Nadanie odznaczeń.

Monitor Polski

M.P.2001.19.319

| Akt indywidualny
Wersja od: 20 czerwca 2001 r.

POSTANOWIENIE
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 18 kwietnia 2001 r.
o nadaniu odznaczeń.

Rej. 42/2001

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. (Dz. U. Nr 78, poz. 483) oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450, z 1999 r. Nr 101, poz. 1177 i z 2000 r. Nr 62, poz. 718), na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, odznaczeni zostają:

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, za działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

1. Adamiak Lesław Stanisław, 2. Banasiak Henryk, 3. Biechoński Adam Andrzej, 4. Bielenia Jacek, 5. Bornowski Zbigniew, 6. Brodniewicz Wojciech Stanisław, 7. Brzozowski Andrzej, 8. Chodowiec Andrzej, 9. Chojnacki Władysław, 10. Ciechowska Teresa, 11. Ciepielowski Zbigniew, 12. Ćwiek Stanisław Henryk, 13. Dąbrowski Adam, 14. Greś Wacław, 15. Gromadzki Zenon, 16. Grzyb Zdzisław, 17. Gutowski Ryszard, 18. Jamka Adam, 19. Jaskólski Aleksander, 20. Jaworek Ludwik, 21. Kalemba Marek, 22. Kalina Stanisław, 23. Karcz Tadeusz, 24. Karmowski Stanisław Jerzy, 25. Kędra Ludwik, 26. Kieler Jerzy, 27. Kochman Marek Wojciech, 28. Kolibabka Marek, 29. Koniarczyk Mirosław, 30. Kozak Czesław, 31. Lachowski Krzysztof, 32. Lewandowski Jan Andrzej, 33. Lewicki Wojciech Antoni, 34. Mielczarek Józef, 35. Muraszko Henryk Franciszek, 36. Nocuń Jan, 37. Nowak Tadeusz, 38. Olesiak Władysław, 39. Ostrowski Adam Marian, 40. Pacyna Ignacy Jan, 41. Pawlaczek Leszek, 42. Pokojski Wojciech, 43. Porowski Lucjan, 44. Rusin Wiesław Jan, 45. Sikorski Zbigniew, 46. Skibowski Kazimierz, 47. Spychaj Krzysztof Jan, 48. Starzyński Marian, 49. Świeczkowski Piotr, 50. Truszkiewicz Grzegorz, 51. Wąsek Jerzy Stefan, 52. Wiśniewski Józef Władysław, 53. Witkowska Zofia, 54. Wyrzykowski Władysław, 55. Zając Ryszard, 56. Zakrzewski Jerzy,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

57. Adamów Jerzy, 58. Anielski Franciszek, 59. Bakunowicz Jerzy, 60. Banera Ryszard, 61. Belka Wiesław Edward, 62. Belkiewicz Andrzej, 63. Berner Andrzej, 64. Białokozowicz Anatol, 65. Bierek Adam, 66. Bonawenturski Zbigniew, 67. Byra Mirosław Kazimierz, 68. Cerbin Ireneusz, 69. Chrostowski Lech, 70. Cuch Piotr, 71. Dec Roman, 72. Dolata Benedykt, 73. Dorociak Andrzej, 74. Drozd Jan, 75. Dryfik Marek, 76. Duszeńko Henryk Jan, 77. Dzielnicki Sławomir, 78. Felbur Jan, 79. Foryś Leszek Franciszek, 80. Fraś Wojciech, 81. Gałecki Stanisław, 82. Głód Zbigniew, 83. Goławski Mieczysław Jerzy, 84. Gruba Bogdan, 85. Gruszka Irena, 86. Grygo Krzysztof Kazimierz, 87. Grytczuk Janusz Stanisław, 88. Gulczyńska Anna, 89. Habrzyk Piotr, 90. Hoffmann Krzysztof, 91. Jenerał Adam, 92. Józefowiak Mirosław, 93. Jurczak Zenona Ewa, 94. Kapiec Włodzimierz Tomasz, 95. Kaszyński Florian, 96. Kaźmierczak Roman Marian, 97. Kitler Waldemar, 98. Klecz Jacek Henryk, 99. Kolenda Stefania, 100. Kołodziejczyk Janusz, 101. Komorowski Jan, 102. Konik Ryszard, 103. Koryzna Zbigniew, 104. Kowalski Krzysztof, 105. Kramarczyk Dorota, 106. Krukar Bogdan, 107. Książek Stanisław, 108. Kuchnio Piotr, 109. Lemiech Julian Mirosław, 110. Lipiński Stanisław Włodzimierz, 111. Łubiński Zbigniew Grzegorz, 112. Maryniak Antoni, 113. Matczyński Grzegorz, 114. Mazurkiewicz Stanisław, 115. Mendelak Wojciech, 116. Moszczeńska Ewa, 117. Mucha Dariusz, 118. Muszyński Jan Stanisław, 119. Nawrocki Zygmunt Józef, 120. Nyrek Andrzej, 121. Pal Tadeusz, 122. Pękala Józef Piotr, 123. Piecuch Helena, 124. Połubiejko Jan, 125. Przeszło Artur, 126. Pukała Jan, 127. Rakowska Elżbieta, 128. Rałowski Stanisław, 129. Rączka Marek, 130. Rosa Grażyna Teresa, 131. Ruprecht Władysław Adam, 132. Rutecki Mirosław, 133. Rzewuski Tomasz Mikołaj, 134. Smagowicz Andrzej Olgierd, 135. Sobiecki Krzysztof Stanisław, 136. Stasiełuk Jerzy, 137. Surjak Roman, 138. Szczepański Adam, 139. Szczygieł Zbigniew, 140. Szlichta Edward, 141. Szymańczak Janusz, 142. Szymczak Dionizy Andrzej, 143. Świerkot Stefan, 144. Tyszuk Grzegorz, 145. Walasik Stanisław Marian, 146. Wańha Marek Jerzy, 147. Wiecha Wojciech Jerzy, 148. Więsak Ryszard, 149. Wincenciak Alicja, 150. Winiarski Janusz, 151. Wojciechowska Danuta, 152. Wojnar Helena, 153. Worosz Kazimierz, 154. Zalas Jarosław, 155. Zasada Zdzisław, 156. Ziarno Jerzy, 157. Ziemski Michał, 158. Zwierzchowska Krystyna Emilia,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

159. Abulewicz Andrzej Marek, 160. Aleksiejczuk Roman, 161. Antonowicz Krzysztof Kazimierz, 162. Antos Jacek, 163. Bach Alfred, 164. Bałazy Janusz, 165. Banach Jerzy, 166. Bardadyn Andrzej, 167. Bartosik Jerzy, 168. Bartoszek Edward, 169. Bartuzi Marek, 170. Baryła Elżbieta Łucja, 171. Bąk Janusz, 172. Bednarczyk Marian Waldemar, 173. Bednarczyk Mieczysław Stanisław, 174. Bednarski Sławomir, 175. Beń Krzysztof Edward, 176. Berka Mieczysław, 177. Bernat Elżbieta, 178. ks. Betlej Henryk, 179. Białas Sławomir, 180. Biedka Bogdan, 181. Biegun Andrzej, 182. Bieleninik Sławomir, 183. Binus Stanisława, 184. Blicharczyk Jacek, 185. Bobowski Leszek Marian, 186. Bobrowska Danuta, 187. Bojar-Kler Bożena, 188. Borgul Andrzej Bogdan, 189. Brocki Krzysztof Józef, 190. Brol Bogdan Jan, 191. Broll Ryszard, 192. Bronk Wojciech, 193. Brudnicki Witold, 194. Brzoskowski Wiesław, 195. Brzozowski Jarosław, 196. Bubrzycki Witold, 197. Buciński Marian Jerzy, 198. Buczma Andrzej, 199. Bugaj Józef Jan, 200. Bugaj Mieczysława, 201. Buk Dariusz, 202. Caryk Wiesław, 203. Chmielewska Bożenna, 204. Cholewa Henryk, 205. Chomiuk Antoni Jerzy, 206. Chrapiński Mieczysław, 207. Chrzęstek Danuta, 208. Chwała Marian Adam, 209. Cichy Jerzy, 210. Cierpiał Grzegorz Leszek, 211. Cieśliński Wojciech 212. Ciętak Jan, 213. Cimochowski Jan, 214. Ciszewski Jacek Stanisław, 215. Cozac Mirosław, 216. Cyganek Anna, 217. Cymer Roman, 218. Czakis Zdzisław, 219. Czepek Janusz, 220. Czernek Krzysztof, 221. Czerwiński Tadeusz, 222. Czyż Mirosław, 223. Dałek Krzysztof, 224. Dandyk Jan, 225. Dawidzki Sławomir, 226. Dec Lesław Tadeusz, 227. Deptuś Czesława, 228. Desperak Zbigniew Grzegorz, 229. Doboszyńska Maria Teresa, 230. Dokudowiec Mirosław Dariusz, 231. Dolatowski Zbigniew, 232. Doliński Józef, 233. Drozd Czesław, 234. Drywulski Witold, 235. Dudek Jan, 236. Dudek Kazimierz, 237. Duraj Bogdan, 238. Dybicz Andrzej, 239. Dybowski Sławomir Paweł, 240. Dymała Grażyna, 241. Dzikowski Maciej, 242. Dziubiński Zbigniew, 243. Ellwardt Jerzy, 244. Ferenc Mirosław, 245. Filip Stanisław, 246. Filipek Krzysztof, 247. Flak Arkadiusz, 248. Franaszczuk Piotr, 249. Franczyk Bogusław, 250. Frymus Jacek Jan, 251. Gajda Marek, 252. Gajda Sylwester, 253. Galas Jan, 254. Gałązka Elżbieta Janina, 255. Gałązka Robert Stanisław, 256. Gancarczyk Janusz, 257. Gancarz Marian, 258. Gancarz Zbigniew, 259. Gawęcki Robert, 260. Gawron Paweł Maciej, 261. Gazda Ryszard, 262. Giedrojć Krzysztof, 263. Gierasimiuk Mikołaj, 264. Gluch Marceli Alfred, 265. Głąb Mirosław, 266. Gnacek Józef, 267. Gogół Marek, 268. Góral Zbigniew, 269. Górszczyk Jerzy Jan, 270. Grabowiec Krzysztof, 271. Grabowski Dariusz, 272. Grajcar Mirosław, 273. Grądwald Jarosław, 274. Gręda Mirosław, 275. Gromala Dariusz Hubert, 276. Grzywa Stefan Władysław, 277. Grzywacz Sławomir Jacek, 278. Gumiński Bogdan Ireneusz, 279. Gumulak Bogdan, 280. Guzik Marek, 281. Hałas Mirosław, 282. Hamerski Wojciech, 283. Hanuszewski Zygmunt, 284. Harasimowicz Hubert Edward, 285. Haraszkiewicz Mirosław, 286. Harkot Marek Józef, 287. Hawrus Krzysztof, 288. Hejduk Krzysztof, 289. Hogiel Karol, 290. Hojda Jarosław, 291. Ignaszczak Mariusz, 292. Imach Jan, 293. Irzyk Stanisław, 294. Iwanowski Jacek, 295. Janicki Krzysztof, 296. Janik Paweł, 297. Jankiewicz Marek, 298. Jankowski Jarosław, 299. Jankowski Piotr, 300. Jantos Gabriela Krystyna, 301. Jarema Lesław Ryszard, 302. Jarmołowicz Barbara, 303. Jasiński Kazimierz, 304. Jasiński Marek Stanisław, 305. Jazgara Bogusław Stanisław, 306. Jedliński Jacek, 307. Jesionek Stanisław, 308. Jędrocha Bogdan, 309. Kackieło Zdzisław Euzebiusz, 310. Kacprzak Ryszard, 311. Kaczorowski Marek, 312. Kalinowski Kornel, 313. Kamieński Antoni, 314. Kankiewicz Grzegorz, 315. Kapuściński Stanisław, 316. Karcz Henryk Władysław, 317. Karmański Eugeniusz, 318. Karp Kazimierz, 319. Karpiński Marek, 320. Kiciński Edward, 321. Kluczyński Marian, 322. Kludys Józef, 323. Kłos Stanisław Wojciech, 324. Kobrzyński Jacek, 325. Kochan Dorota, 326. Kociołek Krzysztof, 327. Komar Wiesław, 328. Komarnicki Marek, 329. Komorowski Marek, 330. Kopacz Stefan, 331. Kos Grzegorz, 332. Kosiorkiewicz Marek Zygmunt, 333. Kosma Arkadiusz Wojciech, 334. Kotulski Dariusz Zygmunt, 335. Kowalcze Andrzej, 336. Kowalik Stanisław, 337. Kowalski Józef, 338. Kowalski Sławomir, 339. Kowara Zbigniew Paweł, 340. Kozik Stanisław, 341. Kramarczyk Wieńczysław, 342. Krawczyk Jerzy Władysław, 343. Kroszkiewicz Krzysztof, 344. Król Andrzej Waldemar, 345. Kruk Władysław, 346. Krzemień Zbigniew, 347. Kubik Marian, 348. Kuciński Jarosław, 349. Kudelko Grzegorz, 350. Kuklis Teresa Elżbieta, 351. Kulej Helena Teresa, 352. Kuraś Zbigniew Stefan, 353. Kuźniewski Wiktor Włodzimierz, 354. Kwaśniewski Marian Roch, 355. Kwiatkowska Wiesława, 356. Kwiecień Jarosław, 357. Kwolek Jan, 358. Lak Antoni, 359. Lasek Franciszek, 360. Lebek Jan Paweł, 361. Lech Kazimierz, 362. Leoniuk Cezary Andrzej, 363. Leonowicz Jan, 364. Leśniak Marian, 365. Lewandowski Henryk, 366. Lis Zbigniew, 367. Liszka Henryk, 368. Lubos Piotr, 369. Łabęcka Grażyna, 370. Łasica Bogdan, 371. Łazaj Robert, 372. Łazarczyk Dariusz, 373. Łojek Stanisław, 374. Łojewska Krystyna, 375. Łojewski Romuald, 376. Łojko Dariusz, 377. Łopatka Marian, 378. Łukaszewski Stanisław Ryszard, 379. Łuszczyńska Maria, 380. Łyskowicz Grzegorz, 381. Mach Henryk, 382. Malinowski Sylwester Mikołaj, 383. Maliński Waldemar, 384. Małecka Krystyna, 385. Marcinik Marek, 386. Marcinkiewicz Krzysztof Józef, 387. Maryniak Elżbieta, 388. Masłowski Sławomir, 389. Matczak Sławomir, 390. Matlas Bogdan, 391. Matuszak Zbyszek Jan, 392. Mazurek Marek, 393. Mech Mirosław, 394. Mendrala Józef, 395. Mendyka Mirosław, 396. Meusz Zenon, 397. Michalak Dariusz, 398. Michałowski Ryszard, 399. Mielczarek Andrzej, 400. Migalski Krzysztof, 401. Misiak Jacek, 402. Misiewicz Anna, 403. Misiura Marek, 404. Miściorak Tadeusz, 405. Mitko Zdzisław, 406. Modzelewski Dariusz, 407. Modzelewski Waldemar, 408. Mucha Józef, 409. Myszkowski Marek, 410. Napierała Marian, 411. Narczewski Stanisław, 412. Nasiński Sławomir Wojciech, 413. Naworol Ireneusz Marian, 414. Nicpoń Józef, 415. Niedziela Roman, 416. Niedźwiecki Mirosław, 417. Niemiec Rafał Józef, 418. Niepiekło Andrzej, 419. Nierobisz Jerzy, 420. Nowak Jacek Marek, 421. Nowak Mirosław Andrzej, 422. Nowosad Bogdan Michał, 423. Ojcewicz Józef Jan, 424. Olecki Piotr, 425. Olejnik Waldemar, 426. Oleszycki Marek, 427. Olszewik Andrzej, 428. Orlik Arkadiusz, 429. Ostapczuk Anatol, 430. Pająk Roman, 431. Pasławski Marek, 432. Pawęzowski Adam Krzysztof, 433. Perłowski Zbigniew, 434. Pęcak Dariusz, 435. Piątek Henryk, 436. Piekarski Jarosław Miron, 437. Pieniek Wanda, 438. Pierzyński Dariusz, 439. Pinderski Jan, 440. Piotrowski Janusz, 441. Piszczek Marek, 442. Pol Joachim, 443. Popiel Bogdan, 444. Portasiak Sławomir Marek, 445. Preuss Ryszard, 446. Prokop Czesław, 447. Protaś Krzysztof, 448. Pruś Wojciech Edward, 449. Przybylski Janusz, 450. Przygórzewski Janusz, 451. Ptak Tadeusz Maksymilian, 452. Pyzel Sławomir, 453. Racki Wiesław, 454. Radoń Dariusz Jacek, 455. Rakowski Błażej, 456. Rasztabiga Józef, 457. Rataj Romuald, 458. Religa Zygmunt Józef, 459. Rembisz Tadeusz Wiesław, 460. Ritter Marek, 461. Romanko Mirosław, 462. Roszak Stanisław, 463. Rother Grzegorz Jan, 464. Rudnicki Józef Ryszard, 465. Rudzińska Bożena, 466. Rupar Władysław, 467. Rusin Grzegorz Jan, 468. Rusinek Mirosław, 469. Ruski Manfred Ryszard, 470. Rychlik Bogusław Marian, 471. Rydlikowski Tadeusz, 472. Rygiel Ryszard, 473. Rzemiński Adam, 474. Sadowski Dariusz, 475. Sala Jan, 476. Sałamacha Robert Jakub, 477. Samsel Roman, 478. Sekuła Barbara Franciszka, 479. Serafin Andrzej, 480. Sęderowski Robert Adam, 481. Siadkowski Marek, 482. Siczek Leszek, 483. Sieczkowski Stanisław, 484. Sieliwoniuk Eugeniusz, 485. Sieńko Ryszard, 486. Sitarz Zbigniew, 487. Sitko Tadeusz Kazimierz, 488. Skowroński Paweł, 489. Słaboń Robert, 490. Słupski Zbigniew, 491. Smoliński Waldemar Ryszard, 492. Sobczak Tadeusz, 493. Sobolewska Bogumiła Janina, 494. Sobolewski Mirosław, 495. Socha Piotr, 496. Soja Leonard, 497. Sołowiej Krzysztof, 498. Spychała Zbigniew, 499. Stachowiak Grzegorz, 500. Stadnicki Kazimierz, 501. Starnowski Andrzej Jan, 502. Starowicz Aleksander Stanisław, 503. Stefański Sławomir, 504. Stelmach Paweł, 505. Stelwach Leszek, 506. Steuer Zygfryd Franciszek, 507. Stępień Alfreda, 508. Stępień Jerzy, 509. Straszewski Marek Wojciech, 510. Straszyński Paweł, 511. Stypuła Marek Stanisław, 512. Such Józef, 513. Surażyński Stanisław, 514. Surlej Tomasz, 515. Sygnatowicz Karol, 516. Szablak Krzysztof, 517. Szabłowska Teresa Maria, 518. Szarafin Marek, 519. Szary Grzegorz, 520. Szczeponek Andrzej, 521. Szczur Andrzej, 522. Szczurek Marek, 523. Szczygieł Waldemar Ryszard, 524. Szczygłowski Jeremi Piotr, 525. Szeligowski Jacek, 526. Szewc Marian Jerzy, 527. Szklarski Zbigniew, 528. Szołtysik Sebastian, 529. Szołtysik Zenon Władysław, 530. Szpakowski Andrzej, 531. Szpaler Marek Stanisław, 532. Szumski Zbigniew, 533. Szwamberg Krzysztof, 534. Szymański Jarosław Marek, 535. Szymczak Zbigniew, 536. Szymiczek Jan, 537. Szymko Janina Grażyna, 538. Szyszkowski Dariusz Jan, 539. Śniegoń Henryk, 540. Środek Leokadia, 541. Świderski Ryszard, 542. Świniarski Tomasz, 543. Tarnowski Piotr, 544. Tomanek Florian, 545. Tomaszewski Janusz, 546. Tomaszewski Jarosław, 547. Trocha Jacek, 548. Trocki Marian, 549. Trościński Teodor, 550. Trzaskowska Krystyna Stefania, 551. Trzaskowski Wincenty, 552. Tyliszczak Łukasz, 553. Tyszczyński Zbigniew, 554. Urbanowicz Kazimierz, 555. Urbańczyk Andrzej, 556. Uścinowicz Andrzej, 557. Wachowski Tomasz, 558. Walczyk Włodzimierz, 559. Warston Sławomir Dariusz, 560. Wasiłek Henryk Witold, 561. Wieczorek Henryk, 562. Wiejak Krzysztof Franciszek, 563. Wieprzowski Sławomir, 564. Więk Witold, 565. Więsak Halina, 566. Wilk Stanisław, 567. Wisz Wiesław, 568. Wiszniewska Alicja Julianna, 569. Witecki Tomasz Marek, 570. Włodarczyk Jerzy, 571. Włodarczyk Jerzy Mieczysław, 572. Włosiniak Jan, 573. Wojda Waldemar Jarosław, 574. Wojda Wiesław, 575. Wojdas Marek Jan, 576. Wojtania Bogdan, 577. Wojtoń Antoni, 578. Wojtuń Wiesław, 579. Woźniak Paweł, 580. Wójcicki Krzysztof, 581. Wójcik Andrzej, 582. Wójcik Zbigniew Ryszard, 583. Wronka Andrzej, 584. Wróbel Bogusław, 585. Wróbel Marian, 586. Wysocki Jarosław, 587. Zabelski Aleksander, 588. Zajdler Marek, 589. Zajdlic Zenon Zbigniew, 590. Zalewski Bogumił, 591. Zaremba Maria, 592. Zasępa Izabela Maria, 593. Zawiślak Andrzej, 594. Zbrojkiewicz Ireneusz Kazimierz, 595. Zdęga Maciej, 596. Zdunek Jan, 597. Zięba Jadwiga, 598. Ziomek Lucjan Piotr, 599. Ziółkowski Zbigniew, 600. Zmyślony Janusz, 601. Zwoliński Ryszard, 602. Zwoliński Tadeusz, 603. Żminko Jan, 604. Żmuda Jan Stanisław, 605. Żołądziejewski Dariusz Henryk,

za zasługi w ratowaniu życia i mienia ludzkiego

KRZYŻEM ZASŁUGI ZA DZIELNOŚĆ

606. Beyer Zdzisław, 607. Nierobisz Andrzej.