Monitor Polski

M.P.1998.42.598

| Akt indywidualny
Wersja od: 30 listopada 1998 r.

POSTANOWIENIE
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 2 października 1998 r.
o nadaniu odznaczeń.

Rej. 180/98

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. (Dz. U. Nr 78, poz. 483) oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450) odznaczeni zostają:

na wniosek Ministra Edukacji Narodowej

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

1. Bednarczyk Józef s. Walentego, 2. Białoskórski Jerzy s. Włodzimierza, 3. Błażewicz Stanisław s. Bronisława, 4. Brożek Marian s. Franciszka, 5. Brzeziński Jerzy s. Henryka, 6. Dalczyńska-Jonas Stanisława c. Marcina, 7. Jędrzykiewicz Zenon s. Edwarda, 8. Jura Janusz s. Henryka, 9. Koczyk Halina c. Adama, 10. Krasowski Roman s. Stanisława, 11. Kupisiewicz Małgorzata c. Jerzego, 12. Lemberger Marek s. Jana, 13. Majewski Janusz s. Ludwika, 14. Molenda Janina c. Józefa, 15. Mróz Wiesław s. Stefana, 16. Ostrowski Janusz s. Jerzego. 17. Piestrzyński Adam s. Jana, 18. Powroźnik Augustyn s. Karola, 19. Procyk Bernadeta c. Józefa, 20. Słomka Tadeusz s. Stanisława, 21. Stalony-Dobrzański Feliks s. Seweryna, 22. Stobierski Ludosław s. Mieczysława, 23. Stokłosa Janusz s. Stanisława, 24. Strycharz Józef s. Józefa, 25. Ślósarczyk Anna c. Feliksa, 26. Wasylak Jan s. Piotra, 27. Wesołowski Krzysztof s. Aleksandra,

SREBRNYM KRZYZEM ZASŁUGI

28, Białek-Bylka Grażyna c. Edmunda, 29. Biegała-Howorska Marzenna c. Czesława, 30. Brzóska Kinga c. Henryka, 31. Bubacz Krystyna c. Wawrzyna, 32. Chromcewicz Aleksandra c. Stanisława, 33. Dąbek Jarosław s. Wacława, 34. Dolata Róża c. Franciszka, 35. Iwanów Jan s. Piotra, 36. Jankowski Henryk s. Henryka, 37. Jędrzejczyk Krzysztof s. Zbigniewa, 38. Królikowski Andrzej s. Józefa, 39. Łapińska Urszula c. Ludwika, 40. tybacki Wojciech s. Jakuba, 41. Mościcki Włodzimierz s. Włodzimierza, 42. Solecki Tadeusz s. Stanisława, 43. Stankiewicz Andrzej s. Antoniego, 44. Suder Zofia c. Antoniego, 45. Szafrański Zdzisław s. Władysława, 46. Szymańska-Czaja Maria c. Tadeusza, 47. Trybalska Barbara c. Michała, 48. Wodnicka Krystyna c. Jana, 49. Woźniak Aleksandra c. Pawła, 50. Wróbel Danuta c. Tadeusza, 51. Zgrzembski Adam s. Stefana, 52. Ziomek Marian s. Wincentego,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

53. Ćwik Wacława c. Wacława, 54. Herzig Janusz s. Tadeusza, 55. Joniec Andrzej s. Kazimierza, 56. Michalski Stanisław s. Leonarda, 57. Sułowski Wiesław s. Jana, 58. Woźniak Henryk s. Jana,

na wniosek Ministra Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

59. Grycza Kazimierz s. Stefana,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

60. Ciemniak Grzegorz s. Jerzego, 67. Szydłowski Roman s. Kazimierza,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

62. Grzeszkowiak Józef s. Józefa, 63. Lewandowski Ryszard s. Edmunda, 64. Matysiak Elżbieta c. Edmunda,

na wniosek Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

65. Gajownik Danuta c. Franciszka, 66. Gawet Józef Józefa, 67. Gil Zofia c. Józefa, 68. Herman Teresa c. Alfonsa, 69. Jankowska Maria c. Franciszka, 70. Mitana Kazimierz s. Stanisława, 71. Szeląg Eugeniusz s. Bolesława, 72. Werys Ryszard s. Leona,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

73. Kopytko Ewa c. Józefa, 74. Lechowicz-Szynalik Zdzisława c. Michała, 75. Niżnik Maria c. Albina, 76. Nurzyńska Jadwiga c. Stefana, 77. Romanek-Skuza Barbara c. Franciszka, 78. Syrek Jan s. Jana, 79. Wojciechowska Maria c. Władysława, 80. Żywczak Maria c. Stanisława,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

81. Gronkowska Anna c. Karola, 82. Jarosz Danuta c. Stanisława, 83. Łyszczarczyk Jadwiga c. Franciszka, 84. Pędzimąż Zofia c. Józefa, 85. Przybyła Maciej s. Henryka, 86. Teperek Kazimiera c. Władysława,

na wniosek Wojewody Gdańskiego

za zasługi w działalności społecznej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

87. Mejster Henryk s. Leopolda,

na wniosek Wojewody Jeleniogórskiego

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

po raz drugi

88. Dobrzańska Alicja c. Józefa, 89. Kromer Dorota c. Władysława, 90. Szarek Teresa c. Stanisława,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

91. Bazydło Tadeusz s. Jana, 92. Hempel Zbigniew s. Karola, 93. Słomska Krystyna c. Lucjana, 94. Szumska Lidia c. Rudolfa,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

po raz drugi

95. Bojczuk Elżbieta c. Mariana,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

96. Broniszewski Paweł s. Tadeusza, 97. Chojnowska-Poniźnik Emilia c. Ireneusza, 98. Dzierzba Wiesław s. Mikołaja, 99. Jóźwicki Ryszard s. Karola, 100. Kasiński Ryszard s. Jana, 101. Kisiliczyk Jan s. Michała, 102. Koperwas Julianna c. Władysława, 103. Nalichowski Jerzy s. Franciszka, 104. Narbutowicz Michał s. Mikołaja, 105. Osuch Pawet s. Mariana, 106. Promirska Irena c. Leonida, 107. Przybylak Barbara c. Lucjana, 108. Włodarkiewicz Piotr s. Bolesława, 109. Wrzal Janusz s. Czesława, 110. Zięba Teresa c. Franciszka,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

111. Bielecka Grażyna c. Jerzego, 112. Bilski Marek s. Jerzego, 113. Bogdańska Elżbieta c. Zdzisława, 114. Dziewulak Bożena c. Edwarda, 115. Fajnkuchen Danuta c. Józefa, 116. Grzechnik-Biegus Agnieszka c. Sławoja, 117. Kopff-Żurawska Beata c. Witolda, 118. Kozak Iwona c. Tadeusza, 119. Kukuła Małgorzata c. Romana, 120. Maciesowicz-Łukaszewska Alicja c. Mieczysława, 121. Mysłek Agnieszka c. Mieczysława, 122. Osiecka Ewa c. Kazimierza, 123. Reder-Sadowska Jadwiga c. Adama, 124. Rembalska Aniela c, Stanisława, 125. Szczepaniak Hanna c. Edwarda, 126. Szeffs Bogusław s. Józefa, 127. Tuszyński Cukasz s. Władysława, 128. Wolska Ryszarda c. Ryszarda, 129. Zielińska Wanda c. Jana,

na wniosek Wojewody Koszalińskiego

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

130. Kossakowska Barbara c. Józefa, 131. Paszczak Krzysztof s, Kazimierza,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

132. Belhke Grażyna c. Jana, 133. Dziurska Grażyna c. Antoniego, 134. Gancarz Barbara c. Jana, 135. Gąsior Elżbieta c. Jakuba, 136. Spanier Bogdan s. Michała, 137. Wolska Krystyna c. Franciszka, 138. Zaremba Zbigniew s. Pawła, 139. Ziomko Maria c. Józefa,

na wniosek Wojewody łomżyńskiego

za zasługi w działalności społecznej na rzecz organizacji kombatanckiej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

140. Kordas Stefania c. Władysława, 141. Szydłowski Jerzy s. Feliksa, 142. Święszkowski Aleksander s. Feliksa,

na wniosek Wojewody Pilskiego

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

143. Kamiński Tomasz s. Konrada, 144. Leciej Maria c. Jana, 145. Niedźwiecki Jan s. Ottona, 146. Żychowska Irena c. Mariana,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

147. Hermanowicz Andrzej s. Antoniego, 148. Kosowicz Maria c. Franciszka, 149. Kuźmińska Maria c. Kazimierza, 150. Polaków Zbigniew s. Edwarda, 151. Sasinowska Maria c. Józefa, 152. Tuderek Barbara c. Jana,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

153. Bełch Lucyna c. Franciszka, 154. Bzowska Genowefa c. Feliksa, 155. Cybulski Jerzy s. Alfonsa, 156. Dyczkowska Bronisława c. Władysława, 157. Kowalski Zbigniew s. Edmunda, 158. Nitek Jadwiga c. Adama, 159. Nowakowska Irena c. Mieczysława, 160. Rola Stefan s. Stanisława, 161. Tarnawski Władysław s. Edwarda, 162. Zajkowski Zbigniew s. Aleksandra,

na wniosek Wojewody Piotrkowskiego:

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

po raz drugi

163. Gamrot Krzysztof s. Zygmunta,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

164. Mamos Zygmunt s. Ignacego, 165. Ryglewski Mieczysław s. Jana, 166. Walczak Henryka c. Józefa,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

167. Dziadkiewicz Stanisław s. Mariana, 168. Glądała Marian s. Jerzego, 169. Jarzyński Kazimierz s. Teodora, 170. Kopertowski Andrzej s. Jana, 171. Kowalska Halina c. Józefa, 172. Sośniak Edward s. Józefa, 173. Szafarczyk Mirosław s. Alojzego, 174. Ślęzak Michał s. Andrzeja,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

175. Ciebiera Janina c. Tomasza, 176. Jurek Władysława c. Juliana,

za zasługi w działalności społecznej na rzecz organizacji kombatanckiej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

177. Kacprzak Leon s. Ignacego,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

178. Woźniak Jan s. Michała,

na wniosek Wojewody Tarnowskiego

za zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

179. Misiaszek Teresa c. Mariana, 180. Rzepecki Tadeusz s. Bolesława,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

181. Baczewski Robert s. Stanisława, 182. Janik Tadeusz s. Józefa, 183. Nowicki Władysław s. Tadeusza, 184. Pyzik Lech s. Kazimierza, 185. Skorupski Tadeusz s. Antoniego,

na wniosek Wojewody Toruńskiego

za zasługi w działalności społecznej na rzecz edukacji kulturalnej i zdrowotnej dzieci i młodzieży

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

186. Bochenek Janusz s. Mieczysława,

na wniosek Wojewody Opolskiego

za zasługi w ratowaniu życia ludzkiego

MEDALEM ZA OFIARNOŚĆ I ODWAGĘ

187. Dłubak Arkadiusz s. Czesława.