§ 13. - Nadanie formy zakładów budżetowych niektórym jednostkom organizacyjnym gospodarki mieszkaniowej oraz szczegółowe zasady i tryb rozliczania tych jednostek z budżetami terenowymi.

Monitor Polski

M.P.1961.25.120

Akt utracił moc
Wersja od: 1 stycznia 1966 r.
§  13.
1.
Dopłaty budżetowe przekazywane są na rachunek bankowy działalności podstawowej i innej zakładu za okresy miesięczne w terminie do dnia 8 każdego miesiąca w wysokości 1/3 dopłaty budżetowej ustalonej w planie kwartalnym.
2.
Otrzymane przez zakład dopłaty miesięczne mają charakter zaliczkowy. Rozliczenia z tytułu dopłat budżetowych zakład dokonuje po zakończeniu każdego kwartału w ciągu 5 dni po terminie przewidzianym na sporządzenie kwartalnych sprawozdań finansowych przyjmując przy rozliczeniu średnią powierzchnię użytkową administrowanych budynków od początku roku do końca kwartału sprawozdawczego. Do kwartalnego sprawozdania finansowego zakład dołącza rozliczenia z dopłaty budżetowej sporządzone według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do zarządzenia.
3.
Jeżeli otrzymane przez zakład w ciągu kwartału zaliczkowe dopłaty miesięczne są wyższe od dopłaty należnej, nadpłata podlega zarachowaniu na poczet zaliczkowej dopłaty następnego okresu. W odniesieniu do IV kwartału nadpłata podlega zwrotowi do budżetu właściwej rady narodowej w ciągu 10 dni, licząc od daty przyjęcia przez jednostkę nadrzędną sprawozdania rocznego zakładu.
4.
Jeżeli otrzymane przez zakład w ciągu kwartału zaliczkowe dopłaty miesięczne są niższe od dopłaty należnej, brakująca różnica zostaje przekazana najpóźniej łącznie z najbliższą miesięczną dopłatą budżetową. W odniesieniu do IV kwartału różnica podlega pokryciu z budżetu właściwej rady narodowej – niezależnie od bieżącej dopłaty zaliczkowej – w ciągu 10 dni licząc od daty przyjęcia przez jednostkę nadrzędną sprawozdania rocznego zakładu.