Monitor Polski

M.P.1998.42.590

| Akt indywidualny
Wersja od: 30 listopada 1998 r.

POSTANOWIENIE
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
z dnia 28 września 1998 r.
o nadaniu odznaczeń.

Rej. 148/98

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. (Dz. U. Nr 78, poz. 483) oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. Nr 90, poz. 450) odznaczeni zostają:

na wniosek Ministra Łączności

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

po raz drugi

1. Adamczyk Jarosław s. Mieczysława, 2. Czajka Ryszard s. Józefa, 3. Święs Bolesław s. Wawrzyńca,

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

4. Brodzińska Elżbieta c. Bernarda, 5. Browarski Zdzisław s. Józefa, 6. Buczek Jan s. Józefa, 7. Filipowicz Wanda c. Tadeusza, 8. Franz Krzysztof s. Stanisława, 9. Maziarczyk Mieczysław s. Stanisława, 10. Peć Ryszard s. Józefa, 11. Siwołowski Jarosław s. Zygmunta, 12. Skiedrzyńska Helena c. Antoniego, 13. Sztul Henryk s. Stanisława, 14. Urbańska Barbara c. Edwarda, 15. Wilczyńska Maria c. Jakuba, 16. Wiśniowski Kazimierz s. Kazimierza,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

po raz drugi

17. Wojnarowski Jerzy s. Czesława,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

18. Cegielski Lech s. Hieronima, 19. Chachulska Elżbieta c. Eugeniusza, 20. Dziel Witold s, Stanisława, 21. Główka Jerzy s. Jana, 22. Goguś Michał s. Piotra, 23. Grząba Henryk s. Józefa, 24. Grzelka Janina c. Stanisława, 25. Hnatio Władysław s. Tadeusza, 26. Karaś Edmund s. Michała, 27. Kawalec Tekla c. Stanisława, 28. Kądzielski Jan s. Feliksa, 29. Kołodziejak Jadwiga c. Bolesława, 30. Krakowiak Bogdan s. Wacława, 31. Krzyszkowski Andrzej s. Tadeusza, 32. Kulesza Jan s. Józefa, 33. Lipińska Halina c. Józefa, 34. tosiewicz Bożena c. Stanisława, 35. Melon Grażyna c. Władysława, 36. Naworski Eugeniusz s. Stanisława, 37. Niedzielska Anna c. Lucjana, 38. Nowak Stanisław s. Józefa, 39. Parchem Marek s. Jana, 40. Ryński Mirosław s. Bolesława, 41. Siarko-Żwikiewicz Jan s. Jana, 42. Sobczak Urszula c. Emila, 43. Strumidło Ewa c. Antoniego, 44. Sućko Leokadia c. Edwarda, 45. Szymura Renata c. Pawła 46. Trzciński Kazimierz s. Stefana, 47. Wiliński Kazimierz s. Józefa, 48. Zalc Stanisław s. Jana, 49. Zapiór Roman s. Jana,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

50. Bartel Bogdan s. Jana, 51. Belińska Teresa c. Zygmunta, 52. Bełczewski Sławomir s. Józefa, 53. Biedrzycka Danuta c. Kazimierza, 54. Błażejewicz Ewa c. Zygmunta, 55. Busler Andrzej s. Antoniego, 56. Charkiewicz Grzegorz s. Aleksandra, 57. Chwedoruk Barbara c. tukasza, 58. Czyżewska-Skrzypczyk Janina c. Wiktora, 59. Dąbrowski Marek s. Aleksandra, 60. Drobiński Andrzej s. Jana, 61. Drobniak Władysław s. Stanisława, 62. Dróżdż Bogusław s. Seweryna, 63. Filutowski Grzegorz s. Andrzeja, 64. Garbowski Józef s. Antoniego, 65. Gąsiorowski Stefan s. Stefana, 66. Gil Helena c. Stanisława, 67. Gorajewska Alicja c. Tomasza, 68. Grad Beata c. Jana, 69. Grubski Józef s. Stanisława, 70. Grylak Zbigniew s. Józefa, 71. Gurda Janina c. Leona, 72. Hofman Zdzisław s. Augusta, 73. Jaremko Zbigniew s. Stanisława, 74. Klause Lidia c. Stanisława, 75. Kolendo Wawrzyniec s. Antoniego, 76. Kopaczka Elżbieta c. Wiesława, 77. Kotylak Izabela c. Zygmunta, 78. Kozikowska-Kacała Anna c. Józefa, 79. Lech Zofia c. Władysława, 80. Mackiewicz Mieczysław s. Stanisława, 81. Maselewska Hanna c. Jana, 82. Mik Eugeniusz s. Michała, 83. Milewski Tadeusz s. Tomasza, 84. Młodawska Barbara c. Stanisława, 85. Mucha Bogumiła c. Stefana, 86. Nierzwicki Bogdan s. Bernarda, 87. Picz Marek s. Zbigniewa, 88. Podrzycki Tadeusz s. Szczepana, 89. Pośpiech Henryk s. Władysława, 90. Pycia Roman s. Piotra, 91. Pytka Jan s. Józefa, 92. Rokoszewska tucja c. Wiktora, 93. Romanowska Beata c. Henryka, 94. Rybak Eugenia c. Antoniego, 95. Rychwalska Alicja c. Dominika, 96. Byczek Edmund s. Stefana, 97. Sójecki Feliks s. Antoniego, 98. Stachera Janina c. Szczepana, 99. Swaryczewski Tadeusz s. Franciszka, 100. Szaban Urszula c. Zygmunta, 101. Szejka Krystian s. Józefa, 102. Szostek Barbara c. Stanisława, 103. Szpunar Zdzisław s. Romana, 104. Szyrocka Tatiana c. Włodzimierza, 105. Trzaska Janina c. Kazimierza, 106. Witkowski Eugeniusz s. Juliana, 107. Wolska Alicja c. Henryka, 108. Wawrzonowska Krystyna c. Henryka, 109. Ziętala Remigiusz s. Bolesława,

na wniosek Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

110. Bartoszko Bogdan s. Andrzeja, 111. Krejmer Stefan s. Józefa,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

112. Brzeziński Stanisław s. Jana, 113. Chabowski Henryk s. Kazimierza, 114. Jankowski Krzysztof s. Franciszka, 115. Jędrzejak Jan s. Franciszka, 116. Kostrzewa Wiesław s. Stanisława, 117. Kuczera Janina c. Jerzego, 118. Miliszewski Jerzy s. Franciszka, 119. Osiński Klemens s. Jana, 120. Paterek Edward s. Bolesława, 121. Rabczak Stanisław s. Wojciecha, 122. Rychlewska Grażyna c. Zygmunta, 123. Sasin Bronisław s. Adama, 124. Szczucki Zbigniew s. Józefa, 125. Wańkiewicz Wiesław s. Alfonsa,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

126. Macewicz Andrzej s. Aleksandra, 127. Mruk Jurek s. Jana, 128. Stec Józef s. Franciszka,

na wniosek Wojewody Białostockiego

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

129. Jarosińska Barbara c. Mariana, 130. Szuszkiewicz Jadwiga c. Antoniego,

na wniosek Wojewody Bydgoskiego

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

131. Wojtylak Paweł s. Teofila,

na wniosek Wojewody Katowickiego

za zasługi na rzecz rozwoju spółdzielczości mieszkaniowej:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

132. Gasz Norbert s. Pawła 133. Łuński Bazyli s. Bazylego, 134. Szeja Waldemar s. Alojzego, 135. Żmij Piotr s. Leona,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

136. Domadzierska Barbara c. Alojzego, 137. Jarosz Jadwiga c. Stanisława, 138. Kaluta Stanisław s. Antoniego, 139. Łomnicki Jan s. Antoniego, 140. Stefańczyk Elżbieta c. Ryszarda, 141. Tkaczyk Halina c. Antoniego, 142. Wojtachnio Elżbieta c. Aleksandra,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

143. Baranowicz Henryk s. Czesława, 144. Cybulska-Główczak Krystyna c. Mieczysława, 145. Garyga Cecylia c. Franciszka, 146. Gawlik Zofia c. Tadeusza, 147. Kowalczyk Janina c. Gerarda, 148. Kożusznik Andrzej s. Zbigniewa, 149. Niemczewska Alicja c. Feliksa,

na wniosek Wojewody Tarnobrzeskiego

za zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony miejsc pamięci narodowej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

150. Madetko Ewa c. Stanisława,

na wniosek Wojewody Wałbrzyskiego:

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej:

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

151. Gralka Ilona c. Stanisława, 152. Makandasis Elżbieta c. Zdzisława,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

153. Balwierz Piotr s. Zbigniewa

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej oraz zasługi w działalności społecznej

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

154. Bartkowiak Edmund s. Mariana, 155. Duda Jerzy s. Bolesława, 156. Furtak Danuta c. Jana, 157. Kuta Józef s. Emila, 158. Kąsik Jadwiga c. Michała, 159. Nartowski Józef s. Mariana, 160. Pietrusa Mieczysław s. Stanisława,

na wniosek Wojewody Zamojskiego

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej oraz zasługi w działalności społecznej

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

161. Baran Lucjan s. Władysława,

na wniosek Ministra Łączności

za zasługi w ratowaniu mienia społecznego

MEDALEM ZA OFIARNOŚĆ I ODWAGĘ

162. Baran Małgorzata c. Władysława, 163. Chrapek Halina c. Wincentego, 164. Gamoń Maria c. Franciszka, 165. Hagner Barbara c. Mariana, 166. Konarzewska Grażyna c. Czesława, 167. Krasoń Kazimiera c. Stanisława, 168. Krzywicki Ryszard s. Bogusława, 169. Kwiatkowski Henryk s. Bronisława, 170. Łachut Grzegorz s. Jana, 171. Ostapczuk Mikołaj s. Romana, 172. Szulc Dariusz s. Mieczysława, 173. Wolas Irena c. Jana, 174. Zimny Roman s. Józefa,

na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji:

za zasługi w ratowaniu życia ludzkiego

KRZYŻEM ZASŁUGI ZA DZIELNOŚĆ

175. Banaszak Krzysztof s. Mariana, 176. Bielski Wojciech s. Tadeusza, 177. Pietronik Krzysztof s. Zbigniewa, 178. Rybak Piotr s. Mieczysława, 179. Stefanek Robert s. Józefa,

za zasługi w ratowaniu mienia społecznego

MEDALEM ZA OFIARNOŚĆ I ODWAGĘ

180. Jamiołkowski Jan s. Stanisława, 181. Suchcicki Stanisław s. Tadeusza.