekarstwa

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

9. Bielecka Urszula, 10. Waszczuk Daria Beata,

na wniosek Wojewody Lubuskiego za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

po raz drugi

11. Sygnecki Jerzy,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

12. Szpakowski Bronisław, 13. Turko Ryszard,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

14. Leszczyński Paweł,

na wniosek Wojewody Łódzkiego:

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

15. Litwiński Stanisław, 16. Ratajski Hieronim Jan,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

17. Niemirski Dominik,

za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

18. Stańczyk Stanisław,

na wniosek Wojewody Opolskiego

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i modernizacji rolnictwa

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

19. Płócieniczak Antoni,

na wniosek Wojewody Podkarpackiego:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i propagowania krótkofalarstwa:

20. Brodowicz Benedykt, 21. Lewko Tadeusz Jan, 22. Wołoszyn Bogdan Jerzy,

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu

23. Hałka Jerzy,

za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

24. Zarzycki Zdzisław Stanisław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

25. Jakubiec Tadeusz, 26. Michno Władysław Ryszard,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

27. Baran Jan, 28. Bęben Antoni, 29. Błaszczyk Grzegorz, 30. Bukielski Stanisław, 31. Depczyński Stanisław, 32. Flak Leszek, 33. Galej Stanisław, 34. Gąsior Bronisław, 35. Horodejczuk Ryszard, 36. Klimek Władysław, 37. Kuczyński Jacek, 38. Maraj Bogdan Jerzy, 39. Michalik Jan Antoni, 40. Mroziński Jan Mieczysław, 41. Murdzia Tadeusz, 42. Niećko Jerzy, 43. Padowski Józef, 44. Polniaszek Jerzy, 45. Różycki Jan, 46. Staroń Robert Ludwik, 47. Szałyga Andrzej, 48. Tomkiewicz Marek, 49. Ziętek Henryk Artur,

na wniosek Wojewody Podlaskiego

za zasługi w propagowaniu i upowszechnianiu kultury kresowej

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

50. Duc Elwira, 51. Jankowski Piotr, 52. Leonczuk Dominika, 53. Miśkiewicz Aleksander, 54. Mutniańska Anna, 55. Sadolewska Krystyna Wanda, 56. Surmasiewicz-Leonowicz Wanda,

na wniosek Wojewody Pomorskiego

za zasługi w działalności na rzecz ochrony środowiska wodnego, za propagowanie wędkarstwa

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

57. Jaruchowska Maria,

na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

58. Błaszczyk Bogdan Stanisław, 59. Nurek Justyna Anna,

na wniosek Wojewody Wielkopolskiego

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju kultury teatralnej

60. Grajewska Katarzyna,

za zasługi w propagowaniu tradycji oręża polskiego i obywatelskiego wychowania młodzieży

61. Światłowski Wiesław Krzysztof.