Monitor Polski

M.P.2001.14.239

| Akt indywidualny
Wersja od: 11 maja 2001 r.

POSTANOWIENIE
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 19 marca 2001 r.
o nadaniu odznaczeń.

Rej. 22/2001

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. (Dz. U. Nr 78, poz. 483) oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450, z 1999 r. Nr 101, poz. 1177 i z 2000 r. Nr 62, poz. 718) odznaczeni zostają:

na wniosek Ministra Sprawiedliwości

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej oraz zasługi w działalności społecznej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

po raz drugi

1. ks. Żołnierkiewicz Julian,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

2. Adamowski Józef, 3. Borkowski Jerzy Stanisław, 4. Czyżowicz Bolesław, 5. Dziewanowska Anna Barbara, 6. Gajos Marek Jan, 7. Gepart Zofia, 8. Gródek-Skubis Lucyna, 9. Juszczak Lech, 10. Kopociński Piotr, 11. Kubasiewicz Mieczysław Franciszek, 12. Lib Józef, 13. Lusawa Stanisław, 14. Michalski Wiesław, 15. Oleksy Henryk, 16. Paszkowska Alina, 17. Peters Paweł, 18. Petrykowski Zbigniew Ryszard, 19. Popiołek Andrzej, 20. Pryjda Ryszard, 21. Pyżalski Wojciech Jan, 22. Rozenberg Tomasz, 23. Ruzicki Zbigniew, 24. Siedlińska Anna Stanisława, 25. Siemek Aniela, 26. ks. Sikorski Jan Andrzej, 27. Sudia Jan, 28. Szydliński Józef, 29. Śliwiński Jerzy Franciszek, 30. Tomczak-Kędzierska Maria Henryka, 31. Wierucki Wiesław, 32. Wojtaszyk Teresa, 33. Zięba Ryszard,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

34. Borkowski Jerzy Krzysztof, 35. Brzeski Zygmunt Antoni, 36. Cwojdzińska Małgorzata Julita, 37. Czołgoszewski Jerzy, 38. Dzienkowski Grzegorz Jacek, 39. Fila Danuta Maria, 40. Glaza Jan, 41. Godek Józef, 42. Godyla Ryszard, 43. Gordiejew Eugeniusz Włodzimierz, 44. Gruszka Zbigniew, 45. Jenesky Marian, 46. ks. Janik Piotr, 47. Kaczyński Krzysztof, 48. Kasiński Stanisław, 49. Knap Ireneusz Wojciech, 50. Kobyliński Roman, 51. Kopaczewski Zygmunt, 52. Kowalski Zygmunt Zbigniew, 53. Kucejko Grażyna Krystyna, 54. Kuczykowski Marek Jan, 55. Kudlik Marek, 56. Kulesza Hanna Sylwia, 57. Kusz Stanisław, 58. Lawendowska Maria Anna, 59. ks. Lenczewski Mikołaj, 60. Łączyński Waldemar Jerzy, 61. Michalewski Ryszard Jakub, 62. Nuckowska-Pardyka Bożena Grażyna, 63. Ostrowska Józefa, 64. Pekról Jacek Piotr, 65. Piotrowski Adam Wiktor, 66. Płonka Maria Emilia, 67. Rojek Elżbieta, 68. Różycka-Zwierzyńska Teresa, 69. Rynkiewicz Alina Romualda, 70. Sieprawska Anna Helena, 71. Stachurski Wiesław, 72. Szczepanowski Jerzy Waldemar, 73. Szendzielorz Maria Teresa, 74. Szulc Włodzimierz Michał, 75. Śledzik Waldemar Andrzej, 76. Tarlach Andrzej Aleksander, 77. Uniłowski Lech Krzysztof, 78. Warpas Tadeusz Zdzisław, 79. Wasilewski Edward Jerzy, 80. Wawreniuk Mikołaj, 81. Wielgopolan Janusz, 82. Wisz Aleksander, 83. Zaborowski Krzysztof, 84. Zagdański Jerzy Włodzimierz, 85. Zarzecki Andrzej 86. Zimnicki Jerzy Maciej,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

87. Antkowiak Tadeusz Maciej, 88. Ausz Daniel Grzegorz, 89. Biernat Andrzej Janusz, 90. Bierniak Jerzy, 91. Blicharski Zbigniew, 92. Bodziony Stanisław, 93. Chodacz Stanisław, 94. Chylak Józef Ryszard, 95. Cieślik Marek, 96. Downar Ireneusz, 97. Drahaim Paweł, 98. Duda Andrzej Jerzy, 99. Dziedzic Józef, 100. Dziedzic Leszek Marek, 101. Franczak Stanisław Franciszek, 102. Froś Jan Kazimierz, 103. Gadomski Krzysztof Jan, 104. Gieroba Witold, 105. Gordat Andrzej Jan, 106. Grela Ireneusz, 107. Hoffman Wojciech Stanisław, 108. Jaguś Stanisław Andrzej, 109. Janczy Krystian Wiesław, 110. Janicki Stanisław Alfred, 111. Jasiński Zdzisław, 112. Jurkowski Jan, 113. Kamiński Andrzej, 114. Kaniewski Krzysztof Włodzimierz, 115. Kącik Tomasz Jerzy, 116. Kniaziewicz Antoni, 117. Konderak Wiesław Michał, 118. Korecki Lesław Józef, 119. Krasoń Tadeusz, 120. Krasoń Witold, 121. Król Józef, 122. Kwiatkowski Leszek, 123. Leszczyński Stefan, 124. Lewandowski Józef Paweł, 125. Lorynowicz Władysław Tomasz, 126. Lubera Sławomir Jerzy, 127. Łuszcz Piotr Jan, 128. Maciejasz Roman, 129. Majewski Andrzej Wiesław, 130. Markiewicz Kazimierz, 131. Michalak Dariusz Paweł, 132. Misztal Zbigniew, 133. Morajko Zbigniew Stanisław, 134. Murawski Andrzej Mieczysław, 135. Musidłowska Dorota Maria, 136. Murzyński Wiesław Stanisław, 137. Niepsuj Dariusz Paweł, 138. Nowacka Iwona Stanisława, 139. Nowicka Bożena Róża, 140. Omyła Jan Jerzy, 141. Opala Tadeusz Edward, 142. Ossowska Bożena Cecylia, 143. Owczarek Ewa Irmina, 144. Paulat Wiesława Maria, 145. Perz Ryszard Stanisław, 146. Pieńczewski Marian Henryk, 147. Pietruszka Bronisław Andrzej, 148. Pilarczyk Danuta, 149. Piszczek Ryszard Czesław, 150. Polańska Krystyna Aniela, 151. Powroźnik Jerzy Mieczysław, 152. Prądzyński Franciszek, 153. Raczyński Marian Kazimierz, 154. Rożniata Krystyna, 155. Rzepka Leszek, 156. Sałata Franciszek Antoni, 157. Samotiuk Joanna Wanda, 158. Schroeder Jerzy Piotr, 159. Skarpetowski Jacek Ryszard, 160. Skorupka Andrzej, 161. Smreczyński Tadeusz Andrzej, 162. Sobol Grzegorz Mariusz, 163. Stęczniewski Piotr Włodzimierz, 164. Stępień Danuta, 165. Szalla Bogdan, 166. Szczepanik Ryszard, 167. Szemrzalska Krystyna Maria, 168. Szyderska Marianna, 169. Śnieciński Jan, 170. Terlikowski Dariusz, 171. Thym Andrzej Bronisław, 172. Torka Błażej Piotr, 173. Urbaniak Bogumił Andrzej, 174. Urbański Bronisław, 175. Usyk Czesław Jan, 176. Waśkowska Elżbieta Anna, 177. Wcześniak Marian, 178. Więckowski Bohdan, 179. Wiśniewska Jadwiga, 180. Witkoś Bogdan Mieczysław, 181. Wolkownik Jerzy Wiktor, 182. Wolman Ireneusz Julian, 183. Woźniak Wiesław Franciszek, 184. Wójcicka Aleksandra, 185. Wróblewski Henryk, 186. Zaroń Henryka, 187. Żywicki Marek,

na wniosek Wojewody Podlaskiego

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

188. Małolepszy Tadeusz,

na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju rzemiosła, za osiągnięcia w pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

189. Adamczyk Witold, 190. Pawłowska Teodora, 191. Krzywiecki Stanisław Leon, 192. Stefański Zbigniew,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

193. Dziewiarz Kazimierz Leopold, 194. Gzyl Zdzisław Marian, 195. Janaszek Feliks, 196. Kochanowski Waldemar Grzegorz, 197. Kwaśniewska Jadwiga Barbara, 198. Łoszek Tadeusz, 199. Matuszczyk Zygmunt Józef, 200. Mikoda Stanisław Jan, 201. Moskal Mieczysław, 202. Nowicki Bolesław, 203. Pachowicz Stanisław, 204. Pasternak Bogusław, 205. Połetek Gustaw, 206. Ramiączek Ryszard Augustyn, 207. Sarbak Władysław, 208. Smoleń Władysław, 209. Waligórski Edward, 210. Zawierucha Halina Urszula,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

211. Korpas Henryk, 212. Sołtysiak Zbigniew, 213. Sztuk Stanisław, 214. Wnuk Bożena Maria,

na wniosek Wojewody Zachodniopomorskiego

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej oraz zasługi w działalności społecznej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

215. Soja Wiesław Stefan, 216. Wojsa Zofia, 217. Vogelsinger Czesława Wanda, 218. Vogelsinger Janusz Antoni,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

219. Kobierska Małgorzata Maria,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

220. Orzechowski Leszek,

na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

za zasługi w ratowaniu życia ludzkiego i mienia społecznego

KRZYŻEM ZASŁUGI ZA DZIELNOŚĆ

221. Dębski Sławomir Dariusz, 222. Kokotek Henryk, 223. Kończyna Jarosław, 224. Labocha Zbigniew, 225. Macek Józef, 226. Maryjosz Andrzej, 227. Melcer Mirosław, 228. Napiórkowski Mirosław, 229. Ochałek Edward, 230. Popyk Ryszard, 231. Rolka Mirosław, 232. Romanowski Zdzisław Jan, 233. Skulich Janusz, 234. Szewczuk Wiesław, 235. Ziemba Bogdan.