Monitor Polski

M.P.1954.115.1648

| Akt indywidualny
Wersja od: 6 grudnia 1954 r.

OBWIESZCZENIE
PREZESA RADY MINISTRÓW
LISTA OSÓB WYRÓŻNIONYCH ODZNAKĄ "PRZODOWNIKA PRACY"
z dnia 6 grudnia 1954 r.

Na podstawie uchwały Rady Ministrów z dnia 30 czerwca 1949 r. w sprawie ustanowienia odznaki "Przodownika Pracy" oraz odznaki i dyplomu "Zasłużonego Przodownika Pracy" (Monitor Polski Nr A-46, poz. 626) następujące osoby zostały wyróżnione w dniu 12 września 1954 r. odznaką
"PRZODOWNIKA PRACY"

przez Centralny Zarząd Kolejowych Zakładów Produkcyjnych:

Albinowski Michał, Baron Teodor, Baran Władysław, Bajma Stanisław, Bochenek Stanisław, Bokiniec Wacław, Bona Edmund, Cichoń Gerhart, Cichoński Stanisław, Cisz Anna, Ciuła Karol, Czarnecki Henryk, Dunajewski Kazimierz, Drygiel Stanisław, Dworakowski Józef, Fac Józef, Flis Józef, Fraszczyk Stanisław, Gabrysiak Stefan Gerlich Henryk Gierszewski Władysław Górczyński Stanisław, Górka Józef, Gryganiec Wiktor, Grzęda Czesław Grzybowski Mieczysław, Gwizdała Tadeusz, Halicki Stefan, Holeczek Ryszard Jagodziński Walenty, Jankowski Józef, Jankowski Mieczysław, Jarmarczyk Leon, Jemioła Stanisław Jendreczek Sylwester, Juszczak Leon, Kaczmarek Stanisław, Kaczmarek Teofil, Kaczmarek Władysław, Kardacz Michał, Kania Elżbieta Kęcki Erwin, Kierbiel Józef, Klarkowski Konrad, Kławiński Leon, Kleiman Henryk, Klimas Franciszek, Klejbor Aleksander Knapik Jan, Kokociński Leon, Kołyszko Klemens, Kotlorz Wiktor, Kozłowski Wacław, Kozołup Jan, Kowalewska Helena, Kowalski Ludwik, Kręgielski Dionizy, Kubicki Stanisław, Kufliński Franciszek, Kukułka Franciszek, Kurek Franciszek, Kurguh Jan, Kuś Józef, Kwaśniewski Alojzy, Kycia Bonifacy, Kycia Róża, Lepszy Augustyn, Liszewski Feliks, Lorenc Józef, Lubiński Edmund, Ludtka Czesław, Łandowski Stanisław, Marcinkowski Leon, Matysiak Walenty, Mazur Helena, Melech Władysław, Miroczycki Aleksander, Międzik Tadeusz Moczurad Zygmunt, Mularczyk Józef, Niemczyk Władysław, Nowak Leon, Nurek Maria, Olszański Bronisław, Paluszkiewicz Józef, Paszenda Teofil, Pawlik Józef, Pietrucha Wiktor, Pigulski Jan Placek Hubert, Pies Konrad, Płonka Jan, Podedworna Pelagia, Pol Franciszek, Pol Władysław, Polcyn Henryk, Polewka Gerhart, Polko Franciszek, Poczesny Jan, Rawa Władysław, Rybczak Ignacy, Rybczak Michał, Rychlik Elżbieta, Rutkowski Hieronim, Sekta Józef, Semków Szymon, Siedlak Alojzy, Siejakowski Franciszek, Sikorski Henryk, Skrzypski Stanisław, Sobański Franciszek, Dobik Konstanty, Sobiak Aleksander, Sobolewski Ryszard, Spałek Roman, Stanik Robert, Stępniak Władysław, Szajek Antoni, Szalek Jan, Szczutkowski Stanisław, Szeibel Alfred, Szwajorek Józef, Szymura Ryszard, Tomala Ryszard, Tomaszewski Józef, Tondera Franciszek, Wachowiak Klemens, Warsholak Stanisław, Węgrzyn Aleksander, Wierzbicki Sergiusz, Wilk Ignacy, Wirkus Władysław, Witkowski Marian, Zacharski Antoni, Zagrodzki Zygmunt, Zakrzewski Józef, Zieliński Jan, Zybała Edmund, Żakowicz Leonard, Żubka Franciszek;

przez Ministerstwo Kolei:

w Dyrekcja Okręgowej Kolei Państwowych w Gdańsku:

Aniołowski Józef, Blaszke Bernard Bindek Jan, Bigus Augustyn, Bohdanowicz Dyonizy, Bonk Stanisław, Borucki Józef, Brzeziński Władysław, Buchwald Henryk, Burkowski Teodor, Chmielecki Franciszek, Ciachera Michał, Cieliński Mieczysław, Dąbrowski Leon, Dąbrowski Antoni, Dulemba Marian, Felski Franciszek, Formela Brunon, Glaza Gerard, Glok Konrad, Górski Józef, Graczyk Jan, Gamoń Józef, Grecki Józef, Grunkowski Franciszek, Iwicki Leon, Jakobczak Jan, Januszewski Kazimierz, Januszkiewicz Feliks, Jastak Józef, Kinowski Leon, Kirszensztein Benedykt, Konarski Witold, Kościelecki Józef, Kostka Stanisław, Kowalski Jan, Kowalski Józef, Kozłowski Józef, Krauze Bernard, Krosnowski Franciszek, Kuchenbeker Jan, Kuchta Stanisław, Kurzawa Bronisław, Lewandowski Bogdan, Ławiński Jan, Matejak Irena, Machlik Stanisław, Marzejon Józef, Marchewicz Jan, Misiurski Wacław, Mielewczyk Franciszek, Muchowski Edmund, Okrój Leon, Olkowicz Franciszek, Ossowski Alojzy, Pauzder Józef, Paździerski Tadeusz, Pinkowska Elżbieta, Powarzyński Stanisław, Rulewski Edmund, Seklucki Władysław, Sitarek Leonard, Słopiecki Zygmunt, Sternicki Stanisław, Świątek Zygmunt, Swiekatowski Franciszek, Stęga Franciszek, Sztukowski Leon, Szpręgiel Franciszek, Szubowski Herbert, Szymanowicz Zygmunt, Trochowski Jerzy, Tubisz Henryk, Twardoch Mieczysław, Urbanowicz Henryk, Wełmiński Władysław, Wiórowski Zygmunt, Witkowski Bronisław, Woźniak Antoni, Woźny Maksymilian, Warznicki Jan, Watkowski Kazimierz, Wyganowski Franciszek, Zakrzewski Jan, Zieliński Leon, Ziółkowski Władysław, Żołdowski Bronisław, Żurawski Antoni;

w Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Olsztynie:

Anielski Leon, Ambroziak Aleksander, Aniserowicz Roman, Arziszewaki Jan, Borowski Zygmunt, Balcerzak Stanisław, Braun Rajnhold Byczek Tadeusz Borowik Michał, Brzosko Roman, Czerdys Franciszek, Czarniecki Józef, Cieślak Paweł, Cudowski Czesław, Czepułkowski Stanisław, Dzikowski Czesław, Dołżyc Aleksander, Fronckowiak Edmund, Gajdis Jan, Gilewski Nikodem, Gąsiorowski Jan, Golak Czesław, Gajdziński Franciszek, Jasiński Aleksander, Jaskólski Kazimierz, Jaroszewski Zdzisław, Jankowski Henryk, Krawczuk Aleksander, Krawczuk Wacław, Kiczak Stanisław, Karlak Antoni, Karol Władysław, Kapeller Erna, Książek Jan, Kaczmarczyk Piotr, Krawczyk Ludwik, Kaczan Konstanty, Konańczuk Aleksander, Karpowicz Aleksander, Koronkiewicz Piotr, Kozłowski Ryszard, Klenowski Wacław, Kotlewski Jan, Laskowski Aleksander, Laduek Jan, Łozicki Stanisław, Mikulski Ludwik, Mokos Stanisław, Markowski Henryk, Mikołajczyk Czesław, Makuch Jan, Malinowski Edward Migdał Walerian, Natorski Władysław, Nowicki Józef, Nagórski Jan, Obolewicz Józef, Ożarowski Stanisław, Pachnik Aleksander, Pabarski Ginter, Byliński Marian, Płoński Józef, Piecul Krzysztor, Ruski Anatol, Radziwałowski Władysław, Rykowski Roman, Stefaniuk Anatol, Sciepko Ryszard, Steroń Kazimierz, Stawski Adam, Siemiończuk Gienadyj, Szczawiński Wiktor, Sokołowski Józef, Szwarcrok Melania, Sobieski Franciszek, Światłowski Bolesław, Stokowski Jan, Sujkowski Wacław, Stasiuk Ignacy, Symonowicz Konstanty, Szarejko Franciszek, Sakowicz Stefan, Tworkowski Zygmunt, Wojna Antoni, Wesołowski Stanisław, Wiśniewski Stanisław, Wasia Michał, Wasilewski Sergiusz, Walkiewicz Bronisław, Walkowiak Jan, Wolnicki Władysław, Zawierzeniec Sergiusz, Wojciechowski Tadeusz, Zabulewicz Jan, Zawadzki Bronisław, Zabora Bolesław, Ziejewski Bruno, Zambrzuski Piotr, Zdanowicz Konstanty, Zalewski Marian, Zawadzki Karol, Zdanuczyk Wacław, Zmiszczyński Jan, Żurek Klemens;

w Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Poznaniu:

Adamski Jan, Antkowiak Kazimierz, Augustynowicz Roman, Badziński Feliks, Banszyński Marian, Biernaczyk Stanisław, Błażejak Leon, Brączkowski Wincenty, Brajer Walerian, Brzeziński Mieczysław, Burkiewicz Jan, Cechelt Bernard, Chłopek Jan, Czepirski Mieczysław, Drygas Ludwik, Filipiak, Figler Jan, Flis Józef, Frankowski Leon, Gagatek Bolesław, Gaziński Kazimierz, Godek Edward, Goderski Stanisław, Ginera Stanisław, Gruchot Sylwester, Grzywnowicz Józef, Grzesiak Hieronim, Grzeskowiak Marian, Hanusek Stanisław, Hoffman Franciszek, Hytry Jan, Jackowiak Józef, Jankowski Leon, Jaskowiak Feliks, Jędrzejewski Tadeusz, Kabziński Józef, Kaczmarek Stanisław, Kaczmarek Stanisław, Kaczmarek Kazimierz, Karpiński Marian, Kawczyński Stefan, Klatkiewicz Witold, Kmieciak Michał, Konieczny Stefan, Konieczny Czesław, Kopeć Stefan, Koza Feliks, Krajewski Wojciech, Kramarczyk Edmund, Kubiak Piotr, Kubiak Jan, Kubaczyk Franciszek, Krupa Adam, Krysztofiak Kazimierz, Kwiatkowski Władysław, Lepa Alojzy, Lesny Stanisław, Leraczyk Władysław, Lisek Czesław, Lisik Jan, Łukowski Stefan, Łączny Ludwik, Maciejewski Maciej, Małecki Jan, Meisnerowicz Tadeusz, Miedziarczyk Piotr, Minta Michał, Merda Edmund, Miłkowski Józef, Mocek Ludwik, Muszyński Bronisław, Muszyński Damazy, Mróz Henryk, Niedzwiecki Henryk, Nowaczyk Jan, Nowak Piotr, Nowacki Mieczysław, Owczarek Jan, Piątek Czesław, Piechowiak Jan, Plich Stanisław, Piotrowski Antoni, Pluciński Józef, Piotrowski Jan, Potrawiak Czesław, Puszkarski Aleksander, Przybylski Piotr, Radwański Józef, Ratajczak Stanisław, Ratajczak Edward Rau Stanisław, Rychły Stanisław, Rzyski Alfons, Santarek Piotr, Salmanowicz Witold, Sławski Wincenty, Smykowski Stanisław, Snita Franciszek, Sobolewski Leon, Soczka Franciszek, Stasik Józef, Stankowski Jan, Stefaniak Edward, Stawski Franciszek, Stranc Antoni, Stochaj Szczepan, Szkudlarek Marcin, Szłapka Marian, Szydlewski Bronisław, Szyszka Tomasz, Szurka Michał, Torzewski Edmund, Tritt Witold, Wawrzyniak Ignacy, Walczak Antoni, Wawrzyniak Marceli, Wawrzyniak Stanisław, Wenc Czesław, Wituła Czesław, Tettler Otton, Zieliński Jan, Zielazny Marceli, Żok Józef Zygmanowski Józef;

w Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Szczecinie:

Arcisz Bronisław, Adamski Stefan, Buszkiewicz Bernard, Bednarczyk Stanisław, Białkowski Michał, Bonczak Józef, Błażeloniz Edward, Boroszko Wacław, Chrypo Bronisław, Conder Józef, Dolata Walenty, Dzieżyc Maria, Frączak Piotr, Gąska Wincenty, Gnyla Bronisław, Klos Franciszek, Kregler Rudolf, Kubiak Stanisław, Kowalski Czesław Karczyński Stanisław, Kamiński Aleksander, Laska Antoni, Lisiecki Bolesław, Lalik Antoni, Łuczkowski Sylwester, Maćkowski Ignacy, Markowiak Julian, Matecki Mieczysław, Nowacki Józef Pater Stefan, Petlicki Teofil, Piejko Julian, Prośniewski Czesław, Piotrowski Władysław, Rodzkowski Antoni, Rumak Jan, Redlewski Jan, Rzepecki Władysław, Rybak Jerzy Skrundz Wiktor, Szanderski Bazyli, Szulc Stanisław, Switalski Bolesław, Sobczak Antoni, Suchomski Bernard, Serowy Franciszek, Szymecki Wacław Sontag Józef, Słabołepszy Edmund, Stachurski Eugeniusz, Sobkowiak Edmund, Sowa Edmund, Trychoń Piotr, Urbaniak Franciszek, Wiśniewski Alfred, Wilk Bogdan, Wilczak Henryk, Zacharzewski Ignacy, Zając Stefan;

w Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych we Wrocławiu:

Balsamski Adam, Bartyzel Filip, Cieplicki Andrzej, Chlebowski Edmund, Czepik Teodor Drogos Stanisława, Długosz Roman, Firc Piotr, Grzelkowski Jan, Gaweł Stanisław, Grzelańczyk Tadeusz, Jabłoński Józef, Kasprzak Antoni, Kasprzak Kazimierz, Kubik Bronisław, Kujawski Bronisław, Kwasiborski Zygmunt, Lubarski Józef, Lecyk Leon, Lechmann Kazimierz, Matusik Władysław, Milczarek Jan, Nossel Bolesław, Osmałek Czesław, Peszko Franciszek, Przodała Roman, Romańczuk Andrzej, Sałek Feliks, Sobaś Kazimierz Sowa Zofia, Słowik Stefan, Tutaj Adolf, Wasielewski Stefan, Woźniakowski Mieczysław,