Monitor Polski

M.P.1956.36.438

| Akt indywidualny
Wersja od: 10 maja 1956 r.

OBWIESZCZENIE
PREZESA RADY MINISTRÓW
z dnia 10 maja 1956 r.
LISTA OSÓB WYRÓŻNIONYCH ODZNAKĄ "PRZODOWNIKA PRACY"

Na podstawie uchwały Rady Ministrów z dnia 30 czerwca 1949 r. w sprawie ustanowienia odznaki "Przodownika Pracy" oraz odznaki i dyplomu "Zasłużonego Przodownika Pracy" (Monitor Polski Nr A-46, poz. 626) następujące osoby zostały wyróżnione w 1955-1956 odznaką
"PRZODOWNIKA PRACY"

przez Centralę Handlową Przemysłu Drzewnego:

Gordon Julian, Hurczak Władysław, Kamiński Józef, Kłapat Antoni, Nikodemowicz Jan, Olszówka Wiktor, Ratajczak Stanisław, Styburski Florian, Swirk Romana, Treszkiewicz Ludwika, Wodniak Elżbieta, Zakrzewski Wacław;

przez Centralę Handlową Przemysłu Skórzanego:

Starycha Michał;

przez Centralę Rolniczą Spółdzielni "Samopomoc Chłopska":

Jankowiak Józef, Nowicki Józef, Tomaszewski Antoni;

przez Centralny Zarząd Budowy Dróg i Mostów:

Aleksiński Witold, Bagiński Stanisław, Dąbrowski Edward, Dieniszewski Mieczysław, Elert Stanisław, Fiuk Stanisław, Górski Antoni, Grzybowski Czesław, Hajduk Antoni, Jachman Stefan, Jaworski Maciej, Kacprowicz Stanisław, Karwatowicz Tadeusz, Kuta Ludwik, Król Jan, Lewandowski Edward, Łukasiak Stefan, Mackiewicz Stanisław, Madziarka Leon, Marciniak Stanisław, Mijas Lucjan, Najda Stanisław, Najda Władysław, Orzechowski Karol, Pelikański Stanisław, Pielak Józef, Pilch Andrzej, Pulit Stanisław, Przeździak Kazimierz, Slip Aleksander, Sobosiński Władysław, Sowiński Stanisław, Sosnowski Antoni, Stachowiak Zygmunt, Stachowicz Franciszek, Szostak Stanisław, Szuber Stanisław, Walkowicz Jan, Witkowski Bronisław, Wójcik Mieczysław, Wojtczak Aleksander, Zaryczny Bolesław, Zieliński Stanisław;

przez Centralny Zarząd Elektryfikacji Rolnictwa:

Adamczyk Mieczysław, Bartkowiak Henryk, Bębenek Franciszek, Bijata Andrzej, Błaszko Stanisław, Błoż Józef, Bojda Stanisław, Boruń Edmund, Bronowski Kazimierz, Brzeski Władysław, Brzeziński Edward, Bryda Marian, Chachlowska Michalina, Chodoba Stanisław, Chojnacki Edmund, Chrobak Stanisław, Chwalczyński Franciszek, Cyperski Jerzy, Dober Ambroży, Dominiak Teodor, Drzał Józef, Duda Aleksander, Dudek Jan, Dudek Stanisław, Gan Tadeusz, Gawlicki Stanisław, Gizoń Antoni, Godzik Władysław, Ilczuk Jan, Jankowski Stefan, Jędrasiewicz Witold, Judek Antoni, Kaczmarek Stanisław, Kaczmarek Jan, Kamiński Józef, Kić Mieczysław, Kida Franciszek, Kieliszewski Tomasz, Kłomewski Ryszard, Koliciński Roman, Kokoszka Marian, Kopczyński Ryszard, Kotasiewicz Klemens, Kończak Wacław, Kramarz Jan, Krawiec Józef, Kula Edward, Kulan Edward, Kujawa Janina, Landowski Czesław, Lubacha Stanisław, Ładziak Bronisław, Łagowski Józef, Łapies Władysław, Łuźny Stanisław, Markiewicz Antoni, Maruszewski Stefan, Matrac Mieczysław, Mazur Bronisław, Mazur Władysław, Młodziński Stanisław, Mrożek Andrzej, Nawrocki Kazimierz, Noga Zygmunt, Obajtek Andrzej, Opyrchał Władysław, Orzech Stanisław, Orzech Stefan, Pakulski Ludwik, Pakuła Stanisław, Pawluk Zdzisław, Piekutowski Jan, Pietrzak Henryk, Piskorski Józef, Przybyło Bronisław, Purolczak Paweł, Rogalski Klemens, Rojek Władysław, Ruciński Józef, Rudowski Jan, Rusin Józef, Rzepisko Franciszek, Rymański Roman, Sągolewski Henryk, Serafin Bolesław, Siemdaj Mieczysław, Siekierzyński Józef, Skarbiński Stanisław, Skarbowski Władysław, Skowroński Jan, Smagór Wincenty, Solski Jan, Stachowiak Leon, Styczyński Zbigniew, Świątek Jan, Świątek Jan, Szmajewski Jan, Szal Władysław, Szulej Roman, Szulich Rajmund, Szydlik Julian, Tracz Mieczysław, Tworek Antoni, Waś Ludwik, Waśkowiak Tadeusz, Wąsik Stanisław, Wilk Bronisław, Wojtyłko Czesław, Wojciechowski Wacław, Wolny Mieczysław, Zagerman Jan;

przez Centralny Zarząd Handlu Owocami i Warzywami:

Lewandowski Maksymilian, Marcinkowski Zygmunt, Ostrowski Edmund, Węcławek Antoni;

przez Centralny Zarząd Hurtu Artykułów Gospodarstwa Domowego:

Grzesiecki Józef, Konieczny Stanisław, Kucharski Józef, Sieradzki Stefan, Tomczak Franciszek;

przez Centralny Zarząd Hurtu Galanteryjnego:

Bigdowski Jan, Chmura Sylwester, Ulatowski Czesław;

przez Centralny Zarząd Hurtu Spożywczego:

Aderek Władysław, Bober Wincenty, Bociąga Adela, Ćwik Władysław, Gwiazdecka Helena, Kopciewska Wiera, Malinowski Tadeusz, Mokrzyszczak Władysław, Nieznańska Stefania, Sobków Teodor, Szpuner Józefa;

przez Centralny Zarząd Państwowych Ośrodków Maszynowych:

w województwie szczecińskim:

Baczyński Bolesław, Banaszek Zygmunt, Bińkowski Władysław, Faliszewski Zbigniew, Firlej Zbigniew, Gajewski Jerzy, Grzeczyński Leon, Hendzel Marian, Jankowski Antoni, Karpiński Franciszek, Kluska Antoni, Krukowski Józef, Majchrzak Władysław, Pawlik Jan, Sałata Jerzy, Szymoniak Kazimierz, Woźniak Józef;

w województwie warszawskim:

Antkiewicz Kazimierz, Bielicki Józef, Gołębiowski Stanisław, Grochowski Waldemar, Lachowicz Adam, Nawrocki Ryszard, Ocipiński Zbigniew, Toboja Stanisław, Tyska Ryszard;

w województwie wrocławskim:

Bednarczyk Bronisław, Bednarski Julian, Czechowski Jan, Grzybek Stanisław, Gach Bolesław, Gal Jan, Hubar Stanisław, Jagodziński Edward, Kabisz Leopold, Kasprzyk Władysław, Kielar Kazimierz, Klobus Stefan, Krol Jan, Krol Stefan, Krycia Stanisław, Kuderski Tadeusz, Kuśmierczyk Antoni, Latuszek Kazimierz, Lentner Julian, Łada Józef, Łata Wiktor, Łupkowski Stanisław, Malinowski Marian, Marceli Ludwik, Michałek Wojciech, Mirkowski Czesław, Misztal Stanisław, Muchalski Marian, Nowak Czesław, Nowicki Janusz, Obłodecki Stefan, Olejniczak Władysław, Pędziak Jerzy, Podgórny Józef, Pokrzepa Adam, Preis Wojciech, Pyzałka Stanisław, Saczyński Mieczysław, Samardak Piotr, Skuriat Jan, Sliwa Józef, Stępień Franciszek, Stępień Jan, Toka Marian, Tomala Mieczysław, Urbański Stefan, Walot Jan, Wesołowski Stefan, Węgrzynowski Maciej, Woch Jan, Wójcik Seweryn, Wrąbel Czesław, Wrzeszcz Stanisław, Zawadzki Antoni, Ząbek Stanisław, Zimowski Władysław;

w województwie zielonogórskim:

Sawicki Stefan;

przez Centralny Zarząd Powszechnych Domów Towarowych:

Gontkiewicz Aurelia, Szczerbicka Maria;

przez Centralny Zarząd Przemysłu Gastronomicznego:

Bogusiak Bolesław, Bomba Józef, Czarnecka Julia, Krystowiak Kazimiera, Marciniak Halina, Rzeźniczak Jan, Śliwa Stefania, Wojtaszewski Józef.