§ 9. - Nadanie formy zakładów budżetowych niektórym jednostkom organizacyjnym gospodarki mieszkaniowej oraz szczegółowe zasady i tryb rozliczania tych jednostek z budżetami terenowymi.

Monitor Polski

M.P.1961.25.120

Akt utracił moc
Wersja od: 1 stycznia 1966 r.
§  9.
1.
Jeżeli zgromadzone środki na rachunku funduszu napraw nie wystarczają na pokrycie wydatków na naprawy, których dokonanie jest konieczne w danym okresie, bank może udzielić zakładowi na te cele kredytu antycypacyjnego na poczet planowanych wpływów na fundusz napraw. Kredyt ten podlega spłacie do końca roku kalendarzowego.
2.
Zasady i tryb udzielania oraz spłaty kredytów bankowych udzielanych przez bank z rachunku kaucji mieszkaniowych, o których mowa w § 23 ust. 1 pkt 6 uchwały oraz w § 12 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 4 października 1960 r. w sprawie wysokości kaucji oraz warunków wynajmowania lokali mieszkalnych w domach nowych i odbudowanych (Dz. U. Nr 53, poz. 305) – regulują odrębne przepisy.
3.
W uzasadnionych przypadkach zakład może korzystać z kredytu bankowego na sfinansowanie potrzeb w zakresie innej działalności zakładu. Kredyt ten w zasadzie nie może przekraczać 25% planowanych rocznych dochodów innej działalności zakładu i powinien ulec spłacie w ciągu 6 miesięcy od daty udzielenia.
4.
Szczegółowe wytyczne w sprawie udzielania kredytów bankowych, o których mowa w ust. 1 i 3, ustali Prezes Narodowego Banku Polskiego.