Nadanie odznaczeń.

Monitor Polski

M.P.2003.7.110

| Akt indywidualny
Wersja od: 6 lutego 2003 r.

POSTANOWIENIE
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 5 listopada 2002 r.
o nadaniu odznaczeń

Rej. 252/2002

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. (Dz. U. Nr 78, poz. 483) oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450, z 1999 r. Nr 101, poz. 1177, z 2000 r. Nr 62, poz. 718 oraz z 2002 r. Nr 74, poz. 676) odznaczeni zostają:

na wniosek Ministra Infrastruktury

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

1. Alejski Paweł, 2. Cebula Władysława, 3. Chłopecki Zygmunt, 4. Czerwiec Marek Jan, 5. Dobisz Stanisław, 6. Górniecki Andrzej, 7. Janaczyk Błażej, 8. Juszczyk Andrzej, 9. Kurek Henryk Wacław, 10. Lachocka Bożenna Anna, 11. Semenowicz Jacek Ryszard, 12. Siwicki Stefan Jan, 13. Wosik Andrzej Stanisław, 14. Zdybel Józef Edward,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

15. Adamczyk Witold Bogdan, 16. Andrzejewski Stanisław Marcin, 17. Auksztulewicz Maria, 18. Buczak Andrzej Radosław, 19. Chrapek Stanisław, 20. Cieślak Dorota Magdalena, 21. Czapla Halina Elżbieta, 22. Danielak Leszek Marek, 23. Dzieło Maksymilian Jan, 24. Głownia Grażyna, 25. Grabiński Krzysztof Andrzej, 26. Grębowicz Leszek Stanisław, 27. Grotowski Adam, 28. Henne Jan, 29. Kaczmarska Jadwiga Anna, 30. Karaśkiewicz Maciej, 31. Kaźmierowska Maria Czesława, 32. Kowalczyk Sławomir Tadeusz, 33. Kwaśniewski Janusz, 34. Ostrowski Waldemar Kazimierz, 35. Paprotny Grzegorz Wiktor, 36. Radowicz Przemysław, 37. Rolbiecki Stanisław Jerzy, 38. Sińczuk Jerzy, 39. Siwiec Jan, 40. Skowroński Dariusz Tomasz, 41. Smater Wiesław, 42. Smenda Irena Krystyna, 43. Sobijanek Łucja, 44. Trajdos Włodzimierz, 45. Wąs Dietmar Gerard, 46. Winczewski Ludwik Alfred,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

47. Gawryś Elżbieta Jadwiga, 48. Kotuła Marek, 49. Masełek Józef, 50. Neumann Remigiusz Eugeniusz, 51. Oleksiak Bogdan, 52. Podsiadło Adam Jacenty, 53. Stawski Bogdan, 54. Stypa Marcin, 55. Żaba Andrzej Paweł,

na wniosek Ministra Środowiska

za zasługi w działalności na rzecz ochrony środowiska:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

56. Królikowski Wojciech,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

57. Hofman Barbara, 58. Janota-Bzowski Jerzy, 59. Popiołek Mariusz, 60. Sacharewicz Joanna, 61. Sulima Romuald, 62. Tąkiel Grażyna, 63. Tronczyk Teresa,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

64. Mirowski Ireneusz, 65. Zakrzewski Adam,

na wniosek Wojewody Kujawsko-Pomorskiego:

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

66. Janas Artur, 67. Jankowska Alicja Maria, 68. Kaczmarek Mirosław, 69. Szewczyk-Modrzejewska Bogusława Ewa,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

70. Bokser Janusz, 71. Prestel Mariusz Maciej, 72. Wilmanowicz Mariola,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

73. Gimiński Roman, 74. Serkowski Józef, 75. Wiese Marian Alfons,

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

76. Gzella Mirosław Józef, 77. Otlewski Krzysztof Kazimierz, 78. Zimniak Paweł Joachim,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

79. Kowalski Andrzej Mirosław,

na wniosek Wojewody Lubuskiego

za zasługi w pracy zawodowej i w działalności społecznej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

80. Janicki Mieczysław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

81. Czarniecki Mieczysław, 82. Kowalczyk Tomasz,

na wniosek Wojewody Małopolskiego:

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

po raz drugi

83. Cieśliński Józef,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

84. Kowalczyk Katarzyna Maria, 85. Pilszczek Julian,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

86. Balon Barbara Maria, 87. Frączek Wiesława, 88. Karasińska Anna, 89. Karczewski Zbigniew, 90. Krupińska Jadwiga Maria, 91. Majewska Maria, 92. Mali Barbara, 93. Pohorecka Iwona Urszula, 94. Siatka-Jamrozik Stanisława, 95. Siodłak Wiesława, 96. Stankiewicz Anna Kazimiera, 97. Wąsowicz-Słomnicka Barbara, 98. Wykurz Maria,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

99. Kulczycka Lucyna Celina, 100. Radecka Anna Teresa,

za zasługi w działalności związkowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

101. Mamoń Kazimierz Antoni, 102. Nieć Stefan Władysław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

103. Chopkowicz Leokadia Danuta, 104. Gębik Halina Maria, 105. Kozacz Marian Krzysztof, 106. Leńczowska Władysława, 107. Litwicki Janusz, 108. Pietrończyk Marek Bogdan,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

109. Korzonek Janusz Karol, 110. Kurek Andrzej Wojciech, 111. Opach Helena Gabriela,

na wniosek Wojewody Mazowieckiego:

za zasługi w działalności na rzecz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

112. Mielcarz Stanisław, 113. Pawelec Andrzej Henryk, 114. Podiuk Mariusz Jerzy, 115. Podwiązka Zdzisław Antoni,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

116. Ginter Witold Kazimierz, 117. Jungrav Wiera, 118. Skrzeszewski Krzysztof Konrad,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

119. Miaskiewicz Paweł Michał, 120. Sędrowski Michał,

za zasługi w pracy zawodowej na rzecz rozwoju bibliotekarstwa:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

121. Okrasa Marianna,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

122. Dobroń Elżbieta Jadwiga, 123. Mazurska Wiesława, 124. Olesiejuk Mieczysława Anna, 125. Osadczuk Alina Ewa, 126. Piotrowska Krystyna, 127. Podwójci-Wiechecka Elżbieta, 128. Tobota Bogumiła Małgorzata,

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

129. Bor Grzegorz Leon, 130. Gostomski Bogusław Marek, 131. Kalicki Andrzej, 132. Koziński Edward, 133. Kubiński Dariusz, 134. Majcher Wanda, 135. Olczuk Ryszard Franciszek, 136. Ornatowski Edward Józef, 137. Szymański Bernard Leonard, 138. Wróblewski Jacek, 139. Zajączkowski Bogdan,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

140. Błaszkiewicz Edward, 141. Ciecierski Mirosław, 142. Czerwiński Marek, 143. Dobaczewski Michał Aleksander, 144. Falkowski Kazimierz, 145. Gałecki Eugeniusz Jan, 146. Jastrzębski Henryk Włodzimierz, 147. Kacprzycki Stanisław Marian, 148. Kalinowska Weronika Marianna, 149. Kijek Regina Alicja, 150. Kosz Bogdan Józef, 151. Koziński Jan, 152. Lewandowski Wojciech Zygmunt, 153. Nowicki Piotr, 154. Olewniczak Henryk, 155. Różalski Zygmunt Roman, 156. Rutkowski Grzegorz Wiesław, 157. Siniarski Paweł, 158. Targowski Szczepan Franciszek, 159. Zarychta Marek,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

160. Bedyk Ireneusz, 161. Berner Andrzej Tadeusz, 162. Grabowska Marianna, 163. Kałużny Wiesław Kazimierz, 164. Motylewska Honorata, 165. Narkiewicz Andrzej Grzegorz, 166. Niedzielak Wojciech, 167. Rosiak Zdzisław Wiktor, 168. Stasiak Ryszard, 169. Tarka Leszek, 170. Tusznicka Jolanta, 171. Więckowski Wojciech, 172. Wilmański Roman,

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

173. Jońca Henryk,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

174. Czylewicz Stanisław Aleksander, 175. Wudarski Mirosław, 176. Zalewski Wiesław,

na wniosek Wojewody Podkarpackiego:

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

177. Bednarz Teresa, 178. Fijałkowski Dariusz Adam, 179. Majgier Helena, 180. Szynalik Stanisław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

181. Bukała Grażyna, 182. Chmielowiec-Wiater Alicja Maria, 183. Krasnopolska Ludmiła Teresa, 184. Kulig Andrzej, 185. Machowski Stanisław, 186. Malinowska Izabela, 187. Matczyńska Marta, 188. Pasternak Jan Jerzy, 189. Przewoźnik Mirosław Andrzej, 190. Staroń Jan, 191. Szczepanik Bogusława, 192. Tabaka Józefa, 193. Toczyńska-Kucha Wiesława, 194. Tokarska Maria Krystyna, 195. Waśkiewicz Jadwiga,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

196. Grasza Piotr, 197. Podgórska Grażyna, 198. Wilga Urszula, 199. Zapała Wojciech Stanisław, 200. Ząbek Małgorzata Zofia,

za zasługi dla rozwoju górnictwa naftowego i gazownictwa:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

201. Król Zbigniew, 202. Rajchel Józef,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

203. Kozimor Tadeusz, 204. Pasionek Aleksander, 205. Pyrzak Henryk,

za zasługi w działalności na rzecz Polskiego Związku Wędkarskiego w Rzeszowie

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

206. Dąbal Leszek Jan, 207. Leś Włodzimierz,

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

208. Kędzior Zdzisław, 209. Przywara Kazimiera, 210. Zięba Stanisław,

na wniosek Wojewody Pomorskiego

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

211. Bolanowska Zofia, 212. Roszyk Ewa Maria,

na wniosek Wojewody Śląskiego:

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

213. Orlińska-Skwara Jadwiga Elżbieta,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

214. Trąbka Zbigniew Jan, 215. Wołk-Jankowska Barbara,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

216. Gawliczek Gabriela Elżbieta, 217. Grabowska Krystyna Teresa,

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

218. ks. Trocha Zygmunt Tomasz,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

219. Ozimina Jadwiga, 220. Taranowski Bogdan Józef, 221. Wojciech Alojzy Władysław,

na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

222. Chmielewski Stanisław, 223. Pawlina Barbara, 224. Siarkiewicz Danuta, 225. Siewierski Eugeniusz, 226. Sornat Józef, 227. Waleron Mieczysław Jan,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

228. Chmielewski Marian, 229. Doroz Władysław, 230. Janiszewska-Bujała Joanna, 231. Kmiecik Zygmunt, 232. Kowalczyk Grażyna Maria, 233. Łapa Czesław, 234. Mirońska Barbara, 235. Służewska-Fido Joanna, 236. Zachariasz Grażyna Maria,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

237. Adamiec Leszek Jan, 238. Błaszczyk Marian, 239. Chrabąszcz Andrzej, 240. Gawior Ewa, 241. Jaworski Aleksander, 242. Jędrajczyk Jolanta Jadwiga, 243. Kamiński Stanisław, 244. Kita Janina, 245. Korczyńska Elżbieta, 246. Kwiatkowska Elżbieta, 247. Niewadzi Anna Janina, 248. Olekszyk Feliks, 249. Paul Jerzy, 250. Rzepa Jarosław, 251. Szymkiewicz Andrzej, 252. Świadek Anna Olimpia, 253. Świderek Maria Beata, 254. Witecka Halina, 255. Woźniczko Wiesława,

na wniosek Wojewody Warmińsko-Mazurskiego:

za zasługi w działalności społecznej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

po raz drugi

256. Gursztyn Kazimierz,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

257. Borysewicz Stefan, 258. Majchrzak Andrzej,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

259. Jaszczak Bogusław, 260. Litera Władysława, 261. Sikora Wanda, 262. Tański Romuald,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

263. Aleksiejczuk Bogdan, 264. Andruszkiewicz Mirosław Józef, 265. Borowski Mirosław, 266. Cieślak Jan, 267. Dzika Henryka Lucyna, 268. Górski Ireneusz, 269. Jodko Andrzej Zbigniew, 270. Romanowski Roman, 271. Rozmus Edward, 272. Wroński Ryszard,

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

273. Białozór Anna, 274. Staranowicz Stefan,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

275. Budny Mieczysław, 276. Dombrowski Jerzy, 277. Filipska Elżbieta, 278. Fotek Jolanta Halina, 279. Kurowska Ewa Małgorzata, 280. Manista Lech, 281. Tkacz Maria,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

282. Malicka Danuta, 283. Pachnik Jolanta,

za zasługi w twórczości literackiej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

284. Rojek Józef Jacek,

za zasługi w działalności społecznej na rzecz honorowego krwiodawstwa:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

285. Fąk Roman, 286. Kamiński Zenon, 287. Kondracki Jerzy, 288. Nosek Wiesław, 289. Urbański Edward,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

290. Filipkowski Krzysztof, 291. Kania Kazimierz, 292. Małachowski Waldemar,

za zasługi dla rozwoju kultury muzycznej:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

293. Arciszewski Kazimierz, 294. Marcinkiewicz Andrzej Mieczysław, 295. Wiliński Janusz,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

296. Wilińska Agata.