Monitor Polski

M.P.2001.13.208

| Akt indywidualny
Wersja od: 4 maja 2001 r.

POSTANOWIENIE
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 19 lutego 2001 r.
o nadaniu odznaczeń.

Rej. 10/2001

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. (Dz. U. Nr 78, poz. 483) oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450, z 1999 r. Nr 101, poz. 1177 i z 2000 r. Nr 62, poz. 718) odznaczeni zostają:

na wniosek Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej oraz za zasługi w działalności kulturalnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

1. Białostocki Sławomir Jerzy,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

2. Cegieła Marek, 3. Chmiel Maria Małgorzata, 4. Karpińska Hanna Maria, 5. Kaźmierczak Elżbieta, 6. Kierzkowska Danuta Maria, 7. Rojewska-Olejarczuk Ewa Teresa, 8. Wróblewska Krystyna Maria, 9. Żebrowski Piotr Tomasz,

na wniosek Prezesa Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu:

za zasługi w działalności społecznej w Polskim Związku Towarzystw Wioślarskich:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

10. Jankowski Wojciech, 11. Kosiński Jerzy,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

12. Bednarczyk Mirosław, 13. Hennig Marian, 14. Koczwara Barbara, 15. Krupecki Krzysztof, 16. Krzepiński Andrzej, 17. Wojciechowski Aleksander,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

18. Brenk Danuta, 19. Gabriel Ryszard, 20. Stańczak Jerzy,

za zasługi w działalności społecznej w Polskim Związku Radioorientacji Sportowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

21. Ruszczak Marek Sergiusz,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

22. Bala Bogdan Marian, 23. Czerwieniec Krzysztof, 24. Stankiewicz Leszek,

na wniosek Wojewody Dolnośląskiego

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej oraz za zasługi w działalności społecznej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

po raz drugi

25. Dobrowolski Maciej,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

26. Jurkowska-Czyż Halina, 27. Obrządek Janusz Józef, 28. Płuziński Tadeusz, 29. Staniszewski Zbigniew, 30. Tomczyk Zofia, 31. Wawrzynowicz Józef, 32. Wiśniewski Tadeusz,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

33. Mikołajczyk Danuta Teresa, 34. Rachowiecki Kazimierz, 35. Skrzyniarz Krzysztof, 36. Wiesner Wojciech, 37. Zacharewicz Tadeusz Józef,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

38. Woźniak Piotr Roman,

na wniosek Wojewody Małopolskiego

za zasługi dla rozwoju rzemiosła:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

39. Dziechciowski Władysław Józef, 40. Kret Kazimierz Leon,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

41. Babicz Józef, 42. Japoł Adam Józef,

na wniosek Wojewody Mazowieckiego

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

po raz drugi

43. Stawska Hanna Maria,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

44. Ciółkowska Genowefa Halina, 45. Kaczkowska Zofia, 46. Kuczmarska Wanda Czesława, 47. Mrowińska Janina,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

48. Warowny Andrzej Tadeusz, 49. Żabińska Irena Regina,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

50. Lewandowska Jolanta Wanda, 51. Patora Bożena,

na wniosek Wojewody Opolskiego

za zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

52. Bereszyński Zbigniew, 53. Hełka Bogdan Jan, 54. Naskręt Jan, 55. Skrobotowicz Piotr,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

56. Bolechów Władysław Tadeusz, 57. Boski Józef, 58. Fraszek Grzegorz Jan, 59. Jakuczek Wacław Edmund, 60. Kania Marian, 61. Klusik Antoni, 62. Łysiak Jerzy Karol, 63. Ogrodnik Zbigniew, 64. Panek Jerzy, 65. Sanocki Janusz Antoni, 66. Siwacki Ryszard, 67. Ukleja Wiesław Tadeusz,

na wniosek Wojewody Podlaskiego

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

68. Kopeć Romuald,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

69. Kulik Eugeniusz, 70. Pałusewicz Stanisław, 71. Stachurski Andrzej, 72. Stulgis Ryszard, 73. Trochimowicz Grzegorz,

na wniosek Wojewody Śląskiego

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

74. Makiełło Janusz Władysław,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

75. Dąbek Wiesława Stanisława, 76. Kawecki Jan Zdzisław, 77. Koźlik Małgorzata Wiktoria, 78. Petelicka Helena, 79. Specjał Jadwiga, 80. Szedel Andrzej, 81. Szurkowski Andrzej Wojciech,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

82. Bajdel Stanisław Janusz, 83. Cabaj Maria Danuta, 84. Dudek Janina Maria, 85. Flak Maciej Piotr, 86. Geppert Ewa Henryka, 87. Grudzień Aniceta Helena, 88. Jachułowska Beata Bożena, 89. Kasperska Ilona Zyta, 90. Kaszczyszyn Dorota Urszula, 91. Kołtuniak Elżbieta Małgorzata, 92. Michalak Janusz Antoni, 93. Nowak Andrzej Jan, 94. Sacha Krzysztof Tadeusz, 95. Salamon Mirosław Jerzy, 96. Seredyński Włodzimierz Grzegorz, 97. Sosnowska Wiesława Teresa, 98. Szkodny Grzegorz Maria, 99. Tkocz Michał Tadeusz,

na wniosek Wojewody Świętokrzyskiego

za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

100. Król Mieczysław Bolesław,

na wniosek Wojewody Zachodniopomorskiego

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej oraz za zasługi w działalności społecznej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

101. Klepin Rudolf, 102. Ryder Stefan.