Nadanie odznaczeń.

Monitor Polski

M.P.2006.6.83

| Akt indywidualny
Wersja od: 26 stycznia 2006 r.

POSTANOWIENIE
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 14 grudnia 2005 r.
o nadaniu odznaczeń

Rej. 316/2005

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450, z 1999 r. Nr 101, poz. 1177, z 2000 r. Nr 62, poz. 718 oraz z 2002 r. Nr 74, poz. 676) odznaczeni zostają:

na wniosek Ministra Infrastruktury

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

1. Bartólewski Marcin, 2. Pisarek Jerzy Józef,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

3. Miękwicz Grzegorz Ireneusz,

na wniosek Ministra Środowiska

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

4. Zawiślak Stanisław,

na wniosek Prezesa Polskiej Akademii Nauk

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

5. Dąbrowska Maria Ewa, 6. Herman Marzenna Elżbieta,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

7. Bona Helena, 8. Brodzki Jerzy, 9. Janeczek Andrzej, 10. Kabzińska-Stawarz Iwona Maria, 11. Karpińska Krystyna Teresa, 12. Partyka Maria Joanna, 13. Pawlicka Elżbieta, 14. Sawicka Joanna Ewa,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

15. Kulczyńska Joanna Małgorzata,

na wniosek Wojewody Łódzkiego

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

po raz drugi

16. Błęcki Lechosław Kazimierz,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

17. Brzeziński Zbigniew, 18. Dymczak Janusz Szczepan, 19. Kopciński Tadeusz,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

20. Bokowiec Wojciech Andrzej, 21. Ciszewski Tomasz, 22. Kosińska Wanda Anna, 23. Moreń Danuta, 24. Perlikowska Helena, 25. Pękala Ewa Maria, 26. Praczkowska Wiesława, 27. Szmaja Marcin Andrzej, 28. Szyszkowska Urszula Jolanta, 29. Wolski Jacek, 30. Ziółkowska Krystyna,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

31. Bajon Barbara Halina, 32. Kostrzewska-Pielużek Grażyna Elżbieta, 33. Maślanka Małgorzata Barbara, 34. Mordawska Jolanta Grażyna, 35. Olczyk Małgorzata, 36. Rutecka-Wybraniec Wanda Helena, 37. Staszewski Ziemowit Stanisław, 38. Szerszeń Zbigniew, 39. Sztrajber Krzysztof Grzegorz, 40. Stępczyńska-Gortat Elżbieta Maria, 41. Ungier Monika, 42. Wardęga Ewa,

na wniosek Wojewody Małopolskiego:

za zasługi dla rozwoju kultury

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

43. Gruszecka Krystyna,

za zasługi w działalności społecznej na rzecz dzieci i młodzieży wiejskiej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

44. Baścik-Danisz Hanna Maria, 45. Faber Zygmunt Leopold, 46. Kaznowski Wojciech,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

47. Burzyński Krzysztof Roman, 48. Gremian Grażyna Danuta, 49. Zabajewska Izabela Halina,

za działalność na rzecz organizacji rolniczych, za zasługi dla środowiska lokalnego:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

50. Bugaj Stanisław, 51. Gut Donata, 52. Jelonek Julia, 53. Leśniak Ryszard Marian, 54. Murzyn Zofia, 55. Pierzchała Edward, 56. Pilch Kazimierz, 57. Piwowarczyk Jan Józef, 58. Sendor Józefa, 59. Spyrka Zofia, 60. Wyroba Krystyna,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

61. Krom Lucyna,

na wniosek Wojewody Mazowieckiego:

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

po raz drugi

62. Cybulska Magdalena Zofia,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

63. Banaszewska Wiesława, 64. Celejewski Wiesław Roch, 65. Krasnodębska Janina Jadwiga, 66. Presko Barbara,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

67. Chylak Zdzisław, 68. Halwic Witold Jan, 69. Hołuszko-Tuzinowska Ewa, 70. Jarzyńska Irena, 71. Kieszonkowska Irena Anna, 72. Stępień Zbigniew Piotr,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

73. Bączek Barbara Małgorzata, 74. Kłodzińska Dorota Katarzyna, 75. Kowalski Włodzimierz Piotr, 76. Pucek Andrzej,

za zasługi dla dziennikarstwa:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

77. Kostrz-Kostecka Ada Władysława, 78. Wisła Włodzimierz Józef,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

79. Eider Grzegorz Wiesław, 80. Lepiarz Jacek Adam, 81. Pastor Małgorzata Maria,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

82. Kuzawińska Bożena Mariola, 83. Wosion-Czoba Małgorzata Beata,

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

84. Bereza Jerzy Wojciech, 85. Grudkowski Tadeusz, 86. Sajdak Andrzej Franciszek, 87. Saulewicz Andrzej, 88. Zych Kazimierz Andrzej, 89. Żelazowski Józef Stanisław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

90. Czajkowska Teresa Hanna, 91. Dołowa Leokadia Anna, 92. Dusińska Barbara, 93. Gadomski Jan Szczepan, 94. Gromulski Zygmunt, 95. Kołpaczyński Józef, 96. Królik Włodzimierz, 97. Kuczko Elżbieta, 98. Łyczek Artur, 99. Majewski Zygmunt, 100. Miąskiewicz Janusz, 101. Paciorek Krzysztof, 102. Pełka Romuald, 103. Perzyk Zbigniew Grzegorz, 104. Plonka Krzysztof Ireneusz, 105. Rosa Krystyna, 106. Rudnik Jan, 107. Senderowicz Leszek, 108. Szpakowski Kazimierz, 109. Szpański Jerzy, 110. Tokarski Jan Wiesław,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

111. Badziewicz Józef, 112. Jarosiński Józef Eugeniusz, 113. Koseski Mirosław Sławomir, 114. Lubański Henryk Włodzimierz, 115. Paderewski Stanisław, 116. Przyborowski Dariusz Robert, 117. Ratyński Janusz, 118. Szostak Andrzej Stanisław, 119. Szumański Kazimierz Adam, 120. Zieleźnicki Andrzej,

za zasługi w działalności społecznej oraz na rzecz rozwoju sportu:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

121. Stempień Wiesław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

122. Lewczuk Anna, 123. Maciągowska Alicja Urszula, 124. Wołczyński Ludwik Grzegorz,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

125. Gronek Andrzej, 126. Kesler Jacek, 127. Nerć Paweł Arkadiusz, 128. Niedźwiedzki Ryszard,

za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

129. Wasilewski Waldemar,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

130. Pietrzak Wiesław, 131. Tomaszewski Tadeusz Mariusz, 132. Woźnicki Stanisław, 133. Żółtowski Zbigniew Antoni,

za zasługi w pracy zawodowej, za działalność społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

134. Krauze Mirosław,

na wniosek Wojewody Opolskiego

za zasługi w działalności na rzecz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

135. Bandas Czesław, 136. Kochanowski Kazimierz,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

137. Szczegielniak Jan, 138. Śliwiński Mirosław,

na wniosek Wojewody Podkarpackiego:

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

139. Ziemniak Stanisław Antoni,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

140. Babula Zbigniew, 141. Grymanowski Włodzimierz, 142. Rogus Edward, 143. Skowrońska Janina Barbara, 144. Skubisz Stanisław,

za zasługi w pracy zawodowej i działalności na rzecz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

145. Biernacki Józef,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

146. Denko Jan,

na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, za zasługi w działalności społecznej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

po raz drugi

147. Lebida Mieczysław, 148. Prochowska-Frańczak Maria Teresa,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

149. Kuza Stanisław, 150. Makuła Józef, 151. Myszona Mieczysław Stanisław, 152. Włodarczyk Andrzej Paweł,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

153. Bugalski Andrzej, 154. Dębicki Jarosław, 155. Dreger Eugeniusz, 156. Kałużniak Marek Wiesław, 157. Kizińska Bożena Maria, 158. Kwiatkowski Roman Jakub, 159. Litwińska Ewa Anna, 160. Macek Piotr, 161. Majewska Krystyna, 162. Makowska Grażyna Irena, 163. Nowicki Krzysztof Ryszard, 164. Skórska Bożena, 165. Stawiarz Tadeusz, 166. Tinc Stanisław Józef,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

167. Bańcerowski Henryk, 168. Cymerys Grześ, 169. Jałowy Zenon, 170. Kwaśniak Zdzisław Andrzej, 171. Pacholczak Marek, 172. Piątkowski Eugeniusz, 173. Plachimowicz Kazimierz Franciszek, 174. Rosiak Ewa, 175. Sołtyk Danuta Mirosława, 176. Urbaniak Michał Jacek, 177. Wojciechowska Zofia, 178. Ziółkowski Janusz,

na wniosek Wojewody Warmińsko-Mazurskiego:

za zasługi w upowszechnianiu sportu

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

179. Lewicki Zbigniew,

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

180. Wilczewski Juliusz,

za zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

181. Kozioł Ryszard,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

182. Rudzik Longin Antoni, 183. Zyser Jan,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

184. Bielicki Tadeusz,

za zasługi dla rozwoju kultury:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

185. Śleszyńska Barbara,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

186. Śleszyński Henryk Kazimierz,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

187. Babilec Małgorzata, 188. Macutkiewicz Elżbieta, 189. Romulewicz Magdalena, 190. Sienkiewicz Natalia, 191. Staszkiewicz Joanna, 192. Śleszyńska-Górny Anna Maria.