Nadanie odznaczeń.

Monitor Polski

M.P.2006.3.39

| Akt indywidualny
Wersja od: 13 stycznia 2006 r.

POSTANOWIENIE
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 28 listopada 2005 r.
o nadaniu odznaczeń

Rej. 300/2005

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450, z 1999 r. Nr 101, poz. 1177, z 2000 r. Nr 62, poz. 718 oraz z 2002 r. Nr 74, poz. 676) odznaczeni zostają:

na wniosek Ministra Skarbu Państwa

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

1. Głuszek Czesław, 2. Kozłowski Jan, 3. Lachman Andrzej, 4. Legeżyński Marian, 5. Maślińska Józefa, 6. Mężyk Zenon Marian, 7. Pflegel Andrzej Bogusław, 8. Piotrowski Adam Wacław, 9. Plata Andrzej Piotr, 10. Ratajczyk Józef Kazimierz, 11. Rogala Alojzy, 12. Sack Artur Jacek, 13. Siuda Krzysztof Antoni, 14. Szufa Lech, 15. Wasilewski Józef, 16. Wojciechowski Marek Stanisław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

17. Adamczyk Marian Szczepan, 18. Bączkowska Anna, 19. Bednarz Jan Józef, 20. Bukowski Józef, 21. Dyrda Jacek, 22. Grochociński Stanisław, 23. Grzyb Krzysztof, 24. Hajda Bernard Gabriel, 25. Jakóbiak Marek, 26. Kasiuk Władysław, 27. Kuśnierczak Antoni, 28. Lasek Zbigniew, 29. Materka Bohdan Karol, 30. Mazurek Sławomir Grzegorz, 31. Michalski Arkadiusz Stanisław, 32. Mrowiec Henryk, 33. Naklicka Wanda, 34. Niczyporuk Zbigniew Zbysław, 35. Pasiukiewicz Marek, 36. Rusinek Mieczysław, 37. Sadowy Ireneusz, 38. Słomka Marian, 39. Smogulecki Zenon, 40. Szymala Leszek, 41. Trzaska Ryszard Józef, 42. Zawojska Małgorzata, 43. Żymła Joanna,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

44. Bachór Jerzy, 45. Banaś Mariusz Stanisław, 46. Bojczuk Kazimierz, 47. Furmaniak Paweł, 48. Jurasik Genowefa, 49. Krzyżanowski Tomasz, 50. Kubicki Józef, 51. Kubsik Eugeniusz Zdzisław, 52. Lamczyk Tomasz Grzegorz, 53. Mikołajczyk Andrzej, 54. Pankowski Stanisław, 55. Peremicki Jerzy Edward, 56. Przybylski Krzysztof, 57. Pujszo Henryk Antoni, 58. Skowroński Eugeniusz, 59. Styczyński Paweł, 60. Szczekocki Piotr Ryszard, 61. Szubski Krzysztof Zbigniew, 62. Śniegowski Zbigniew Marian, 63. Tyszkiewicz Stanisław Adam, 64. Winciaszek Marek Janusz, 65. Witkowska Alicja Maria, 66. Zgadzaj Roman,

na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

67. Cholewa Henryk Adam, 68. Guzek Kazimierz, 69. Sarnek Elżbieta Maria, 70. Wojtacha Piotr, 71. Wolny Konstanty Marian,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

72. Domańska Cecylia Helena, 73. Florczyk Zbigniew Roman, 74. Grzonka Zbigniew, 75. Hansel Krystyna, 76. Jagielska Wacława, 77. Koczyba Czesław Marek, 78. Kolasa Jerzy Leszek, 79. Kosmowska Barbara Jolanta, 80. Kuczera Czesław, 81. Pyszny Leszek, 82. Respondek Andrzej Stanisław, 83. Taboł Ryszard, 84. Wasilewicz Marian Tadeusz,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

85. Gzuk Norbert, 86. Hordyniak Krzysztof Zbigniew, 87. Kowalik Tomasz Piotr, 88. Kuśnierz Bogdan, 89. Picur Jerzy Zdzisław, 90. Sowa Artur, 91. Sus Roman Ryszard, 92. Szetela Zenobiusz Zbigniew,

na wniosek Wojewody Kujawsko-Pomorskiego:

za zasługi dla rozwoju sportu, za działalność społeczną:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

po raz drugi

93. Dakiniewicz Roman, 94. Kaczmarek Henryk, 95. Koszewski Kazimierz,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

96. Kosiński Kazimierz, 97. Neumann Leon Ryszard, 98. Szumski Jerzy, 99. Ufa Jerzy, 100. Witomski Jerzy,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

101. Buczkowski Czesław, 102. Podgórska Elżbieta, 103. Sylwester Jan,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

104. Kujaczyński Piotr Mieczysław, 105. Nalazek Ryszard, 106. Otlewska Zofia,

za zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

107. Sadowski Stanisław Bernard,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

108. Bieniewicz Włodzimierz, 109. Gerc Wiesław Stefan, 110. Kopczyński Zdzisław, 111. Kraszewski Zdzisław Józef, 112. Marczewski Józef Lech, 113. Mechuła Wiesław, 114. Nawrocki Eugeniusz, 115. Pietrzak Stanisław Zdzisław, 116. Rychlewski Stanisław,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

117. Ciążyński Tomasz, 118. Klimkiewicz Marek, 119. Kołaczyński Dariusz, 120. Lustig Marcin,

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

121. Zamojski Zbigniew,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

122. Andrzejewski Wiesław, 123. Banaszak Anna, 124. Jaworski Marian, 125. Lipiński Roman, 126. Małaczek Zdzisław, 127. Murawski 128. Pomagier Romuald, 129. Radaszewska Aleksandra, 130. Szymański Andrzej, 131. Świercz Marek, 132. Trzeszczyńska Zofia,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

133. Majcher Jan, 134. Zbąski Sławomir,

za zasługi dla społeczności lokalnej, za działalność społeczną

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

135. Felczykowska Mirosława, 136. Karpa Franciszek, 137. Lesinski Tadeusz Wojciech, 138. Pruś Zbigniew, 139. Warzyńska Janina,

na wniosek Wojewody Lubelskiego

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

140. Chołast Jerzy, 141. Demendecki Józef, 142. Dobies Józef Edward, 143. Fedorowicz Władysław, 144. Kraszkiewicz Kazimierz, 145. Rosłoń Władysław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

146. Aleksandrowicz Maria, 147. Bohonos Franciszek, 148. Bubic Jan, 149. Bulenda Mariusz Ludwik, 150. Figura Zbigniew Jerzy, 151. Gall Jaremi Krzysztof, 152. Gora Jan, 153. Jabłoniec Andrzej Julian, 154. Jurkiewicz Elżbieta Katarzyna, 155. Kieliszek Marek Stanisław, 156. Korneluk Jan Franciszek, 157. Krzaczek Leszek, 158. Kulczyńska Izabela, 159. Pietrzak Zbigniew Ryszard, 160. Polski Waldemar Mirosław, 161. Radziejewska Zofia Helena, 162. Wasyliew Tadeusz,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

163. Byra Waldemar Andrzej, 164. Czuba Wiesław, 165. Dąbrowska Anna, 166. Giszczak Andrzej Józef, 167. Greguła Marian Mirosław, 168. Jankowski Jerzy, 169. Karlikowski Sławomir Sylwester, 170. Kern Zenobia Halina, 171. Kisielewicz Jan, 172. Kisielewicz Kazimiera Regina, 173. Marczuk Stanisław, 174. Okoń Jerzy, 175. Olejarz Wanda Lucyna, 176. Pilaszkiewicz Marek, 177. Polak Ryszard, 178. Polak Ryszarda, 179. Protaś Marzena, 180. Redko Andrzej, 181. Siłuch Barbara Józefa, 182. Sobiech Grzegorz, 183. Sydoruk Anna, 184. Szul Kazimierz, 185. Więch Zbigniew Jan, 186. Wlizło Barbara Wiesława, 187. Wójcicki Ryszard Kazimierz, 188. Zięba Andrzej Krzysztof,

na wniosek Wojewody Małopolskiego:

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

189. Chiciak Leszek, 190. Kłósek Adam, 191. Szott Krzysztof,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

192. Bederski Krzysztof Jacek, 193. Drwiła Rafał Grzegorz, 194. Kapelak Bogusław, 195. Kowal Wojciech Piotr, 196. Kucharczyk Jerzy, 197. Lelek Krzysztof Michał, 198. Maciaszkiewicz Zygmunt, 199. Sobczuk Witold, 200. Sojka Janusz, 201. Wiewiórka Wiesław, 202. Zawiślan Władysława,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

203. Bochnowski Stanisław, 204. Frey Kazimierz, 205. Konopka Bogusław, 206. Kulczycka Elżbieta, 207. Miciuła Bogdan Jacek, 208. Nawalany Marian, 209. Piątek Stanisław, 210. Wojciechowski Dariusz,

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

211. Tkaczuk Romuald,

za zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

212. Kica Kazimierz, 213. Łysek Julian Walenty, 214. Satała Kazimierz, 215. Ślusarczyk Józef,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

216. Dąbroś Stanisław, 217. Łach Leszek,

na wniosek Wojewody Opolskiego

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej oraz działalność społeczną:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

po raz drugi

218. Omulecka Janina,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

219. Narusz Walentyna Jadwiga, 220. Wilk Krzysztof,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

221. Kałużny Kazimierz,

na wniosek Wojewody Podkarpackiego:

za zasługi w pracy zawodowej i działalności społecznej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

222. Szczepański Stanisław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

223. Pietrzak Henryk,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

224. Kalandyk Ewa Józefa, 225. Ostrowski Waldemar Piotr, 226. Progorowicz Henryk,

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

227. Pietrucha Marian Władysław,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

228. Dworak Robert Jerzy, 229. Jamróz Mirosław,

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

230. Bogdan Antoni, 231. Litwin Andrzej, 232. Mazur Aleksander, 233. Penar Andrzej, 234. Sajnok Marian, 235. Wyderka Julian,

na wniosek Wojewody Śląskiego:

za zasługi w pracy zawodowej, za osiągnięcia w działalności społecznej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

po raz drugi

236. Musik Stanisław,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

237. Banachowicz Maria Teresa, 238. Maśka Augustyn, 239. Paszenda Bogusław, 240. Śliwka Zbigniew,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

241. Antończyk Urszula, 242. Dziendziel Franciszek Alojzy, 243. Jambor Henryk, 244. Kowalik Jan Stanisław, 245. Kruczek Elżbieta, 246. Ryt Stefan Alojzy, 247. Swoboda Henryk Antoni, 248. Światowiec Zbigniew,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

249. Matula Alfred Edward, 250. Zielonka Mirosław,

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

251. Jęczmyk Krzysztof, 252. Kwadrans Krzysztof, 253. Lubryka Mieczysław Jan,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

254. Bartecki Gerard, 255. Dziadek Czesław, 256. Kamińska Iwona Irena, 257. Kania Gotfryd Jan, 258. Karcz Henryk, 259. Rozmus Dominik, 260. Szmidla Harald, 261. Wieczorek Waldemar, 262. Zborowski Janusz Marek,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

263. Baran Artur, 264. Cholewa Eugeniusz, 265. Nowak Krzysztof, 266. Sakrajda Sławomir, 267. Szołtysik Andrzej, 268. Wojańczyk Krzysztof Andrzej,

za zasługi dla rozwoju służby zdrowia:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

269. Kawecki Jan Zdzisław, 270. Koźlik Małgorzata Wiktoria, 271. Nawrocka Bogumiła, 272. Specjał Jadwiga,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

273. Brzeziańska Teresa Wanda, 274. Cabaj Maria Danuta, 275. Geppert Ewa Henryka, 276. Gromadzka Jadwiga, 277. Kasperska Ilona Zyta, 278. Kaszczyszyn Dorota Urszula, 279. Kozioł Barbara Zofia, 280. Sosnowska Wiesława Teresa, 281. Szkodny Grzegorz Maria,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

282. Bodzioch Grażyna Bogumiła, 283. Bon Wanda Teresa, 284. Cebularz Jolanta Danuta, 285. Czakon Izabela Klaudia, 286. Gulla Iwona, 287. Jankowska Grażyna Józefa, 288. Juszczyk Małgorzata, 289. Makarewicz Joanna Maria, 290. Nasiadka Lidia Elżbieta, 291. Nowak Jadwiga Agata, 292. Nyk Aldona Katarzyna, 293. Pytlik Anna, 294. Sadowska Joanna Beata, 295. Targiel Teresa Grażyna, 296. Wieczorek Grażyna Stefania, 297. Wilkosz Krystyna, 298. Wojtasińska Maria Barbara, 299. Wojtko Krystyna,

na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego:

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

po raz drugi

300. Sierak Wojciech,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

301. Adamiec Wojciech Teodor, 302. Kabała Adam, 303. Koper Andrzej Wincenty, 304. Nowakowski Wojciech Albin, 305. Płaza Kazimierz Marek, 306. Pokrzepa Eugeniusz, 307. Przyłucka Bogumiła, 308. Ptaszkiewicz Leszek,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

309. Bień Czesław Andrzej, 310. Chojna Wiesław, 311. Czerwiec Adam Jan, 312. Gomuła Roman, 313. Górski Piotr Witold, 314. Gradzińska Bogusława Helena, 315. Kapłan Andrzej Witold, 316. Kosztyła Elżbieta Beata, 317. Kowalik Edward, 318. Nowińska Bożena Jadwiga, 319. Woś Stanisław, 320. Zaborowski Wiesław, 321. Zębala Zbigniew Kazimierz, 322. Zych Zbigniew,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

323. Rzepa Henryk,

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju rzemiosła:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

324. Hochel Ryszard, 325. Sójka Jan, 326. Znojek Henryk,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

327. Bobrski Zygmunt Stanisław, 328. Brela Henryk Bogdan, 329. Sperczyński Jerzy, 330. Stępień Stanisław, 331. Telecki Józef Franciszek,

na wniosek Wojewody Warmińsko-Mazurskiego:

za zasługi dla sztuki fotograficznej, za działalność społeczną

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

332. Wasiłowski Czesław Tadeusz

za zasługi dla rozwoju przedsiębiorczości, za działalność społeczną

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

333. Liberacki Marek,

za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

334. Bubeła Jerzy,

za zasługi dla ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

335. Michniewicz Marek, 336. Zapert Józef,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

337. Wojciechowski Sławomir,

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

338. Barcz Marianna, 339. Boczkowska Agnieszka Balbina, 340. Kwiatkowski Stanisław Bogusław, 341. Olechnowicz Barbara, 342. Rydzewski Eugeniusz, 343. Tarczyński Zbigniew Stanisław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

344. Derewońko Halina Zofia, 345. Gontarska-Gajowniczek Eleonora Elżbieta, 346. Łazar Leszek, 347. Nowik Stefan, 348. Powązka Barbara Teresa, 349. Słowińska Agnieszka, 350. Sobol Janusz, 351. Szarejko Danuta, 352. Wasilenko Barbara, 353. Wenzlawski Alfred Konrad, 354. Wojtaszek Elżbieta,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

355. Gielert Brygida Maria, 356. Kazimierczak Jerzy Cezary, 357. Korenkiewicz Jadwiga, 358. Lebiecka Ewa, 359. Lech Grażyna, 360. Moszczyński Janusz Zdzisław, 361. Onufrijuk Jarosław, 362. Pietroniuk Jolanta Bożena, 363. Polak Małgorzata, 364. Przyborska Janina, 365. Pulka Bożena Karolina, 366. Rakowska Danuta, 367. Romaniuk Aleksandra Teresa, 368. Słowik Artur, 369. Suszkiewicz Bogusława Teresa, 370. Szparak Aldona Krystyna, 371. Teodorowicz Hanna, 372. Żebrowska Ewa Maria,

za zasługi w krzewieniu idei czerwonokrzyskiej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

373. Sobierajski Tadeusz Zbigniew, 374. Śliżewska Renata,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

375. Mikołajewska Ewa,

na wniosek Wojewody Zachodniopomorskiego

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

376. Czyżewski Jan, 377. Koprowicz Anna, 378. Lizińczyk Maria Halina,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

379. Baranowski Teodor, 380. Krakowiak Urszula, 381. Plesner Zbigniew Michał, 382. Rudawski Adam Stanisław, 383. Skonieczny Krzysztof Adam, 384. Tararako Zdzisław, 385. Wachowicz Janusz, 386. Waraczewska Anna,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

387. Banasiak Andrzej Leszek, 388. Dalecka Anna, 389. Dalecki Jarosław Ryszard, 390. Daniluk Barbara Elżbieta, 391. Frątczak Waldemar, 392. Jurgiel Małgorzata, 393. Kałużna Anna, 394. Kolmer Anna, 395. Mazur Aleksandra Janina, 396. Michalski Dariusz, 397. Ślusarz Krzysztof, 398. Warzyńska-Norko Wiktoria.